reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Witaj Dońka :)

Mój mały tez wkłada piąstki do buzi. To raczej normalne u takich maluszków, a do smoczka nie ma co na siłę przyzwyczajać bo potem ciężko odzwyczaić.
My byliśmy dzisiaj na kolejnym osłuchaniu i juz więcej nie mamy przychodzić no chyba żeby się znowu pogorszyło. Tylko szczepienia nam się przesuwają no i musimy też poczekac na przetkanie kanalików łzowych żeby już nie było śladu po infekcji.
 
reklama
Hej Dziewczyny.
Co do kolek i diety to wiecie, ze u mnie twierdza, ze właśnie karmienie butelko powoduje kolki, bo dziecko łyka więcej powietrza.
Ja jem wszystko, dosłownie i Olivera czasami meczą gazy ale myślę, ze nie od tego.
Oliver tez pcha sobie łapki do buzi. Parę dni temu (oczywiście przez przypadek) to nawet wyciągną jedna raczka smoka i druga wepchał do buzi.:-D
Mamy za to nowy problem. W trakcie jedzenia Oli ma większą ochotę na śmiechy i rozmowy z mama, niż na mleczko.:-):sorry: Musze mu buzie zasłaniać, a robie to z wielkim bólem, bo jest taki pocieszny, ze chciałabym cały czas na niego patrzyć.
 
Ewelina - to moja Olka identycznie robi , zamiast pić majac juz cycusia w buzi zaczyna gurzyc i śmiać się. W ogóle niewiem co jej dziś było, co chciałam ja przystawić do piersi to zaczynała płakać była strsznie niespokojna musiałam ją chwile ponosić dopiero jak sie uspokoiła zaczynała pić. Dziwny objaw bo zazwyczaj z checią przysysała sie do piersi.
 
Jeszcze chciałam sie was cos spytać powiedzcie mi co jest mnajlepsze na odparzenia Olka w ciagu 2 tyg juz drugi raż tak odparzyla sobie dupkę ,że aż rany sie porobiły. Niewiem od czego tak sie porobiło bo jak dotychczas nie było problemów może przez to , że ja już wszystko jem i ta kupa tak podrażnia.Zmieniam jej często pieluszki w nocy tez i nad ranem, smaruje wietrze i nic nie schodzi:-(Smarowałam sudokremem, zasypywałam pudrem, kartoflaka i bez zmian:eek: Poradzcie coś bo w przyszłym tyg ide do ortopedy i zawału dostanie jak to zobaczy:-(
 
Dońka01 witaj wsrod sierpniowek.:tak:

Edyta
u mnie to samo!!:eek:Kiedys cycek uspakajal go zawsze, teraz to ryczy czasami jak mu go daje, wiec kiedy nie chce cycka a pora do spania daje mu wode do picia i po kilku minutach zasypia.Dziwne.

Aniulka
zle napisalam , nie odciagam juz pokarmu, teraz karmie cyckiem-tak mialo byc, hehe.Maly mial problemy z ulewaniem , wiec jakis czas odciagalam i zageszczalam pokarm, teraz ten juz problem zniknal ,wiec znowu wrocilismy do cycka.
Evelina a ja kiedy karmilam butelka to kolki sie jakby troszke uspokoily.Kurcze jakie to wszystko pogmatwane:oo2:

U nas pojawil sie nowy problem ---usypianie naszego szkraba, to naprawde wielki teatr, akcja od poczatku do konca, Jak te maluchy sie zmieniaja, kiedys bylo calkiem inaczej , teraz sie hihra, steka, gaworzy, napina, ciumka...itd do 00:00 minimum, albo i dluzej!! w akcje wchodzi wozek , samolot, cycek-a jak ryczy to masaz brzuszka, kolysanki, glaskanie po buzce, kolysanie w ramionach......a jesli to wszystko na nic sie zdaje,bo bobo sie dalej hihra- woda w butelce, choc czasami i to nie pomaga.
Bardzo lubi jak mu cos opowiadam, wasze dzieci tez tak sluchaja??cos robie, gotuje albo sprzatam, to opowiadam mu po kolei co i jak, jaaaaki on wtedy zainteresowany.
Kolki i gazy to problem ciagle na topie,tylko zjem cos spoza jadlospisu ktory moj synio toleruje odrazu kolka!!No coz, musimy przezyc.
Piastki tez ciamka, hihi:-Da ja myslalam ze zabki pojawiaja sie po 6 miesiacu, jednak zdarza sie ze i w 3-4 miesiacu maluchy zaczynaja zabkowac.
 
Edyta, moj lekarz mowil mi ze w zadnym wypadku nie stosowac pudru, zasypki przy pampersach, to powoduje odparzanie pupy, jedynie krem lub olejek.
Ja sie tego trzymam i jak do tej pory pupa mojego niuni jest bez skazy.
Pudry,zasypki stosuje sie przy tetrach.
 
Edyta moja kuzynka na odparzenia stosowala pieluchy tetrowe:-Di pomoglo:tak:wiec moze sprobuj przez tydzien na tetrze i zobaczysz. Moj Karol tez cos ostatnio ma podrazniona skorke ale to chyba z mojej winy i juz sie poprawilam:zawstydzona/y:Mnie martwi z kolei to ze Karol ma w kaciku oka takie zasinienie (jakby bardzo widoczna zylka) i nie wiem od czego i czy mam sie martwic - moze sie sam uderzyl lapka bo tak macha:no:ma to juz jakis czas.
A kolka po powrocie od babci sie nie pojawila-ODPUKAC!!!chyba zmiana miejsca tak na niego podzialala bo nawet odstawilam debridat:sorry2:
 
reklama
Edyta ja tez miałam okropny problem z pupa Olivera, ale od kiedy używam [SIZE=-1]ERYPLAST PATE A EAU LUTSIN to momentalnie mu przeszło. Patrzyłam w internecie ale chyba nie ma tego w Polsce, ale jak byś mogla to gdzieś dostać to bardzo polecam, pupa nawet nie robi sie czerwona.
[/SIZE]
 
Do góry