reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

reklama
no u mnie bylo to takie jakies czerwono brazowe, potem takie wlasnie przejrzyste kawalki, a potem jeszcze z wodami odplynelo conieco
w kazdym razie u mnie czop sobie odszedl czesciowo tydzien przed porodem
z tym czopem nigdy nic nie wiadomo ;)

ja to bym chciala zeby przestalo ze mnie cieknac :(
2 tygodnie biegania z podpaska przy 30stopniach ciepla to juz naprawde wystarczajaco, ja juz nie chce :( buuuuuuuuuu
 
No, no z tymi podpaskami to niezly hardcore!!Szczegolnie ze u nas sie zrobily super upaly....
Mi czop nie odchodzi ale mam duzo wydzieliny....
A zimno przeszlo, nawet nie zdazylo sie dobrez rozwinac, samo sie wchlonelo..uffff.
 
Dziewczyny, jak myslicie, ja jestem po cesarce (w 38 tyg ciazy) i ani przed ani po porodzie nie wyleciał mi żaden czop? Troszke mi leciało pierwsze dwa dni (jak przy okresie), a teraz tzn czwarty tydzień mam takie małe plamienie brązowe? Czy z tym czopem to musi zawsze wypaść, nic mi lekarz w klinice nie mówił :((
 
Agaciulko tak wlasnie pomyslam, ze jak zrobia mi cesarke a czop wczesniej nie wypadnie to co....bede go miec czy po porodzie jakos wyleci sam...
Moze Ci wylecial tylko nawet nie wiesz kiedy....
Napisz mi prosze jak sie czulas zaraz po cesarce, kiedy wstalas i jak rana sie goi..jestem bardzo ciekawa..bo sama tez bede miec cesrake juz za tydzien!!!!!
 
Odchodzacy czop czasem mozna pomylic ze zwyklym sluzem , jeszcze przed porodem. Moze tez odejsc podczas porodu , a jesli choc troche sie saczylo krwi po cesarce to mogl wlasnie wtedy odchodzic. A takie brazowe plamienie przypomina mi moj zabieg ginekologiczny ktory mialam kilka lat temu. Najpierw krwawienie jak podczas miesiaczki przez kilka dni, potem coraz mniej i na koniec takie brazowawe resztki, to prawidlowy objaw.
JEstem pewna Agaciulko ze juz czopa nie masz, zreszta gdbyby bylo cos nie tak, jakies pozostalosci w narzadach rodnych, to juz dawno mialabys goraczke i bylabys z powrotem w szpitalu, gwarantuje.
 
Odnośnie czopa jeszcze to położna mi mowiła, ze nieraz w ogóle mozna go zwyczajnie niezauwazyc poniewaz moze od wypaśc w wiekszosci (pozostaja tylko resztki) podczas "wysiłku" w toalecie ::) czyli razem ze stolcem.
 
mi polozna mowila ze czop przy cesarce sam wyjdzie razem ze wszystkim. nie usuwaja go ani nic takiego. rozpusci sie, albo wypadnie i na bank jak leci ten syfek poporodow to czopa juz dawno nie ma. organizm jak nie ma juz lozyska to zmieniaja sie hormony i wtedy sie czysci. Ale bylam ciekawa co sie z czopem dzieje po ceserce, no bo balam sie ze bede z "korkiem" chodzic, nie wyczysci sie wszystko to co ma i jak lekarze ten problem rozwiazuja :D To ze hormony nawet po cesarce sie zmieniaja to juz mi do glowy nie przyszlo ;D
 
reklama
Do góry