reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

U mnie też połozenie główkowe.:tak: Maleństwo leży sobie bardziej po prawej stronie ( podobnie jak u habcii)
Co do leżenia na lewym boczku to ja ostatnio jakos nie moge w tej pozycji wyleżeć. Zaraz mnie krzyż zaczyna boleć i zatyka mi sie nosek, ciężko mi sie oddycha.:tak:
 
reklama
mojer maleństwo dwa tygodnie temu było jeszcze w pozycji miednicowej czyli główką do góry we wtorek sprawdzę czy coś się zmieniło nadal odczuwam kopniaki pod pępkiem w dole brzucha:)
 
Do tej pory nie wiedziałam jak ułożony jest maluszek. Jak czułam ruchy to nie wiedziałam czym uderzał w danym miejscu. Teraz już wiem że jak kopie nóżkami to od pępka w prawą stronę (teraz już jakies 4cm nad pępkiem) a jak macha rączkami to z lewej strony na dole, często w pęcherz trafia :) Jest ułożony oczywiście podłużnie, główkowo, czyli prawidłowo :)
 
Wg OM 23w2d.

BPD-56mm - 23tc
HC-198mm-22tc
AC-164mm-21tc
FL-38mm-22tc

Waga - 458g +/- 68g

A ile mierzy w całości to nie wiem.

Położenie podłużne, główkowe. Łożysko na tylnej ścianie, z dala od ujścia. Typ II wg Grannauma ???? Widoczne są 3 naczynia w pępowinie. Ilości wód płodowych w normie. Mózg, kręgosłup, kończyny i narządy wewnętrzne są prawidłowe :)

Dzidziuś ujawnił swoją płec, pokazał siusiaka :) Ssał sobie kciuka podczas badania :) co nagrane mam na filmiku :)
Synuś rozwija się prawidłowo :)
 
Nasza córcia:
23w3d
BPD-59mm - 24w0d
HC- 214mm-23w2d
AC-181 mm- 22w5d
FL-43 mm- 23w6d

Waga - ok. 600 gram

Podobno ma długie nogi ;)
 
A moja ( chyba ) córcia ma:
Pomiary w 23 tyg. ciąży:
HC-201,4 mm- 22w2d
BPD-58,6mm - 24w0d
FL- 44,4mm - 24w1d
AC- 193mm - 24w1d

WAGA 660g
 
Mój ( chyba) Maciuś ;
Pomiary w 24 tyg. ciąży :
HC -
220 mm = 24+1
BPD-61 mm = 25+0
FL -39 mm = 22+5
AC -207mm = 25+2

WAGA 671 g .
 
reklama
moja (chyba) córcia;
Pomiary w 23 tyg. ciąży:
HC-205mm=22+4
BPD-55mm=22+5
FL39mm=22+4
AC165mm=21+4

Waga maluszka-481,59g

To mój jakiś najmniejszy maluch
 
Do góry