reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

NataK, chyba masz rację, że trochę jestem zazdrosna o to usypianie, ale z drugiej strony mogę odetchnąć:-). A co do sytuacji u was, to moja kumpela miała tak samo - tzn. ona siedziała na wychowawczym z synkiem więc całe dnie razem, a jak mąż wracał z pracy, to mały leciał do niego jak szalony i go nie odstępował. Myślę że po prostu tęsknił a mamę przecież miał cały czas.
Antylopka, no to ładnie że mała tak zasnęła. tzn. godzina to trochę długo, no ale jakoś trzeba zacząć.
 
reklama
Biorę ciężki oddech i pisze...:-)
Ola jako najwieksza łobuziara sierpniówek przypieczętowała dzis swoją niegrzeczność. Ma wyszczerbiony ząbęk. Nie mocno ale daje się to zauważyc. Prawa jedynka w dodatku. Miala dzis wiele upadków uderzeń i niestety niewiem kiedy mogła sobie to zrobić. Strach pomyśleć co będzie póżniej. Tak tylko na marginesie dodam ,że wczoraj pobiła swoje wszystkie dotychczasowe wybryki otóż dosuneła sobie pufe do ławy weszła na nią. :szok::szok::szok: Mówie wam mam małą szatanice w domu.
 
Edyta-No to niezle:szok:ja myslałam ze Adaś jest rozrabiakiem ale widze że Olka bije go na głowe:-Doj bedziesz musiala kochana chyba skołowac sobie dodatkową pare oczu;-)a tak na serio-bedziesz miala zabawe z nia:-p
Dobrze ze nic powaznego sobie nie zrobila
 
Edyta - Oleńka jest rzeczywiście niepokonana ale Zuzia ją troche goni. Wlazła mi dziś na ławę po fotelu, stanęła i zadowolona do krawędzi podchodzi smiejąc sie i zerkajac czy widzę, mało zebow nie powybijalam lecac po nia, a ostatnio to mi stracha napedzila, slysze z kuchni ze gada cichutko do siebie i sie smieje, ale mysle cos za grzecznie, ide do pokoju a ta wlazla na rozlozone lozko, stanela przy oknie uchylonym i reke wystawia przez nie i z ptaszkami gada:szok: Wiem ze to moje niedopatrzenie, dobrze ze okno bylo zabezpieczone ale z drugiej strony dobrze ze stalo sie to teraz bo kto wie za pol roku moze by juz sobie poradzila z tym zabezpieczeniem i dalaby rade sie wychylic (teraz okno siega jej do szyji):no::wściekła/y:. Teraz wiem okna zamkniete na cztery spusty ewentualnie gorą uchylone. Normalnie az sie poplakalam z nerwow:no: No i Kira ma racje, druga para oczu by sie przydala

A mojej kolezanki synek w wieku 2 lat nie mial juz wszystkich gornych 4 ząbków:szok:
 
Ewelia - oj to nieżle się musiałas wystraszyć...:no:
Dziewczyny może kurcze cos te nasze dzieciaczki mają w sobie ,że one takie niegrzeczne są albo co...:baffled: brak słow na nie ;-)A jeszcze niedawno wszystkie wychwalałysmy je jakie to one kochane grzeczniutkie a teraz cóż super niania by się przydała. Mnie najbardziej zadziwia to z jaką szybkością one wykonują wszystkie czynności jakby jakiegos powera w sobie miały.
 
Wiecie u nas teraz wysyp zabkow Piotrek juz ma 12:tak:

Zimno sie juz zrobilo w nocy przymrozki :baffled:samochod mi sie psuje....boje sie zimy ze wogole nie ruszy a tu chłopa w domu nie ma(jeszcze dwa miesiace niecałe):sorry2: Jutro przestawiamy czas ciekawe czy naprawde dłużej pospimy:dry:Dzisiaj było ok bo Piotrek spal do 7.45 ale wstawac i tak sie nie chcialo:dry::-p
 
Antylopka gratulacje dla Wikusi za samodzielne zasypianie :tak:
edyta 80 wspóczuję takiego małego szataniątka, ale Oleńka ma tyle wspaniałych cech w sobie, ze na tę psotną stronę jej duszy można przymknąć oko, ale wyobrazam sobie ile nerwów Was to kosztuje, to ciągłe pilnowanie i nadzorowanie, u Ciebie Ewelia jest zresztą podobnie. U nas z psoceniem na razie nie jest zle, mały probuje, ale jeszcze mu to nie wychodzi, na kanapę się nie wczłapie, wiec mam jeszcze kilka tygodni luzu :-p ostatnio mnie zaskoczył, bo otworzył sobie sam drzwi od salonu, a tam juz schody, wiec muszę na to uwazac i zamykac na klucz...ojjjj jeszcze wiele przed nami Dziewczyny;-)
Natalia85 to się biedny Piotrus nacierpiał przez te ząbki, ale co ma, to jego :-) Gratulacje. Kubie juz dość długo wychodzą ząbki, chyba czwórki albo piątki trudno stwierdzic, bo całe ma opuchnięte jak banie, co kilka dni jest marudny i odmawia jedzenia, modle się, aby juz wyszły, bo zele i panadol nie bardzo pomagają :no:
 
Hej dziewczyny.
Nie wiem czy mnie jeszcze pamiętacie :))
Nie pisałam tak długo i nie zaglądałam, bo tyle sie u mnie działo. Wróciliśmy mianowicie do Polski. Mieszkamy tu już od polowy sierpnia i jakoś probuje sobie to wszystko poukładać. Marianna poszła do pierwszej klasy a my z Oluninem siedzimy sobie w domku. Na razie to tyle jak trochę sie wdrożę to napisze więcej. Całuski dla waszych dzieciaczków.
 
Witajcie,
dawno nie pisałam, jakoś weny nie miałam, ani czasu wiele, nawet tu nie zaglądałam, przeczytałam teraz ostatnie wpisy. Szok, jakie Wasze dzieci mają pomysły i jakie rozrabiaki. Moja Dominika na razie aż taka rozrabiara nie jest, nie licząc tylko tego, że 2 razy laptop wylądował na ziemi (ale działa jeszcze), normalnie u nas jest mania na komputery. Waruje przy ławie z komputerem, obchodzi ławę godzinami, jęczy żeby włączyć. Zaczęło się "wymuszanie" czegoś jęczęniem i marudzeniem.
Jak to u Was jestem ciekawa, ale ja zauważyłam, że względem mnie córeczka zachowuje się najśmielej, na wiele sobie pozwala, uśpić się w domu często nie daje w dzień, tylko płacze, co do innych to ma dystans i jest grzeczniutka. Myślałam do tej pory, że tzw. wychowanie należy rozpocząć po 2 latkach, ale teraz dojrzewam do zmiany zdania i jeśli teraz czegoś nie zrobię, to wlezie mi na głowę i za jakiś czas nie poradzę sobie. Normalnie nie słucha się mnie dziecko i tyle. Jak ja czegoś odmawiam to mnie zajęczy i wtedy ulegam. :-D I Dominika już chyba ten moment wyczuła.
Oj wiele bym mogła pisać, ale rozłożę na następne dni, jak doczytam co u Was.
 
reklama
witajcie ewelinakol i laura!
Ja chciałam zapytać jakimi szamponami myjecie włosy dzieci? Bo ja jeszcze Nivea tym żelem do ciała i włosów ale myślałam że może trzeba by zmienić?
Obcięłam dziś Kubie włosy maszynką.... wygląda jak dziecko z Oświęcimia.... dobrze że nie jest chudy bo była by tragedia....
 
Do góry