reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

reklama
Gosia*** wygląda na to że mój Maciuś też ma kolki :wściekła/y: przemiła pani pediatra poradziła zeby podawać małemu INFACOL :tak: to taka doustna zawiesina którą sie zakrapla dziecku bezpośrednio na język przed każdym karmieniem. Już zastosowaliśmy i mam nadzieje, że dzisiejsza noc będzie lepsza od ostatnich nieprzespanych :tak:

Dziewczyny w jaki sposób podajecie swoim maluszkom witamine D? jakoś na łyżeczce czy bezpośrednio do buźki? :baffled:
 
raabit ja podaję INFACOL od dziś i narazie spokój :tak:ale wiem jak było z córką-nie zawsze skutkował:szok::-D
Ja witaminę D podaję bezpośrednio do bużki:tak:a tak wogóle to podaję zamiast D3 VIGANTOL to też jest ta witamina tylko podaje się 1 kroplę:tak:położna mówiła że lepiej to podawać bo D3 też nasila kolki:szok:
 
Dziewczyny pomóżcie...
Wstawiłam zdjęcie synka i chciałam wstawić jeszcze córki:tak: ale wyskoczył mi napis-po angielsku :baffled: coś że mam 4 zdjęcia a dopuszczalne są 3 i mam naprawić ten problem. JAK MAM TO ZROBIĆ? GDZIE JA NIBY MAM TE ZDJĘCIA???:szok:
 
Gosia*** napisałam vitamine D a tak właściwie też podaje Vigantol :tak: też słyszałam że jest podobno lepszy niż vit.D3 :tak: powiedziała tak położna środowiskowa i pani pediatra więc im ufam :tak: tylko jak podałam vigantol bezpośrednio 1 kropelke do buźki to mały zwymiotował :-( dlatego wystraszyłam sie ze może jakoś źle podaje? :baffled: doczytałam w ulotce ze należy podawać na łyżeczce z mlekiem albo pokarmem wiec moze dlatego mały wymiotował? hmmmm jutro podam mu na łyżeczce i zobacze jaka będzie reakcja :-)

A Infacol podałam przed posiłkiem tylko nie wiem ile należy odczekać? :baffled:

Dziewczyny przepraszam że tak ciągle o coś pytam ale po dzisiejszej wizycie mamy mały problem :szok: mianowicie chodzi o szczepienia. Za niecały miesiąc musimy iść na szczepienie błonnica, tężec, krztusieć, hib, wzw B czyli standardowe jak każde dziecko w 2 m-cu życia. Problem polega na tym ze nie wiemy czy wybrać szczepionke standardową (3 kłucia) czy taką kompleksową 6w1? położna środowiskowa mówiła ze są różne powikłania po tych szczepionkach kompleksowych i lepiej tą standardową gdzie trzeba kłuć malucha 3 razy :-( natomiast pediatra zachwalała szczepionke kompleksową 6w1 czyli jedno kłucie. Pomijam że ta kompleksowa kosztuje 180zł a standardowa jest za darmo bo nie chodzi tu o kase ale sami już nie wiemy na którą sie zdecydować? napiszcie co Wy wybrałyście bo każda z nas bedzie stała przed tym wyborem.
Dodam jeszcze tylko że jak raz zdecydujemy sie na kompleksową szczepinkę to kolejne szczepienia też muszą być kompleksowe i każde oczywiście 180zł :szok:
 
Rabbit ja szczepiłam Ewcie szczepionką INFANRIX-IPV+Hib INFANRIX-IPV+Hib
i DTP-Szczepionka błoniczo-tężcowo-krztuścowa i teraz
Lenke też tak będe szczepićkoszt szczewpionek to hib ponad 100 a dtp ponad 50
 
hej dziewczyny
tej nocy mój synek nie spał tak z 4 godziny i strasznie sie prężył tak jakby nie mogł kupci zrobic..ale nie podejrzewałam kolki bo nie płakał w niebogłosy tylko tak postękiwał okropnie...a kupka była zrobiona wiec sama teraz nie wiem...:confused:
 
reklama
Natalia to mogą być kolki:tak: albo delikatne wzdęcia narazie...;-)maluszek widać cierpliwy skoro nie płacze:tak::-D

Mój Wojtuś dziś pięknie spał w nocy :tak:obudził się tylko raz na karmienie :-DWczorajszy dzień też spokojny był niewiem czy INFACOL pomógł czy ma po prostu lepsze dni...;-):-D

raabit ja podaję INFACOL przed samym karmieniem i chyba skutkuje bo mały strasznie pierdzi :szok::-D
 
Do góry