reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

nimfii a co sie dzieje Twojemu Maciusiowi?

Przy porodzie mial niedotlenienie bo pepowina sie wokol niego owinela i przydusila. Teraz musimy chodzic do poradni patologii na konsultacje i robic USG glowki raz na jakis czas... Na razie nic nam sie nie rozwinelo ;-)

Kamylka dokladnie tak ;-) vz tym ze moj maly sie denerwuje strasznie jak go klade na brzuszku na kocyku... za to lubi tak lezec na brzuszku taty :-p wiec korzystamy z tego i ogladamy TV w trojke lezac na wersalce a mąż bierze Maćka na swoj brzuszek, no i maly przy okazji ćwiczy podnoszenie główki ;-)

jolek2 od powrotu do domu ze szpitala mam taki sytem - staram sie przy kazdej zmianie pieluszki gdzie jest z kupką przemywac pupkę wacikami z ciepla woda przegotowana :tak: polozna poradzila i obiecala ze dzieki temu unikniemy problemow z odparzeniami - miala racje!
W szpitalu tak nie dbali o pupkę... Przecierali tylko chusteczkami i smarowali mu kremem na odparzenia Nivea :baffled:
A teraz sporadycznie smaruje mu pupkę Linomagiem -jest taki fajny śliski że mi sie pieluszki do niego nie przyklejaja. Mam tez Sudokrem ale niewygodnie mi sie go stosuje :dry:

Ale u ciebie jolek2 to moze byc jakies uczulenie? Na krewm albo pieluszki - czasem sie tak zdarza ze sie dziecko uczula np na balsam zawarty w pieluszkach :confused:
 
reklama
nimfii Napewno z MAciusiem jest wszystko w porzadku :) Trzymam kciuki :D

ja od poczatku po kazdej zmianie pieluszki daje linomag i sudokrem. W szpitalu też dawałam, tam pielegniarki nie przewijaly dzieci. Pupke ma sliczna. Stosowałam rozne chusteczki dada, z rossmana, bambino, z lidla. Wszystkie oprocz bambino dobrze sie spisywaly :D

Powiedzcie mi jak mowia wasze dzieciaczki? Moj nie wydaje zadnych dzwiekow, tylko placz i stekanie :( A tak czekam na te pierwsze sylaby :( A on ma juz prawie 2 miesiace ;/ To normalne?
 
nimfii Napewno z MAciusiem jest wszystko w porzadku :) Trzymam kciuki :D

ja od poczatku po kazdej zmianie pieluszki daje linomag i sudokrem. W szpitalu też dawałam, tam pielegniarki nie przewijaly dzieci. Pupke ma sliczna. Stosowałam rozne chusteczki dada, z rossmana, bambino, z lidla. Wszystkie oprocz bambino dobrze sie spisywaly :D

Powiedzcie mi jak mowia wasze dzieciaczki? Moj nie wydaje zadnych dzwiekow, tylko placz i stekanie :( A tak czekam na te pierwsze sylaby :( A on ma juz prawie 2 miesiace ;/ To normalne?

U mnie jest podobnie, Daniel nie grucha:-( tylko czasami robi aaa, albo hee i to wszystko...a i jeszcze mruczy sobie(ale to chyba nie jest gruchanie) co do uśmiechów to dzis nawet jednego nie był:-( nie wiem co o tym mysleć:confused:
 
witajcie kochane! powiedzcie mi czym smarujecie dupcie ,żeby się nie odparzały.Mojemu Nikusiowi tak dupcię doprawiły w szpitalu ,że jeszcze do tej pory nie mogę mu wyleczyć .Chociaż już jest o wiele lepsza, ale cały czas ma zaczerwienioną .Stosuję różne pieluszki nawet tetrowe i nadal się czerwieni. Pomóżcie!!!

My dostaliśmy od lekarza recepte na specjalną maść, którą sporządzają w aptece.
Po kilku dniach wszystkie zaczerwienienia i krosteczki poznikały i nic sie nie pojawia. Stosuje juz teraz tylko profilaktycznie po kąpieli.
 
dzięki za rady mam sudokrem imam linomag stosuję na przemian ale jutro ma przyjść położna to zapytam czy to nie uczulenie.
 
witajcie kochane! powiedzcie mi czym smarujecie dupcie ,żeby się nie odparzały.Mojemu Nikusiowi tak dupcię doprawiły w szpitalu ,że jeszcze do tej pory nie mogę mu wyleczyć .Chociaż już jest o wiele lepsza, ale cały czas ma zaczerwienioną .Stosuję różne pieluszki nawet tetrowe i nadal się czerwieni. Pomóżcie!!!
moja Zosia tez miała paskudne odparzenie. Pomogła masc robiona w aptece. Zrobiła mi ja znajoma pani farmaceutka i terez pupcia jest sliczna :-)Jak poszłam do pediatry to przepisał mi ta sama masc, ale ja juz ja miałam.
 
kasikk a co powiedziałaś w aptece że ona wiedziała jaką ci zrobić też mam znajomą to może bym ją poprosiła?
 
byłam dzis u lekarza z wynikami z badania moczu Zosi. Mała ma chyba zakażenie ukladu moczowego. Musze jeszcze wykonac posiew. Ale w razie czego mamy tez zrobic usg jamy brzusznej. A najlepsze jet to ze malej nic nie dolegało. Pani doktor stwiedziła tylko, ze to odparzenie jej sie nie podoba i dlatego zleciła badania moczu:baffled: Dlatego dziewczyny, które walczycie z paskudnym odparzeniem, moze trzeba zrobic badania moczu.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry