reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze samopoczucie, nasze dolegliwości

i na dodatek mi sie posikuje jak np. wstane szybko, kichne, kaszle, zasmieje sie mocno...
EmilkaT, a ćwiczysz Kegle? Bo to jest dobre nie tylko przy porodzie, ale właśnie jako terapia nietrzymania moczu. U mnie zadziałało :-)

Ja dzisiaj popadłam w panikę, bo myślałam, że odeszły mi wody.... Ale to kotka mnie tak urządziła.
Spooky, no to faktycznie kotka Ci zrobiła niespodziankę :-D
Co do wód to ja się nie przejmuję. Wychodzę z założenia, że są bardzo małe szanse, aby odeszły tak powoli, żebym tego nie zauważyła. Poza tym jak będą zielone, to już na pewno nie da się nie zauważyć. A przy wodach niezakażonych, nawet gdyby sączyły się bardzo powoli, to bezpiecznie można jeszcze czekać na poród nawet 24 godziny (w szkole rodzenia mówili nam, że po odejściu wód jeśli nie ma skurczów ani zakażenia, to właśnie tyle czekają z podaniem oksytocyny), więc zakładam, że przez dobę to już coś poczuję albo skurcze się zaczną.
 
reklama
Melulu z tym czekaniem to strasznie długo :-( 24 godziny to jakoś dla mnie strasznie długo.
Mnie cały czas męczy zakichana zgaga. Przez cały dzień :crazy:. Nie ważne co zjem, ile zjem i o której godzinie. Smali w przełyku jak cholera. Mój dzidziuś nie będzie lubił w przyszłości migdałów bo mu je obrzydzę ;-)
 
witam
spooky faktycznie niezle kotka cie zalatwila:-D:-D:-D:-D

melulu w uk czeka sie nawet dluzej z podjeciem akcji porodowej


ja dzisija strasznie zmeczona jestem. mlody mial w nocy goraczke i pol nocy przy nim siedzilam a drugie pol lazilam do niego . ledwo na oczy patrze
nie wiem czy to zabki , czy to ucho ???
wskoazuje na zabki i na ucho ,ale przy tylnych zabkach uszy tez bola...:baffled::baffled:

a poza tym to lepiej z brzucholkiem
dalej napiety ale mniej boli
a cha i odstawilam nospe
 
Dziewczyny,a mi sie zatrzymaly uplawy...to znaczy wszystkie plyny co mialam,mam susz niesamowity....wiadomo moz czy to normalne? wszedzie pisza o wzmozonych uplawach,ale nic o ich zatrzymaniu...do tego jestem taka ciasna,ze moj maz ma problem;-):tak:
 
KasiaC22 u mnie też wstrętna zgaga, ignorowałam dopóki nie zaczęła powodować u mnie wymiotów. Wtedy zadzwoniłam do lekarza i kazał wziąć ranigast max, pomogło dość szybko. Teraz jak znów czuję, że zaraz zwymiotuje(bo oprócz zgagi, cofa mi się treść żołądkowa)to biorę pół tabletki- bardzo długo próbowałam naturalnymi metodami walczyć, ale to przynosiło ulgę na 15 minut i na nowo:-(Lekarz powiedział, ze spokojnie ranigast można brać, więc w tych skrajnych momentach biorę, bo już nie daję rady ze świadomością, że jeszcze czterdzieści parę dni ze zgagą na codzień:-(
ania.falko u mnie czasem też mam dzień bez upławów, rzadko się to zdarza, ale czasem dzień- dwa się zdarzają, potem wracają. A dzidziuś normalnie się rusza?
 
Ostatnia edycja:
Mi też położna przebijała worek i dopiero wody odeszly. Rozwarcie juz miala na dwa palce i skurcze co 4 minuty a wody nie odeszły. Dopiero po przebiciu wszystko ruszyło z kopyta.
Fenoterol tez mam od czwartku i mnie sieka mimo ze isoptin biore. Ale sie przyzwyczaje. W poprzedniej ciazy tez bralam i nie pamietam zebym zle znosila..
Miłej niedzieli
 
Biorę Fenoterol+Isoptin a mimo to serducho nadal szaleje i mam lekkie drgawki. Tak się zaczęłam zastanawiać czy to na pewno bezpieczne dla dzidzi.

Mi na zgagę pomaga tylko ciepłe mleko.
 
ja tez mam czasem takie dni "suszy" poki nie ma podraznienia a dzidzia sie normalnie rusza nie ma podobno obaw...tak mi powiedziala ginekolog bo sie za ktoryms razem sama wybralam specjlanie w tej sprawie...problem pojawia sie gdy dzidzia albo zbytnio szaleje albo odwrotnie malo sie rusza...lub gdy pojawia sie podraznienie, pieczenie, swedzoty itp
 
reklama
ja w sumie nie zauważyłam zmian większych w wydzielinie mojej - nie jest ani za sucho ani za mokro - można powiedzieć, że w sam raz - ale wkładkę wymieniam kilka razy - żeby higieniczniej było ;-)
 
Do góry