reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

habcia a może Maksio nie jest głodny tylko po prostu chce possać coś więc dawaj mu smoczek. bo z przejedzenia tez może dzieciątko boleć brzuszek.

U nas w dzień jest coraz więcej czuwania ale za to w nocy jak Cypus uśnie o 20 to spi do 2 potem do 5 i potem do 6:30 mam nadzieję że mu tak zosatnie:-) chociaz pewnie jeszcze nie raz beda nocki czuwane.

Trochę się boję jak to będzie dziś jak wyjedziemy i będzie spał w nocwym miejscu
 
reklama
jezyk Masz racje. To samo mi poradzila wczoraj mama, nawet zebym zamiast jedzenia czasami herbatke dawala. Bo to jak bledne kolo, ja mu daje jesc, on potem placze z bolu, usnie, budzi sie a ja znow daje mu jesc, bo placze. Ale czasami probowalam dawac mu smoczek, na chwile to dzialalo, ale potem i tak domagal sie jedzenia. Czesto jest tak, ze jak ma kolke to wypluwa moje jedzenie i to jest dla mnie znak, zeby mu nie dawac.
 
wiewióreczka83 ze mnie wlasnie tez wycieka pod sporym cisnieniem i nawet jak piersi nie dotykam :-p

habcia zauwazylam ze Maksio czesto i duzo je ;-) wydaje sie ze za bardzo przejedzony jest...
Macka karmie co 3-4 godziny i za kazdym razem oproznia obie piersi... W ciagu miesiaca przytyl kilogram... a twoj maly ma juz prawie 6kg:tak: To mi sie wydaje ze jak on tyle je to nie moze byc juz glodny... Z drugiej strony zauwazylam po Maćku ze jak ma wzdecia to wtedy tez sie domaga piersi czesto tylko po to aby sobie possac - to mu przynosi ulge w brzuszkowych dolegliwosciach. Jednak ja go zmuszam wtedy do smoczka, zeby sie nie przejadal :-p Jak na razie udaje mi sie go przekonac :-D
 
Dziewczyny czy któryś z Waszych dzieciaczków ma przepukline pepkowa? Mój Daniel ma bardzo dużą:-( Lekarz powiedział zeby pojechać do chirurga na konsultacje, a ten stwierdziłł, że się wchłonie, a jak nie to w wieku 3 lat na zabieg zaprasza:szok: Czy któraś z Was ma taki problem ? stosujecie jakieś plastry na ten pępek?
 
wiewióreczka83 niestety nie wiem nic na ten temat, ale wspolczuje... Maciek tez ma problemy ze zdrowiem i szykuje nam sie rajd po lekarzach :zawstydzona/y: mam nadzieje ze nie potrwa to bardzo dlugo ;-) oby i u was wszystko szybko minelo ;-)
 
Dziewczyny czy któryś z Waszych dzieciaczków ma przepukline pepkowa? Mój Daniel ma bardzo dużą:-( Lekarz powiedział zeby pojechać do chirurga na konsultacje, a ten stwierdziłł, że się wchłonie, a jak nie to w wieku 3 lat na zabieg zaprasza:szok: Czy któraś z Was ma taki problem ? stosujecie jakieś plastry na ten pępek?
Ja wiem jedynie,ze dziecko trzeba czesto na brzuszku klasc,bo to sprzyja wchlanianiu czy cofaniu;-)
 
witajcie kochane! powiedzcie mi czym smarujecie dupcie ,żeby się nie odparzały.Mojemu Nikusiowi tak dupcię doprawiły w szpitalu ,że jeszcze do tej pory nie mogę mu wyleczyć .Chociaż już jest o wiele lepsza, ale cały czas ma zaczerwienioną .Stosuję różne pieluszki nawet tetrowe i nadal się czerwieni. Pomóżcie!!!
 
reklama
Ja polecam Sudocrem, Filpek miał jakiś czas odparzoną pupcię, a po tej maści jak ręką odjął.
Habcia ja z Filipem mam to samo, zje, potem płacze, wymęczy się i uśnie, za chwile się przebudza, znowu płacz i szuka cyca, ale ja wtedy daje mu cumla i albo biorę na rączki,albo kołysze w wózku, jak narazie pomaga, ale zanim uśnie strasznie się namęczy. Oprócz tego zaczęłam mu dawać herbatke Hipp na trawienie dwa razy dziennie i zobaczymy czy pomoże. Też próbowałam przystawiać go do piersi czasami ale wypluwał potem to co zjadł, więc znaczyło to że nie jest głodny. Więc cumel musi mu wystarczać. Nie martwie się że jest głodny, bo w ciągu 3 tyg. przybrał na wadze prawie kilo, ale nie wiem skąd, skoro karmiłam go na początku co 3-4 godz, bo tyle spał. Tera w ciągu dnia co dwie godz. ale za to w nocy mam spokój i tylko raz budzi się na karmienie, ok 3, a potem po 6 albo koło 7.
Właśnie się budzi, za chwile powtórka z rozrywki :)
 
Do góry