reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze pytania- odpowiedzi- RADY:)!

dziewczyny mam pytanie - Co ile lekarze robia wam morfologie i ogolne badanie moczu? slyszalam rozne opinie i jedni mowia o badaniach co miesiac inni 3 razy w ciazy.Co o tym sadzicie?
 
reklama
Trudno powiedzieć :), ja musiałam robić morfologie i te wszystkie ważne badania w 10 tyg., potem juz takie ogólne morfologie i mocz w 15 tyg. ciąży, a teraz mam zrobic jakoś 23 tyg. Ale tez słyszałam, że robi się co miesiąc, ale to chyba tak bardziej w drugiej połowie ciazy. No zobaczymy jak dalej bede musiała robic. Badania za każdym razem mam idealne, bo to pewnie tez ma jakieś znaczenie :)) :)
 
Mnie lekarz karze robić co miesiąc moczi morfologię, a teraz na kolejną wizyte mam zrobić tylko mocz.
Pozatym co chwila mi zleca jakieś dziwne badania
 
Ja chyba sobie sama zrobie te badania , nie bede czekac az gin mi zleci ::) pozniej sie okaze ,ze mam anemie czy cos i dzidzia za malo zelaza dostaje
 
Dziewczyny wczoraj wieczorem moje piersi zrobily sie twarde jak skaly. nie bolaly, ale normalnie glazy. Dopiero maz zaczal mi masowac je balsamem i troszke zelzyly. Czy Wy tez tak czasami macie?
 
Ja jeszcze o katarze - wiecie co mi w koncu pomoglo...w nocy z sobote na niedziele znowu sie obudzialm oddychajac prez usta
i mialam juz dosc, bo nie chcialam wiecej tych kropel do nosa uzywac
I wyprobowalam stary sposob czyszczenia nosa przez wciaganie naprzemiennie do dziurek wody.
Zrobilam to co prawda nie z woda przegotowana a z kranowa o odetkalo mi nos na cala dobe.
Chyba ten chlora tak podzialam, bo czulam jak mi sie gdzies tam gleboko w nosie az gotuje.

Czasem tez mi sie zdarza ze smarkam krwia, krwotoku nie mialam. Smaruje sobie nos w srodu mascia z tranu - tak lekarz polecil mojej babci jak miala wysuszona sluzowke i miala krwotoki  i jeje przeszlo. Ja sie mojego pytalam i tez powiedzial ze mi dobrez zrobi na moja wysuszona sluzowke.

I o ruchach dziecka, bo Asia pisala - moja dzdzia przez 2 dni tez sie nie ruszala - w sen zimowy zapadla. A pozniej znwu jak sie zaczela wieric.
W ktorym czasopismie:Mamo, to ja albo innym przeczytalam ze takie male dzidzie potrafia sobie spac i sie nie ruszac wyczuwalnie dla nas przez 3 dni nawet. Vardzo sie uspokoilam.

Calo - ja na poczatku ciazy mialam takie glazy az mnie nieaz bolaly, teraz jakos przeszlo.

AneczkoK, ja tez mialam ten dylemat czy nie za rzadko mam zlecane badania. Ale rzeczywiscie dopiero w pozniejszej ciazy robi sie je czesciej. Zrob sobie badania jesli czujesz taka potrzebe i bedziesz spokojniejsza, na pewno nie zaszkodzi

jeje ale sie rozpisalam.
 
ja do tej pory miałam trzy razy zrobiona morfologię krwi i badanie moczu (8; 12 i 18 tydzień) - nastepne gdzieś za 6 tygodni lekarz stwierdził, że jeżeli są książkowe wyniki to w zasadzie nie ma potrzeby częstszego sprawdzania- o ile samopoczucie się nie zmienia.
 
Ja w tym tygodniu robie mocz i morfologię trzeci raz w ciąży. I pierwszy raz krzywą cukrową. I to podobno norma, chyba, że są złe wyniki, to się je p[owtarza co 3 tyg - miesiąc.
 
witajcie dziewczynki mam takie male pytanko czy w y tez macie wrazenie ze wsz brzuszki jednego dnia sa duze a nastepnego malutkie takie nie ciazowe od czego to zalezy wczoraj czarne mysli mi do glowy pzychodza ze jest cos nie tak maz mnie uspokaja maluszka nie czuje a myslalam ze 20 stycznia go poczułam pozniej 22 stycznia i od tamtej pory nic nie czuje troche sie zmartwilam maz mnie uspkaja mowi ze nie zmniejszyl mi sie brzuszek ze juz wariuje na tym punkcie napiszcie zy wam tez sie zdaza ze brzuszek sie zmniejszyl pozdrawiam serdecznie



 
reklama
NOO Agusiu24..ja tez tam mam- jednego dnia brzuszek sporasny(szczególnie wieczorkiem)..a rano prawie go nie ma:)..albo nieraz w ciagu dnia..jest..a nieraz sie chowa..Ja to interpretuję w ten sposób, ze dzidzia róznie sie uklada..a z ruchami bywa tak, ze nie kazdy jej ruch jeszcze wyczuwamy..ma tam tak duzo miejsca :D
 
Do góry