reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

Rusałko oczywiście że będziemy trzymać kciuki ;D Ale ci dobrze że już jutro będziecie tulić malutką ;D ;D ;D I jak najprędzej zdawaj relacje co i jak
 
reklama
Niesamowite to musi byc... miec swiadomosc ze 'o 10 juz bede rozdwojona ' , nie spalabym cala noc ;D
Jestesmy z Toba Rusalko !
 
Dziewczyny czytałam Wasze wypowiedzi na temat pieluch tetrowych. Jeśli chodzi o mnie i mojego Szymona, to też miałam zamiar używać tetrowych, ale po porodzie byłam cały czas zmęczona i niewyspana i odkładałm tetrę w nieskończoność. Myślę, że gdyby nie to, że Szymon dostał uczulenia na pieluchy jednorazowe to nie wiem ile bym czekała z tetrą. A tak, kiedy miał 2 miesiące zaczęłam używać pieluch tetrowych. Jeśli chodzi o pranie to darowałam sobie gotowanie w pralce. Posłuchałam rad mamy(wychowała 3 dzieci), siostry (2) i żony brata ciotecznego (3 dzieci), które tylko płukały pieluchy a prały tylko raz na tydzień i to nie w pralce ale jak nasze prababki - gotowały pieluchy w garze - na kuchence. Mówię Wam, aż mi się nie chciało wierzyć, że można osiągnąć taką biel pieluchy tylko gotując ją minutkę w garze z wodą i proszkiem. W ciągu dnia zbieram je do miski z wodą - to nie czuć porażającej woni siuśków. Oczywiście co jakiś czas ją zmieniam, żeby stężenie nie było zbyt duże.
Jeśli chodzi o prasowanie to też sobie darowałam. Wyprasowałam tylko pierwszy raz po praniu ze sklepu.
Teraz, i wcześniej też, wystarczało mi 15 pieluch dziennie a kupiłam, tak jak zalecali 30 sztuk, więc teraz mam dla bobasa 15 nowych po starszym bracie.
No i oczywiście "suche majtki" super wynalazek - ale te firmy sandra - folia jest obudowana specjalnym materiałem, który pozostaje suchy nawet po zmoczeniu. Nie polecam takich samych foliowych bo bobas nie ma wentylacji pod pieluszką.
 
aska outada pisze:
Niesamowite to musi byc... miec swiadomosc ze  'o 10 juz bede rozdwojona ' , nie spalabym cala noc ;D

ja tez wiem kiedy bede rodzic i podejrzewam ze w nocy przed porodem zamiast spac to ja tu bede siedziec i chyba kawaly Wam pisac albo cos bo jak tu spac ze swiadomoscia zblizania sie tak waznej chwili ??? Ja juz mam rozne sny a co dopiero w ta ostatnia noc! hihihi Za to jak sie skonczy CC po takiej nocce to jak juz bede lezec po zabiegu te nieszczesne 24 godziny (u nas w szpitalu tyle trzeba chociaz jak znieczulenie pusci to mozna na boku jak leb nie boli) to przynajmniej spac bede. polozna mowila ze i tak cos na spanie dostane. no i przeciwbolowe bo po zabiegu daja kroplowke z oksytocyna :o Jak sie dowiedzialam to zaraz z przerazeniem pytalam jak to? no ale podobno to nie boli bo daja jak jeszcze znieczulenie dziala. na szczescie! bo to dopiero musialoby bolec! skurcze porodowe z rozcietym brzuchem, no sama radosc zapewne.
 
Ja mam pytanie, do tych juz rozdwojonych, jaki laktator używacie i jak sie sprawdza, w tym tygodniu koniecznie muszę zakupić, a nie bardzo wiem na co się zdecydować.
 
Ja dostałam w spadku po bratowej laktator canpola, i nie wiem czy to ja się nie umiem nim obsłużyć, czy z nim jest coś nie tak. Obstawiam to drugie, bo bratowej też coś nie bardzo wychodziła współpraca z nim, więc przymierzam się do kupienia innego.
 
reklama
CZY CZOP ŚLUZOWY ZAWSZE MUSI BYĆ ZABARWIONY??OD WCZORAJ NA MAJTKACH ZAUWAŻYŁAM ŚLUZ KTÓRY NIE JEST PODBARWIONY CZY TO MOŻLIWE ŻE TO CZOP ŚLUZOWY ???POZDROWIONKA
 
Do góry