reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

reklama
tomola- wyglada na to, ze wyprzedzam Was o duzy krokw zakupach "wiekszych" rzeczy, ale to dlatego, ze moj 2latek jest rozmiarow przecietnego 4 latka :),
czasem widze zaciekawione spojrzenia ludzi, gdy np. maly siedzi w wozku, wtedy slysze, ze "taki duzy chlop a wozku jedzie, a co na to panie w przedszkolu" wtedyy musze tlumaczyc., ze on ma dopiero dwa lata i widze takie :szok: oczy :sorry2:
teraz to juz sie z tego smieje, ale bywalo roznie:baffled:
 
Kochane ciężaróweczki-Aneta,Mrozik,Tomola,Ewelia-odpoczywajcie,nabierajcie sił i leniu****cie ile sie da:-Dzdróweczka dla Was:sorry2:
Katrins-nie trzeba sie przejmowac:tak:ludzie musza sobie pogadac-niestety zawsze i w kazdej sytuacji:wściekła/y:
Kama-u nas tez piateczek brak:tak:dzis specjalnie zajrzalam:-p
My fotelika na razie nie kupujemy bo mamy do 18 kg http://www.mamanazakupach.pl/foteliki-samochodowe/0-13-kg-/Bebe-Confort-Iseos-Safe-Side-/, ale mysle ze na przyszly rok cos bedziemy myslec:tak:
Tomola-ja mam takie same poglady jak mrozik-naczytalam sie az za duzo na ten temat:no:z tranem nie bede eksperymentowac,szczegolnie ze moja mama ma uraz i powiedziala ze nie da wnuczkowi wciskac tego paskudztwa:-Dna razie dostaje tylko wit c w kropelkach przy katarku i lekkim kaszlu-oczywiscie miód i sok malinowy rowniez:tak:zreszta uwielbia:-)
A moja lekarka twierdzi ze wlasnie te ktore sie rozpuszcza w wodzie to juz najgorsze swinstwo-skoro juz MUSZE i sie upre to tylko w kropelkach-ale wiadomo ilu lekarzy tyle opini:-p
 
Ostatnia edycja:
Aneta - a na kiedy masz termin?
22 kwiecień
W takim razie to ja z moimi szkrabami :-)
Zdjecie jest dosc aktualne, bo z mininego piatku. Planuje w weekend zrobic jakies zdjecia samego brzuszka, mam tylko nadzieje ze wyjda lepiej niz przy poprzednije ciazy ;)
Pięknie wyglądasz
Czy Wy dajecie dzieciaczkom jakies witaminy? Nie wiem, np vibovit? albo cos innego. Ja juz dawno nic nie dawalam, no a teraz na jesien - zime moze byc trzeba bylo, sama nie wiem, na bilans wybieramysie w przyszlym tyg to podpytam, no ale same wiecie ze co lekarz to opinia.
Ja też nie podaję żadnych witamin,zresztą Ala mało choruje czasem zdarzy się niewielkie przeziębienie ale to wszystko.
czasem widze zaciekawione spojrzenia ludzi, gdy np. maly siedzi w wozku, wtedy slysze, ze "taki duzy chlop a wozku jedzie, a co na to panie w przedszkolu" wtedyy musze tlumaczyc., ze on ma dopiero dwa lata i widze takie :szok: oczy :sorry2:
teraz to juz sie z tego smieje, ale bywalo roznie:baffled:
Nie martw się jakimiś spojrzeniami niech sobie popatrzą i pogadają.

Kira-Moja lekarka też nie kazała dawać żadnych witamin bo to świństwo.
 
tez juz nie daje zadnych witamin dla Xav, witamine D juz tez nie daje, lekarz powiedziala zeby odstawic, mysle nad jakims zestawem witamin, bo Xavier zle sie odzywia i malo je, ale to jak pojde do lekarza to sie wypytam co na ten temat sadzi.

jak bylam na bilansie to lekarz zauwazyl ze Xav ma koslawosc kolanek. bylam u ortopedy i okazalo sie ze musi nosic wkladki. kupilam mu buciki profilaktyczne i do tego wkladki supinujace na koslawosc nozek, prawde powiedziawszy nawet nie zauwazylam tego u niego dopoki tesciowa mi nie powiedziala ale coz okazalo sie ze to prawda, mam nadzieje ze mu sie poprawia te nozki i bedzie ok

czy ktorej dziecko tez musi nosic buciki profilowane?
 
aneta - też słyszałam ze witaminy to nic dobrego zwłaszcza jesli stosuje się je bez wiedzy lekarza. Kiedys ogladałam jakis program gdzie była mowa o tym, że rodzice czesto kupuja dzieciom witaminy głownie z tego w zgledu ze są ciagle bombardowani rekalmami w tv i prasie a tak naprawdę dzieci ich nie potrzebują. Zalecano żeby podawać naturalne witaminy w postaci warzyw owoców soków wtedy napewno nie wyrządzi się krzywdy dziecku no bo na dobrą sprawę nie wiadomo jakich witamin potrzebuje taki mały organizm a witaminy dostepne na rynku to zazwyczaj cały kompelks witamin i minerałów. Ja Olce w chwili obecnej nie podaje witamin jedynie Maciuś łyka Kidabion ale on zawiera w wiekszosci kwasy tłuszczowe omega. Ola choc jest niejadkiem pije duzo soków i je ooce także nie martwie się.
 
Ja w kwestii witamin też bym była ostrożna. Ale, podobnie jak Czarnula, mam niejadka, zwłaszcza warzywa czy owoce, to ciężko mu wcisnąć, stąd czasem się zastanawiam, czy takie multiwitaminy by nie były wskazane
Czarnula, A co do nóżek, to na pewno się poprawią:tak:
 
Jeśli o mnie chodzi to ja jestem przeciwnikiem podawania dzieciom soków zbyt często,Ala pije sporadycznie za to je dużo owoców i warzyw i pije wodę mineralną.

Czarnula-Mam nadzieję że wkładki pomogą
 
czarnula - dobrze, że lekarz zauważył. Pamiętaj, że wkladki muszą być dokładnie dobrane i trzeba zmieniać tak jak się stópka zmienia. Pilnuj, żeby nie siadział płotkarsko!!:tak: Dla niego lepiej po turecku.
tomola - żadnych witamin nie podaje. Sama tez nigdy (poza ciążą) nie przyjmowałam (i po ciązy jak mi włosy leciały garściami to brałam bio-urodę). zresztą Wiki jest zdrowa i dobrze je, więc bez sensu myślę.
aneta - ja Wiki podaje soki owocowe (czasem owocowo-warzywne) - np. przecierowe sama robię, albo kubusia podaję i tarktuuje jako jedna z dziennych porcji owocow i warzyw. Do picia na dworze to woda. Po soku, tak jak po posiłku to myjemy ząbki.
katrins - jak mnie wkurza takie zaglądanie do wózków i komentowanie....:wściekła/y::no::crazy:........... spokojnie, tylko spokojnie:sorry:
Kira - nasz fotelik tez jest do 18 kg, ale co z tego, jak Wiki w zimowej kurtce juz się nie zapnie... Niby ma 15,5 - 16 kg, ale jest wysoka i zapas na pasach jest około 7 cm. Jak ja ciepło ubiorę, to będzie ściśnieta jak ryba w puszce...:sorry::no:
 
reklama
No a u nas powtórka z rozrywki czyli chyba to samo co bylo przyczyną naszego pobytu w szpitalu. Gardło czyste migdały blade osłuchowo ok a temperatura ponad 39 i od czego??? Teraz nie mamy skierowania do szpitala ale jak temperatura nie będzie schodzić to chyba tak czy tak sie udam na pogotowie. Ostatnio tak było przy wyzynaniu sie wszystkich 3. Teraz brakuje jej czterech 5 ale na dziąsłach nic nie widac zeby cos sie przebijało. Ona od paru dni była troche zakatarzona czasami kaszlała ale wczoraj np było wszystko dobrze i nagle w nocy skok temperatury. Oczywiscie dzis wymiotowała ale stolce narazie ok. Mamy antybiotyk na 3 dni ale w organizmie pozostaje tydzien, pyrosal wit c no i czopki.Zobaczymy czy antybiotyk cos pomoże.
 
Do góry