reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze super mądre dzieci - chwalimy się osiągnięciami!

ale wasze dzieci to zdolniachy;) moj synus posadzony siedzi jak ma czym raczki zajac :) jak mama nie poda zabawki to sie przewraca na bok :) uwielbia lezec na brzuszku przewraca sie na plecki obraca sie wokol wlasnej osi wiec co rusz to znajduje go w innym miejscu :) ostatnio polozylam go na kocyk w jednym koncu pokoju nastepnie usiadalm za stołem i aptrzylam na tv za chfile czuje cos mi ciamka papucki ;) a to nie kto inny jak moj Kacpulek :)pozatym umie juz sie dzwignac do pozycji na czworaka i buja sie do przodu i do tyłu jakby chciał sie rozbujac i poleciec do przodu :)gada sobie po swojemu ale nie potrafi zrobic papa ani zadnych takich rzeczy .. wydaje sie jakis taki niekumaty jakby nie rozumial co ja od niego chce :) moze dlatego ze własciwie teraz powinien miec miesiac mniej bo jest dzieciaczkiem z 35 tc :) poczekam sobie spokojnie :)
 
reklama
w ciagu ostatniego miesiąca mój synuś nadgonił umiejętności pozostałych Majątek:
siedzenie - siedzi sam, z pozycji siedzącej potrafi przejść do raczująco-pełzającej i przemieścić się, gdzie chce, posadzony na nocniku przechyla się do przodu, wyciaga łapki, przerzuca ciężar na rąsie i złazi z nocnika,
pełza, obraca się wokół własnej osi, jak mu sie chce to raczkuje, ale za bardzo mu sie nie chce - chyba ze na talerzu przed nim postawimy jedzonko albo pilot do telewizora
od tygodnia potrafi sie porozumiewac za pomoca "slow"- mowi kikiki albo kkkk jak jest zadowolony i to co robi mu sie podoba, a bbbbwwww jak jest niezadowolony
stał mocno na nogach podtrzymywany pod paszki jeszcze przed 6 m-cem i potrafil kilka "kroczkow" zrobic, ale teraz juz ladnie chodzi, trzymany pod paszki albo juz nawet za łapki
przed miesiacem nauczyl sie wstawac na ogrodku zabaw 5 w 1 - siedzi na mini laweczce, lapie sie za gorna krawedz stolika ustawionego w pionie i wstaje, teraz juz nawet siedziec nie chce - tylko wstaje od razu jak sie go posadzi
no i najwazniejsze - od kilku dni potrafi w lozeczku z pozycji siedzacej wstac, podciagając się za szczebelki i od 2 dni przejsc kilka kroczkow z dlugiego boku lozeczka na krotki
długo zostawał w tyle z umiejetnosciami, ale w ciagu ostatniego miesiaca poszedl lawinowo - tak więc nie ma się co martwić - w końcu wszystkie Majątka bez wyjątku posiądą potrzbne umiejętności
 
witam dziewczyny
Szalenie spodobal mi sie pomysl z basenem. A traf chcial, ze akurat dzisiaj rozwazalismy z M basen :)
U nas furrore robia wszelkie worki, torebki foliowe z wrzucona zabawka do srodka. Uszka torebki oczywiscie za zawiazane, zeby maluch sobie torby na glowe nie zalozyl. Zabawa na nawet pol godziny :)
 
nie raczkujemy,ale pelzamy. nauczylam majke myc raczki w umywalce;-)sadzam ja na kolanach puszczam wode i ona sobie wklada i oplukuje(nazywam to gornolotnie myciem_) bez narudzenia tez wtedy moge jej myc paszcze;-)
 
Gratulacje dla synka joanki ze przescignoł niektóre majoweczki
nato - usciskaj kruszynke-czyscioszka
evvula -gratulacje dla małego głodomorka
kasro - alez ta Twoja pociecha sie rozbrykała
 
Przeboj mojej Majki dla wszystkich majątek;-)

Pszczka Maja - Co si stao z Pszczk Maj - Onet.pl Teledyski

P1000346.jpg
 
nato to ulubiony kawałek Oli i Maksa:tak:
no brawa dla Majeczki, dba o higiene od małego;-)

joanka u nas też tak poszło szybko u Kamilki a do niedawna nawet sie na brzuszek nie chciała obracać, teraz by juz najchętniej chodziła:-)
 
reklama
... od tygodnia potrafi sie porozumiewac za pomoca "slow"- mowi kikiki albo kkkk jak jest zadowolony i to co robi mu sie podoba, a bbbbwwww jak jest niezadowolony
przed miesiacem nauczyl sie wstawac na ogrodku zabaw 5 w 1 - siedzi na mini laweczce, lapie sie za gorna krawedz stolika ustawionego w pionie i wstaje, teraz juz nawet siedziec nie chce - tylko wstaje od razu jak sie go posadzi
Gratulacje dla synka i dla wszystkich zdolnych dzieciaczków wiercipięt i gaduł.
Mój mówi bwww dla zabawy, najczęściej jak go wożę samochodzikiem po mieszkaniu, niezły ma przy tym ubaw i oczywiście obślinioną brodę.
Joanko a synuś mieści się po wstaniu z ławeczki w ogródku muzycznym? Bo mój przy takich próbach lądował pod ogródkiem :-) aż w końcu postawiłam mu blacik bardziej pionowo i teraz jest przeszczęśliwy, niestety stanie i chodzenie to jego nowa pasja, już nie chce siedzieć i pełzać :-(.
A co do mycia buzi po jedzeniu, to tata wymyślił taki rytuał, ze idą do łazienki i myją buzię oglądając się przy tym w lustrze, wcześniej było grymaszenie, a teraz przyjemność i dobra zabawa.
 
Do góry