reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

nasze sierpniowe maluszki (rozwój, opieka..itp) :)

Ja tez słyszałam, ze można przestać wyparzać jak mały zaczyna sie przemieszczać i pchać wszystko do buzi. Aha i Oliver zaczął sie dziś przewracać z pleców na brzuszek:tak:
 
reklama
U nas z tym zasypianiem to tez nie za fajnie. Zuzia zasypia przy cycusiu w lozku i spi z nami, nie wyobrazam sobie zeby sama zasnelala w swoim lozeczku albo zeby wogole w nim spala, juz tak miala od urodzenia, a przeciez musze w koncu ja do lozeczka przyzwyczajac bo nie bede z nia spala do pelnoletnosci:-);-) Za to jak sie przebudzi a nie jest glodna, to rozglada sie, smieje, patrzy na telewizor, pobawi kolderka i zasypia spowrotem:szok: Nie wiem czemu nie lubi lozeczka
W dzien to juz nawet nie mam slow pisac, spi albo na spacerku albo ze mna po 30 min. A potem ryk bo niewyspana.MASAKRA:szok:

Ja sie przestraszylam tych jej sobotnich wymiotowania i kupa wczoraj byla brzydka, juz wiem ze to po mleku co dodalam do kaszki i zaczelam wyparzac wszystko, smoczki, butelki, gryzaki, nawet miseczke i lyzeczke wyparzam a pluszaki wsadzam na noc do zamrazalki:-):-p Oczywiscie tylko przez pare dni tak bede robic. A ogolnie to wieczorem myje butelki i smoczki i wkladam do sterylizatora a rano wyparzam na caly dzien, miseczke tez czasem;-)
 
Popieram Madziarę w temacie usypiania maluszków. Trzeba dużo cierpliwości, ale i spokoju bo jak mamy nerwa na nasze dzieci to i one się denerwują i jest jeszcze gorzej, tak myślę. Bartuś zasypia różnie, ale nie jest tak źle jak u was. Dzisiaj zaraz po kąpieli cycuś i spanko - idealnie:-)
Natalia 85, ja bardzo dokładnie myję butle i smoczki po każdym użyciu, ale z wyparzaniem troche gorzej ...
 
Hej kobitki
Z usypianiem to u nas podobnie jak u Ewelii, byly 2 dni kiedy spal w lozeczku, potem juz mu sie odwidzialo:baffled::baffled: wiec spi u nas, klade go do lozka on gada, tarza sie z 15 min, potem marudzi, zaczyna plakac, czekam 2,3 min i ide do niego, daje cyc i maly po okolo15 min zasypia.Czasami kiedy go karmie to zasnie, wtedy przekladam go do lozka i spi dalej, czasami sie obudzi wiec musze znowu sie kolo niego polozyc z cyckiem.Przesypia cala noc, czasem obudzi sie posysa i zasypia.
Ale dzis noc to poprostu katorga, maly prawie wogole nie spal!!!Budzil sie plakal, wiercil i marudzil, nie wiem o co chodzi, pewnie zeby albo brzuszek.

Nosic nosimy go tylko przy zabawie, nie ma czegos takiego jak noszenie przed snem,kiedy mial kolki nosilismy go bez przerwy, ale wydaje mi sie ze to tez od dzieci zalezy, nasz tego poprostu nie potrzebuje,kazda mama probuje jak najlepiej dla swojego brzdaca, skoro sie nie da tak to sie probuje inaczej.:sorry2:

Ewelia slyszalam wiele przypadkow gdzie mamy uczyly swoje dzieci same zasypiac miedzy 8mies. a 1 rokiem, i maluchy sie nauczyly;-), takze jak sie nie spiesze, tymbardziej ze loze duze, nikt nie cierpi, a w rezerwie mamy jeszcze duuuuzy materac, hihi.

Fiolka
moj tez paluchy pcha do buzi , tak sie dzieci uspakajaja, z czasem im przejdzie;-)

Madziara straszne z tym maluchem 2 letnim:-:)-(, od czego to tak sie dzieje???mam nadzieje ze wszystko bedzie ok
 
Witam! Czyżbym była pierwsza????
Kuba jak zwykle od 7 nie śpi....(a już mu się ziewało) ryczał już....przetrzymałam....przestał na 3min i od nowa i wtedy wziął go mąż, ale nie nosił tylko położył na łóżko teraz się uspokoił, zrobił kupę ale o spaniu nie myśli. Fajnie mają dziewczyny które karmią piersią, to jednak dobry sposób na usypianie :-) a jak u mnie Kuba po butli nie padnie to niestety najczęściej muszę czekać do następnego karmienia....:-(
evelinakol ja też śpiewam....przytulam... ale jak on się tylko zorientuje że jest w pozycji horyzontalnej albo jak go mocno przytulę to jest taaaaaaki ryk i prężenie się że nie mogę go utrzymać a i mojego śpiewania nie słychać....... :-( ja tak próbuję cały dzień więc Kuba jest zmęczony, oczy mu się kleją, ale spać nie będzie!!!!!!
Ja na wieczorne usypianie nie narzekam ale w dzień jest tragicznie!!!
Butelki i smoczki wyparzam bo z tym naszym brzuchem....
 
U nas też dziś w nocy nieciekawie, mały sie cały czas kręcił i wiercił po czym sie budził i jak nie dostał cycka to ryk,czułam zresztą że nie śpi twardym snem,i tak prawie całą noc wisiał na cycku:baffled:a niepowiem żeby mi tak było wygodnie:oo2: niewiem może nie był bardzo śpiący bo poszedł wcześnie spac jak na niego o 20:30 a normalnie ok 22-23 A teraz pierdoła trze oczy ale pać nie pójdzie(jak rano wstał o 7 tak jeszcze nie śpi)Jak wstał to ja byłam wymęczona że malego Tatuś wziął i szykował sie do pracy a synuś w leżaczku siedział no i jak ja już go wzięłam to niespodzianka w pampersie(uklaskana kupa)bo tatuś nie zauwazył chyba.I zostaw tu dziecki z facetem
 
no to ja druga:)
Cześć mamusie:)
tak czytam o tym usypianiu i może jest jakaś szansa ,ze będzie sama spała:) Ja nie mam problemu aby ją zostawiać w łóżeczku , ona wtedy sobie śpiewa itp. ale nie zaśnie:) lukxi ja mam taka nadzieję,ze jak już bedzie miała 8 m-ce to bedzie sama zasypiać i przesypiać całą noc :)
Ja butelki dokładnie myję i przelewam wszystko wrzatkiem. Ale nie wiem czy bede długo to robic bo ona nie chec butli i tylko codziennie marnuje butle mleka i kaszki:(
 
klaudi moja też po 7 wstała i teraz trze oczy ale jak chce ją połozyc spac to possie cyca i zaraz chce siadać.Teraz połozyłam ją do łożeczka to sobie spiewa ale nie zasnie a oczy juz czerwone jak u królika;)
 
Fiolka hehe Filip też leży w łóżeczku teraz i puściłam mu karuzele i dałam zabawki,i przed chwilą patrze a on w poprzek łóżeczka leży a teraz zaczyna sie dnerwować bo nie umi zabawki całej do buzi włożyć.Chyba będe musiała iść do niego o sam to on sie długo nie zabawi, mały szantażysta
 
reklama
czesc dziewczyny,widze ze tu temat usypiania. u nas to jest roznie,w dzien zazwyczaj Julia sama zasypia ale tylko w foteliku,a wieczorem to duzo marudzi,czasem usnie przy cycu,ae najczesciej trzeba ja bujac w foteliku i dopiero jak zasnie to ja przenosze do łozeczka:tak:a w nocy to roznie czasem obudzi sie 2 razy a czasem 4,nie wiem dlaczego nie umie przespac calej nocy:baffled:

dziewczyny a mam do was pytanie,Julii podczas jedzenia (cyca) poci sie głowa po bokach i to z dwoch stron,nie wiem czy to poprostu z wysiłku i tego ze w domu ogolnie jest cieplo czy cos jest nie tak:baffled:
 
Do góry