reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Wymiary mojego syneczka w 23. tyg.:
Szerokosc glowki - 52, 6 mm
Obwod glowki - 188,0 mm
Obwod brzuszka - 174,4 mm
Dlugosc kosci udowej - 37,6 mm
Szacowana waga - 485 g
Moj synus na razie jest w polozeniu miednicowym. Mam nadzieje, ze sie jeszcze odwroci :tak:
 
reklama
A to mój maluszek..na razie nie wiem jaka płeć ponieważ maluch siedział na pupie i nie chciał nic pokazać :-D
Na USG byłam 3 pażdziernika..lekarz wyliczył mi termin na 19 luty, tydzień później niż mam na moim suwaczku i według pomiarów też tak mniej więcej wychodzi...

BPD 4,5cm-18w6d
HC2 17,3cm-19w5d
AC 14,5 cm-21w
FL 3,3cm-20w5d
FW 315g
 
Ostatnia edycja:
A powiedzcie dziewczyny czy wasze maluchy tez tak intensywnie kopią????? Dziś rano dostałam taką slodziutką serie kopniaczków!!!! chyba ze 20 razy w ciagu paru minut!!!! Ale sie wiercil ten mój skarbek!!!!!! I podpływa mi pod reke, gdy glaszcze brzuszek lub troszke go nacisne zaraz mi oddaje w to samo miejsce:) i czuje tez w brzuszku gdzie akurat jest:) ale tylko jak leże na pleckach:) To naprawde niesamowite uczucie!!!!!!!!! Pozdrawiam brzuszki!!!!!!!
 
Nie wiem czy to kwestia skóry czy czego ale ja każdego kopniaka widzę, bo mi wtedy skóra się podnosi. Czasem nagle podskakuje mi cały brzuch, czasem dzidzia kopie z tyłu i powoli zaczynam to czuć. Czasem też przesuwa nopgą albo ręką po macicy bo czuję jakby tam wąż pełzał.Ale jest to super, fajnie by było gdyby te ruchy były codziennie regularne, a nie że czasem są takie dni, że ledwo co kopnie.
 
Antar ja też widzę każdy ruch dzidziusia, niesamowite wrażenie, mąż sobie może przynajmniej też popatrzec :) Czasami dosłownie pare minut cały brzuszek mi faluje, raz w jednym miejscu a raz w drugim. Niech się rusza ja najwięcej :*
 
Już na całego czuję kopniaczki Maleństwa:-):-):-) Teraz tylko tatuś jest zniecierpliwiony i czeka aż On będzie mógł poczuć kopniaczki....Jaki zazdrosny się zrobił, hehehe....
 
Jestem właśnie po USG połówkowym :-)

SYNUŚ NASZ JEST ZDROWIUTKI JAK RYBKA :-)

POłożenie główkowe. Łożysko ściana tylna i dno.

Wymiary w 21 i 3d ciąży:

BPD: 53,4 mm --- 22 i 2d
HC : 194,7 --- 21 i 5d
AC : 167,3 --- 21 i 5d
FL : 36,3 --- 21 i 4d
HL : 34,9 --- 22
Móżdzek:21,9 --- 21 i 6d
dłg, stopy 35,6 mm

MASA 450 g

Wszystkie narządy prawidłowo umiejscowione. Wszystkie kości są.

Serduszko bije 158 uderzeń/ min.

Maluszek całe USG szalał w brzuszku ;-) I nie chciał nam pokazać swojej twarzyczki, chował się, zakrywał twarz rączkami. Słodziuuuuuutki. Byliśmy na USG 4D. Mamy filmiki, nie mogę przestać ich oglądać :-)
 
reklama
Hmmmmm.....a ja nie widze tych kopniaczków:(((((((((( tylko czuje od środka i na rece jak trzymam ją na brzuchu....moze jeszcze przyjdzie na to czas..........
A Jak mój M chcial poczuc kopniaczki to maly sie natychmiast uspokoil:) wyczuł Tatusia i nie rozrabial więcej:) szkoda wlasciwie bo bardzo juz bym chciala dla M tych wrażeń:)
 
Do góry