reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Dziewczyny strasznie wam współczuje tych problemów z maluszkami:-(mam nadzieje ze już niedługo sie skonczą:sorry:
Ja odpukac mam spokój-kupka raz na 2 dni,prutki idą non stop,jem praktycznie wszystko-ostatnio nawet czekolade jadłam i coli sie napiłam bo juz miałam straszną ochote:zawstydzona/y:i na szczęscie nic nie bylo:rofl2:
My na razie jemy mieszanke tylko raz dziennie i wieczorkiem przed snem 150 ml,a przez reszte dnia i nocy uskuteczniamy cycocha-mam nadzieje ze jeszcze troszke pokarmie,chociaz do pól roku bym chciala:sorry:
 
reklama
no to dziwne z tymi kolkami:sorry:ale znajoma mi powiedziala ze dokladnie po 3 miesiacach minelo jak reka odjal - zero placzu:tak:potem moze placz i problemy z brzuszkiem sa powodowane tym ze jeszcze za malo laktazy dzieciatka maja a to tez zwiekszone gazy powoduje:tak:moze czesc dzieci nie do konca toleruje laktoze z mleczka i dlatego to dluzej wtedy trwa- tak sobie tylko glosno mysle:zawstydzona/y::-Dbo powody kolki nie sa znane i mija ona po 12 tygodniach tak przynajmniej twierdza lekarze. Trzymajmy kciuki aby u naszych maluchow tak wlasnie bylo:-p
 
Karolina - ja mam nadzieję że się sprawdzi i za tydzień będzie po problemie ;-) Będę mogła zjeść normalny rosołek :-)
 
mrozik musi sie sprawdzic ale nie chce Cie martwic ja karmie butelka wiec nie wiem jak to jest przy karmieniu piersia czy dzieciatko od razu bedzie akceptowalo rozne pokarmy:-(
 
Mrozik ja też miałam to wapno w buteleczce ale własnie mi sie skończyło więć spróbuje to co napisałaś a z tymi bananami mnie zaskoczylaś bo mi położna powiedziała że moge jesć jabłka i banany więc cały czas jem.

Kira ja też bym chciała tak co najmniej pół roku pokarmić nie dawałam jeszcze nic małemu oprócz cycka bo mi mówią że jak przybiera dobrze na wadze to żeby nie dawać (a Tobie zazdroszcze coli i czekoladki :(

a ile wasze dzieci zjadaja mleczka? bo mój jak je z butli to po 120ml płacze że mało
 
Witajcie mamuśki.
Bardzo wam współczuje problemków z kolkami, kupkami itd. U mnie na szczęście wszystko w porządku. Ola chętnie je z cycochów, w których mleka nie brakuje, dużo pryka, kupki to tylko raz przez tydzień nie robiła ale teraz już częściej. Śpi przy cycu, więc się wysypiam no i jedynym problemem jest to, że babcia nauczyła noszenia na rękach no i nie zadużo mogę teraz zrobić, bo niedość, że jedną ręką to na dodatek Ola rośnie jak na drożdżach i swoje waży (tydzień temu 6140 kg). Jem prawie wszystko i nic się nie dzieje ;) Ola ma atopowe zapalanie skóry, ale oprócz olejku do kąpieli i kremu do ciała emolium nic nie stosujemy. Śpi i je o różnych godzinach, ale mi to zbytnio nie przeszkadza.
Co do pieluszek to z pampersów przerzucilismy się na huggieski, bo są mięciutkie i kolorowe. Obecnie rozmiar 3 (5-9 kg). Tylko huggies premium, bo są jeszcze huggies clasic i te nie są fajne.
 
Acha zapomniałam wspomnieć, że mój Aniołek często wkłada rączki do buzi i bardziej się ślini, więc chyba ząbki się powoli szykują a jak to jest u waszych maluszków, któraś ma podobnie?
 
oj Gosia,moja Wiktoria wprost uwielbia zajadać rączki,nawet już smoczka nie chce,rączki smaczniejsze:-).Ślini sie bardzo więc podejrzewam,że już niedługo pojawi sie pierwszy ząbek.
 
Mój synek też zaczął gryźć piąstki...nieraz tak je liże i ssie że cmokanie słychać w całym pokoju:-DDziś kupiłam termos do wiekszych butelek...miałam wychodne i jak wróciłam i zobaczyłam Piotrka to odrazu mi sie rzuciło w oczy...matko jaki on długi!!!heheh jak miał 4 tyg miał 60 cm...za dwa tyg szczepionka powiem żeby mi go zmierzyła:baffled::-p:-D
 
reklama
Witam wszystkie mamy sierpniowych dzieciątek!!Nie wiem czy to jest właściwe miejsce na przedstawienie nas ale mam nadzieję, że nas przyjmiecie!!:-)
Moja córeczka Pola urodziła się 27 sierpnia po 14 h porodu:szok: w szpitalu na ul. Polnej w Poznaniu. Po porodzie ważyła 3040 g. i miała 52 cm. teraz waży już pewnie ok 4900 więc bardzo ładnie przybiera, ale to pewnie nic dziwnego na sztucznym jedzonku (bebilon pepti 1). Generalnie nie mamy z nią problemów pięknie przesypia nocki (od 22 do ok 6) rozwija się super jednak ma koleczki Co prawda od trzech dni nie ma ataków (odpukać) ale czasami koszmarnie bywało (mamy kolkowych dzieci wiedzą co znaczą ataki ). Dajemy jej Sab Simlex i Esputicon i mamy nadzieję że ten problem wkrótce zniknie!!!Pozdrawiamy wszystkie mamy i ich pociechy
 
Do góry