reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
yawla u nas kilka razy zdarzyl sie atak histerycznego placzu przy usypianiu ale dlatego ze Maciek bylk juz bardzo zmeczony - plakal jak chcialam go nakarmic i jak go noilam, uspokoil sie sam dopiero jak go odlozylam do lozeczka i w momencie zasnol :tak:

-j- Maciek ma ciagle problemy ze zrobieniem kupki :zawstydzona/y: juz mu podaje plantex, dawalam probiotyk i nie pomogl ani inne leki przeciwkolkowe... robi kupke raz na tydzien i strasznie sie męczy przy tym. wczoraj lekarka poradzila mi jeszcze herbatke na trawienie Hipp albo rumianek z koprem wloskim slodzony glukoza - podalam to drugie i kupka pojawila sie dzis rano bez problemow :-D nie wiem czy to zasluga rumianku czy przypadek - ale jakby malemu to nie pomagalo nadal to mam mu wprowadzic sok jablkowy :no:
 
No i jeszcze chwila o wizycie u lekarza...

Jak juz wspomnialam neonantolog zalecil na robienie kupki rumianek lub nawet sok jablkowy...

Rehabilitant orzekl ze maly ma skrzywiona asymetrie lekko na lewa strone - mam go prostowac za kazdym razem, gdy jest na pleckach czy brzuszku. No i dostalam wytyczne odnosnie ćwiczenia jego raczek i szyjki aby byly mocniejsze.

No a szczepienia :baffled: koszmar... Poza standardowymi zaszczepilam przeciwko rotawirusom pierwsza dawke;-) Ale przy szczepieniu w nozke sie maly naplakal :no:

Byl juz tak strasznie zmeczony po kilku godzinach w przychodni ze po powrocie zasnol mi na 5 godzin :-p:szok:
 
u nas miejsce na ramieniu po szczepieniu na gruźlicę jest masakryczne!
gula ma już wielkość orzecha włoskiego
od spodu prześwituje żółta ropa
skóra zaczyna pękać, czekamy, lada dzień będzie erupcja :O
wygląda to STRASZNIE!
 
u mnie nie bylo żadnego pęcherzyka po szczepieniu na gruźlice :baffled: jest tylko siny ślad. Lekarz stwierdzil ze juz niebawem się zabliźni
 
u nas też znowu 4 dzień bez kupki, ale ja już na luzie do tego podchodzę, nie ryczy dziecko to szafa gra :D
u nas przerwy były już dwa razy po trzt dni. Na początku się martwiłam, ale widzę, że nic małej nie jest, a kupkę zrobiła mniej luźną, jakby układ pokarmowy dojrzewał i nie przepuszczał już tak wszystkiego, więcej się wchłania z mleka.
 
u nas miejsce na ramieniu po szczepieniu na gruźlicę jest masakryczne!
gula ma już wielkość orzecha włoskiego
od spodu prześwituje żółta ropa
skóra zaczyna pękać, czekamy, lada dzień będzie erupcja :O
wygląda to STRASZNIE!

Larkaa, u Karolka też tak było. Pediatra poraziła szczególnie dbać o czystość ubranek, tzn, po praniu prasować koniecznie to miejsce, gdzie dotykała ropka. Ja jeszcze nie moczyłam mu w kąpieli tego i po paru dniach ładnie przyschło.
 
nimfii u nas też jest asymetria, ale mój mały cwaniaczek i tak przekręca głowę na swoją ulubioną stronę. Trzeba się namęczyć, blokować a on tak się złości...:-)
 
zapmarta moj tez sie zlosci... zwlaszcza gdy chce go ulozyc do snu w innej pozycji niz na brzuszku. Fakt faktem lezac na brzuszku sie nie krzywi :-) no ale nie moze tak caly czas. Na boku w ogole nie lubi a na plecach grzecznie lezy podczas zabawy. Jakos udaje mu sie z uporem prostowac malego, choc do tej pory tez to robilam bo juz dawno zauwazylam ta asymetrie :-p

Dzis juz zrobil dwie kupki :-D:-D albo faktycznie rumianek pomaga albo jego uklad pokarmowy wreszcie doszedl do siebie.... Na razie podaje tą herbatke na trawienie i zobaczymy co bedzie dalej ;-)

Maluszek juz mi sie podpiera na rekach lezac na brzuszku :tak: w koncu unosi glowke odwazniej :-D no i dzis po raz pierwszy sam sie przekrecil z brzuszka na plecki!!! :-D akurat jak mu robilam zdjecia seryjne wiec za jakis czas dolacze je do galeri
 
reklama
Dziewczyny czy Wy oprócz USG bioderek byłyście u ortopedy na sprawdzeniu???. My wczoraj doczekaliśmy się USG bioderek w LuxMed (masakra jak dlugo trzeba czekac, placimy za pakiet i tak sa kolejki), Wizyta była expressem, w szoku byłam. Pan doktor zrobił USG, kazał mi ją kłaść bardzo często w pozycji żabki, bo ma lekki przykurcz mięśni i na tym zakończył. Nie zdarzyłam dobrze wejść a już trzeba było wychodzić:angry: Nie sprawdzał, nie badał i nie wiem czy nie powinnam pójść do ortopedy? W poniedziałek mamy spotkanie z panią fizjoterapeutką, bo Zosia położona w pozycji żabki czołga się do przodu prostuje nózki i już nie ma pozycji żabki:no: Główkę już bardzo ładnie podnosi i się tak nie denerwuje jak ją kładziemy na brzuszku i podnosi główkę, ale o leżeniu na brzuchu nie ma mowy.
 
Do góry