reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

ardzesh, emkamek my też przymierzamy się do zapoznania młodego z nocnikiem, ale na razie tylko misio na nim siada, no chyba że w spodenkach to i H siądzie, a jak zdejmę pampersa, to za ch... nie da się posadzić:sorry2:

habcia dobrze, że Maksio wraca do zdrowia

martuś ja nie pomogę co do skazy białkowej
 
reklama
ja nawet już kupiłam nocnik, ale młody siedział na nim raz:zawstydzona/y::zawstydzona/y:
jak będzie cieplej to się zaczniemy nocnikować na dobre;-)
 
My nocnik mamy już dawno Nawet robiła zawsze rano siku a ostatnio wstaje coś o różnych porach i rzadko już robi na nocnik
ale siada na nocnik czasami zrobi nawet kupkę ale daleko nam do końca pampersów
chociaż dzisiaj mnie zaskoczyła zaczęła walić w drzwi do łazienki i wołać mama poszłam i ją posadziłam to zrobiła siku:-)
 
hej hej poczytałam poczytałam i już spać się chce, ale jeszcze odpiszę sobie myślę bo potem znowu dużo naskrobiecie a Ja mam tak mało czasu na zaglądanie ostatnio :-(
martussa Ja się też zaczęłam zastanawiać nad alergią u Olinki bo te jej okrostowanie to mi jakoś nie wygląda na potówki bo tego za dużo jest jak na moje oko. Strasznie bym nie chciała jej ograniczać mlecznych produktów bo ona uwielbia, ale jak będzie trzeba to trzeba. Staram się tak od tygodnia ograniczać i na razie efektów nie ma tzn. nic nie zniknęło. A jakie w ogóle jeszcze objawy mogą być takiej alergii na mleko?? Bo w zasadzie u Nas tylko te krosteczki są i tak jak już pisałam nie reagują tzn. jak się pokazały to cały czas są takie same i ani się nie zmniejszają ani nie nasilają, dlatego głupia jestem i działam troszkę na swoje oko.
Co do ubierania to kurcze moje dziecko jest zimno lubne i zastanawiam się co będzie jak się na prawdę gorąco zrobi bo Olina potrafi się spocić w bodziaku bez rękawów i nawet się zastanawialiśmy już czy jakiś badań jej nie zrobić bo ona na prawdę strasznie się poci i gorąca jest. Ja nie stosuję metody o jedną warstwę więcej niż mama i z reguły jest tak jak Ja albo i czasem wydaje mi się że ma mniej niż JA a i tak jej ciepło. W bodziaki raczej się nie ubieramy bo musi mieć przewiewnie (jak jest bodziak to w okolicy lędźwiowej jest mokry) czyli dłuższe bluzeczki na getry za kolanko czy spodnie do wyjścia i bluza, czapeczka albo chustka na głowę.
joluś gratulujemy nocnikowania, Olina po każdym spaniu się załatwia i zawsze rano jest kupka do nocnika, czasem jak nie ma nocnika akurat np.poza domem gdzieś to jest problem z kupą,żeby ją zrobić w pieluche. Niestety jeszcze nic nie chce gadać nad i nie umie jeszcze pokazac że chce siusiu więc czakamy z całkowitym nocnikowaniem.
współczuje i życzę dużo cierpliwości i siły wszystkim "ząbkującym" mamusiom, My na szczęście bez większych niedogodności spodziewmy się górnych trójek, właściwie już powinny się przebić lada chwila bo już mega napięte dziąsła.

habcia dużo zdrówka dla Maksia. Niech Wam się tak uda wszystko, żeby nikt nie musiał z niczego rezygnować, no oprócz Maksio ze żłobka :-) ale to dla jego dobra, a z nianią też może być super :-) wiem coś o tym ;-)
 
Propo nocnika to mlody niechetnie na nim siedzi ale juz od dawna robi mi siku na zawolanie a czasem i kupke ;) wiec mysle ze powinno z tym pojsc latwo.
 
Martussa, no to Wam się porobiło :-( Ale tak jak piszą dziewczyny, jak chcesz sprawdzić czy to na pewno alergia na nabiał, to odstaw wszystko.
Jeśli chodzi o nocnik, to Wercia go uwielbia. Służy oczywiście do wchodzenia do niego :-D
 
reklama
agniesia to gratulacje:) u nas dziś na nocniku była meeeega kupa:)
a ja mam takie pytanko do Was..myjecie dzieciom ząbki?? jak tak to jak to robicie?? bo Blanka za cholere nie da sobie szczoteczki do buzi wsadzić..nawet sama nie chce..już nie mam na nią sposobów:/ a i jaka paste..żel używacie??
 
Do góry