reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
może teraz zadam blond pytanie, ale czy na ospe nasze maluchy nie były przypadkiem szczepione?

Cholera, nie wiem. No właśnie? Nie zastanawiałam się nad tym. Ale wydaje mi się że nie...

ospy nie ma w kalendarzu szczepień. trzeba ją sobie dokupić jeśli się chce dziecko zaszczepić
Kalendarz Szczepień Obejmij Mnie Szczepieniem - szczepienia skojarzone, pneumokoki, rotawirusy, kalendarz szczepień, szczepienia dla najmłodszych, szczepienia dzieci, szczepionki.
 
Jeżeli chce się szczepić na ospę to właśnie teraz przy szczepieniu na odrę, różyczkę i świnkę. Można też później. Ja się nie zdecydowałam i nie wiem czy się zdecyduję.
Wercia chodzi w skarpetkach antypoślizgowych albo w samych rajstopkach. Ale idę z nią do ortopedy, bo M zauważył że Wercia lewej nóżki nie stawia prosto, tylko zatacza takie półkole - ruch w biodrze i stópkę skręca do środka.
 
Gracjanek drepta,a raczej raczuje w bucikach,bo mamy w salonie gola podloge tzn mamy niewielki dywan,ale nie wytlumacze przeciez dziecku,zeby bawilo sie tylko na dywanie,sama jak stoje na podlodze bez laczkow dluzej niz kilka sekund to marzna mi stopy:-p

Jesli mowa o szczepionkach to przypomnialam sobie,ze juz niedlugo nas to czeka :baffled:Czy ktoras mamuska z wysp szczepila juz swojego roczniaka?
 
Jesli chodzi o ospe to ja nie szczepie i juz nie bede szczepic na zadna szczepoionke z poza harmonogramu obowiazkowego. Rotawirusy i pneumokoki beda zaliczone jako ostatnie;-)
Zaszczepilam mlodego na grype kilka miesiecy temu i nic to nie dalo bo od tamtej pory co miesiac chwytal przeziębienie :sorry:
 
ja tez nie szczepilam na nic dodatkowego. ale teraz, jak skonczy rok, chce młodego zaszczepic na pneumokoki i meningokoki, zeby juz był zaszczepiony zanim bedzie miał wiekszy kontakt z dziećmi.
 
Pochwalę się, a co;-) KAROL CHODZI. Jestem najdumniejszą mamą na świecie. Mój mały Karolek chodzi, jejku siedzę w pracy jak Paw i gęba mi się śmieje od ucha do ucha.

Ja szczepiłam na rota, pneumokoki i szczepionka na meningokoki już czeka na młodego w lodówce. Na ospę nie szczepię.
 
reklama
brawa dla Karolka !!!

A mój Max znowu wrócił do " chodzenia " na czterech , pare razy upadł na dupsko i sie wystraszył, jak sama go postawie i puszcze , lub z mezem tak do siebie, to mały ślicznie chodzi, ale tak między meblami jak wcześniej, to juz nie bardzo, wystraszył się. Ahh chyba to " chodzenie mojego Maxia to falstart był:eek::confused2:
 
Do góry