reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maluszkowe rozterki

My zaczęlismy od kaszki ryzowej. Mikolaj zjadł pierwsza porcję łyzeczka na sniadanko, do ostatniego posiłku (na kolacje zawsze podajemy mleko modyfikowane) dostal tez łyzkę kaszki. Ale poniewaz zacząłbyc bardzo marudny i płaczliwy, w dodatku nie robił kupki przez 2-3 dni, pediatra kazała odstawic kaszkę. Teraz dostaje jabłuszko i zupke jarzynową, moje mleko a na noc modyfikowane. Czy Wasze maluch też jakos zareagowały na zmiane diety?
Jakos za specjalnie nie , tylko mamy inna kupke gesta, i widac ze zoladeczek nie potrafi za dobrze trawic takiego jedzonka , dopiero sie uczy , ale zero zadnych boli brzuszka, wymiotow,uczulen, alergii itp :no:
Wszystko jak narazie toleruje :-)pozdrawiam a kupke czasem mam nawet 2 , 3 razy dziennie ale to tak malutko, a czasem 1 na kilka dni zalerzy co zje Malutka :tak:
 
reklama
Nawet 3 kupki dziennie? Dziewczyny, ja juz nawet nie pamietam kiedy tak bylo :)Na razie odstawilismy kaszkę i obserwujemy co z ta kupką i brzuszkiem. Mikolajowi wrócił humorek i dzis bylo bardo dobrze. Moze to jakis ząbek sie czai? Kto wie?
 
Po pierwsze przecież nie dałam dziecku całej parówki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:wściekła/y:Tylko malutki kawałeczek, dla smaku!!!!!!!Każdy robi jak uważa i jak myśli że będzie dla jego dziecka najlepiej!!!! Nie dawałabym mu nic innego do jedzenia tylko mleko,jakby myśleć tak jak EWA-27.

NIKT nie chce robić krzywdy własnemu dziecku i trzeba odróżnić parę rzeczy... Ale widzę że nie do wszystkich to dociera!

A jeszcze coś do EWA-27,myślę że wszystkie rozumy pozjadałaś...To jest forum,i każdy się pyta jeśli czegoś niewie a nie obraża,że to nie tak a tamto też nie...

nie denerwuj się, to jest ich zdanie i moze to zbyt napastliwie wyszło.
ja narazie zadnych wywarow do zupki nie robie, choc moja tesciowa juz mi to radziła, na bazie kurczaka. i byla zdziwiona, ze ja wspominałam o oliwie z oliwiek, co potwierdza fakt, ze teraz jak i dawniej byli i beda zwolennicy przeroznych metod karmienia dzieci. i nie chodzi tu o popadanie w skrajnosci i podawanie coli i chipsow, jak tu ktoras z dziewczyn wspomniała :-)
ja próbuje balansować na pograniczu obu teorii karmienia .
odnosnie reakcji na pierwsze posiłki to Igor mial kilka dni wysypkę na twarzy, takie małe krostki. teraz robi kupy co 4 dni i dobrze, ze tak bo jakbym miała codziennie je ogladac to dziekuje bardzo :-) są wielkie i smierdzace :-p
pediatra powiedziala, ze chlopak robi kumulacje :-D
 
Gratuluje zdolnosci maluszkow
A u nas
- ulubiona pozycja lezenie na brzuszku
- na brzuszku L odpycha sie prawa nozka i kreci sie do okloa wlasnej osi
- sama bierze zabawki
- przekladanie zabawek z raczki do raczki
- wodzi wzrokiem
- sztywna glowka w czasie unoszenie w pozycji lezacej na brzuszku
- podnoszenie sie na otwartych dloniach podczas lezenia na brzuszku
- podnoszenie do siadania, lapie sie za swoje kolanka i probuje sie podniesc
- udaje sie czasami powtorzyc sylaby ba ba i ma ma, me me
- boczki opanowane
- z boczku na brzuszek
- z brzuszka na plecki nie lubi zrobial to moze ze 3 razy
- smieje sie na glos, pieknie piszczy
- zaczela szczypac
- uwielbia dotykac twarzy, bawic sie w sroczke i cakusna jest:tak:
 
A mój Antoś robi kupy 4 razy dziennie, niezależnie od tego co i ile zje. Zmienia się co najwyżej ich konsystencja
 
reklama
Jak ząbkował synek mojej siostry to też miał biegunkę. Lekarz ją wtedy uspokajał,że to nic nadzwyczajnego i wiele dzieci ma takie objawy towarzyszące wyrastaniu ząbków. Także pozostaje tylko obserwować malca czy się za bardzo nie odwadnia i czekać na zęby.
 
Do góry