reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
no rzeczywiściew to ważenie poprzez usg niezbyt prawdomówne jest:) moja chrześniaczka miała się urodzic mała..lekarz dawał jej 3000 no max 3300 urodziła się 4700:szok: hehe
 
jezyk masz rację suuuper uczucie!!! Myślałam, że jako niedoświadczona przyszła mamuśka nie będę wiedziała, kiedy te ruchy się pojawią., ale wszystko było jasne jak slońce :-D:-D:-D A pierwsze ruchy poczułam na jesiennym spacerku, kiedy z lekka zmęczona usiadłam na parkowej ławeczce, ehhh..nie zapomnę do końca życia tej chwili.:-):-):-)
 
A ja wczoraj wieczorkiem doswiadczyłam cudownego widoku na moim brzyszku. Leżąć na płasko nagle maleństwo tak wypięło się w jednym moim miejscu , że myslałam, że za chwile przebije sie przez skórke i wyjdzie .:-DW jednym miejscu urosła mi taaakkkaaaa wielka gula. Ciekawe czy to była pupa czy główka.:-DA swoją drogą , to nieraz maleństwo tak kopie, że czasami mysle , że to jakis duuuuży człowieczek tam sobie mieszka.
 
Ja też czasami widze gdzie ułoży się dzidzia, czasami z lewej strony mam bardziej brzuszek wybulony a czasami z lewej i kopie często, częściej może się przewraca i fikołki robi, pływa sobie po całym brzuszku, wtedy tak fajnie brzuszek mi faluje :) To jest moja pierwsza ciąża a poczułam ruchu juz pod koniec 16tc, wiec to bardziej zależy od organizmu i hormonów kobiety a nie od tego, która to ciąża. Ale ważne że wszystkie te ruchy już czujemy i tyle radości z tego mamy :) Pozdrawiamy Was wszystkie :*
 
Bardzo wam zazdroszczę, ja już jestem w 19 tygodniu i w dodatku w drugiej ciąży ale co do ruchów mojego maleństwa nie mam pewności. Coś tam mi się przelewa w brzuszku ale nie jestem przekonana że to dzidzia :-( w każdym razie czekam na jasny sygnał z wielką niecierpliwością, może już niedługo będę podzielać waszą radość :happy2: napewno o tym napiszę :happy2:
Pozdrawiam
 
Wymiary maleństwa po wczorajszej wizycie:
Położenie płodu główkowe.
BPD (szerokość główki) -49 mm - 20.6 tydz
HC (obwód główki) - 182mm - 20,4 tydz
AC ( obwód brzuszka) -158mm- 21 tydz
FL ( długość kości udowej) - 38mm- 21,2 tydz

Łożysko Io ( pierwszy stopień) ściana przednia.
Wody płodowe w normie. Serce czterojonowe. Żołądek i pęcherz moczowy uwidoczniony.Ciepłość ? powłoki zachowana.
 
reklama
NinaK nie martw się, napewno doczekasz się tego wspaniałego momentu. Moja bratowa, dopiero w jakims 22tc zaczeła czuc ruchy maluszka, tak wiec wszystko przed Tobą.
 
Do góry