reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Marlena a co jesz??Może to twoja dieta ZDRADŹ proszę.Bo bym chciała aby mój brzdądz tak spał:)gratuluje takie dużej córeczki :)
Co do podnoszenia główki, to moja też się urodziła duża ważyła 4 kg:) i 58 cm ale leniuszkiem nie jest. Lubi podnosić główkę ale jak jest położona na naszym brzuchu :D
Jak moja złapie za rączki to lekko podnosi głowę za to jak leży to często robi tzw scyzoryk czyli podnosi wysoko głowę i nóżki :D śmiesznie to wygląda
Ewelia
Temat kupki jest tu cały czas przerabiany także jak cofniesz się o kilka stron to możesz sobie na temat poczycia :) Ogólnie to ie masz co się martwi Moja potrafi przez 4 dni nie robic a potem zrobi taką megaa:)
 
reklama
Dobrym sposobem ,żeby zmusic dzieciaczka do podnoszenia wysoko głowki jest ułozenie przed nim jakiej dość wysokiej rzeczy a wysokiej dlatego żeby podnosiło wysoko głowkę bo wiadomo jak ułozymy coś małego to bedzie patrzyło w dół. Ja Oleńce po kąpieli na przewijaku który mam dosunięty do sciany układam z dwa kremy w tubkach które są dość kolorowe mała potrafi długo się w nie wpatrywać próbuje je nawet łapać, choć ostatnio odkryła że sa wzorki na samym przewijaku i w nie się wpatruje.
 
moj Karol podnosi ladnie glowke jak lezy na poduszce nie na czyms twardym - moze to tez ma znaczenie dla niektorych dzieci:-p
 
mój Macius też sie duzy urodził bo ponad 4 kg wagi i 57cm długości ale leniuszkiem nie jest ładnie podnosi główkę i jak go biore za rączkę to próbuje sie podnosić hehe mały siłacz a wczoraj mnie bardzo rozbawił bo podczas przewijania tak sie zwinał że chyba chciał sobie stópki do buźki włożyć a do tego śmiał sie i gaworzył
 
Droga FIOLKU!!!
Ja praktycznie nie mam zadnej diety-w sumie od początku,od powrotu ze szpitala jem wszystko...począwszy od ogórkow kiszonych,nabiał,schabowy,nawet pije napoje gazowane...I nie ma zadnych problemow kolek itp.a mała śpi jak suseł...Przesypia każdą noc bez problemów...Na początku to ja az sie wystraszylam-bo od samego poczatku karmie tylko piersia...no i jak wrocilismy ze szpitala to mala spala po 5 godz.a w szpitalu mówili ze dziecko karmione piersia,to max.3 godz.snu...jak miala miesiac-to przespala 9 godz.Poszłam nawet do lekarza,czy wszystko jest ok-a on powiedział,że tak,że to pewnie dlatego,że moj pokarm jest na tyle pełnowartościowy,że jej t wystarcza...I że się powinnam tylko cieszyć,że tak ładnie śpi-bo nieraz dzieci to się nawet co godzinę budzą...
Ja od samego początku uczyłam ją jeść wszystkiego-najpierw zjadłam np.kosteczkę ogórka kiszonego,za tydz.plaster...itd.itd...
no i to poskutkowało-bo teraz nie musze patrzec na jadłospis-poprostu jem to na co mam ochotę...:-) No i może to jest też jakiś sposób...Tylko wiem,że niektórzy nie mogą jeść nabiału-bo niektóre dzieci mają skazę białkową...no ale na szczęście Martynka tego nie ma:-)A co do kupki-to jestem w szoku,że dzieci robią raz na kilka dni...Bo moja mała to nie dość,że robi codziennie-to nawet parę razy na dobę-prawie po każdym jedzeniu-jest w pampersie "cosik".Nieraz tylko troszkę,ale jest:-)
Ale to chyba dobrze,nie????To chyba świadczy o dobrej przemianie materii...Tak mi się przynajmiej wydaje....No skoro brzuszek jej nie boli-to chyba jest ok:-)
 
Adaś tez chyba mały nie był 3900 i 54 ale leniuszkeim tez nie jest-wrecz przeciwnie-mam wrazenie ze jest za odwazny:szok:
 
Marlena Adaś tez robił kupki czesto i przewijalismy sie prawie po kazdym karmieniu-a teraz juz nam sie unormowalo i jest raz dziennie a czasem raz na 2 dni:tak:
Fajnie ze jesz wszystko i nie masz problemów z brzuszkiem Martynki.Ja tez jem wszystko i jest ok:tak:mysle ze to duzo zalezy od maluszka:-)
 
Marlena - to super że mała tak długo śpi w nocy. Moja Niunia róznie spypia nieraz budzi sie co 2-3 godziny a nieraz potrafi przespac do 6 godzin. Ja też podobnie jak Ty jem wszystko choć nie próbowałam pić gazowanych napojów jakoś się boje a cola to już chodzi za mną od dłuższego czasu hehe. Mała nie ma problemów z kupami ma ją praktycznie przy każdej zmianie pieluchy więc nawet bardzo często. Brzuszkowych dolegliwości tez nie ma. Teraz stwierdzam że u nas kolki i brak kup było w okresie gdy wprowadzałam nowe produkty do diety naszczescie z biegiem czasu wszystko się unormowało.
 
reklama
Dziewczyny a czy wasze maluszki maja odruchy jakby chciały siadać. Bo mój Nikodem to mam wrażenie że za chwilę usiądzie tak się do góry podnosi - i to sam, bez pomocy.
 
Do góry