reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Larkaa moja Kajka od 16 IV- 20.V przybrala 355 gram ;-)
a przed 16-stym przybrala 500 gram w dwa tyg. :tak:
teraz wazy penie kolo 6.0 kg....ale za to jest dluga bo ma 64 cm.
Moj Kuba tez taki byl , zreszta ja mam 174 cm. i M 182.hehehe

Wydaje mi sie ,ze ten miesiac trzeci jest przelomowym i waga tak szybko nie skacze :tak:

A po za tym dzieci Habci i Antarka sa duuuuzo starsze od naszych ..no i habcia dokarmia ...wiec sie nie przejmuj ..gorzej jak schudnie lub bedzie moczyc mniej pieluch niz zawsze wtedy jest to powod do niepokoju i zastanowienia sie nad mieszanka.... tylko niech Ci nie przyjdzie do glowy od razu dokarmiac ..najpierw lekarz.... potem dzialaj ...no i z szczepionka ...kurcze dlugo to sie babra :baffled::eek:
Oby wszystko bylo dobrze :-):-):-)

Ja mala karmie na lezaco i zawsze u siebie w sypialni , ona wie ze zaraz bedzie cycus i sie jara jak gwizdek :laugh2:

A czy Kalinka w ogole jest chetna na butle ? bo ja raz sciagnelam 15 ml. i mala dostawala apopleksji jak jej chcialam wcisnac butle :-p:-D
 
reklama
Larkaa, biedna Kalinka, ciągle jej to pęka ???
niech się wreszcie ta pulmunolog nią porządnie zajmie.

a my dokarmiamy Karolka modyfikowanym, bo u mnie to różnie z tym pokarmem. Niby było lepiej a teraz znów malutko. Podaję około 150 ml sztucznego, to i tak niewiele jak na dobę, więc się nie martwię.
 
lajfik butli nie daje i zrobię wszystko co w mojej mocy, żeby jej nigdy butli na oczy nie pokazać :) już od kilku dni pokazuje jej kubeczek niekapek, daje jej do rączki, nie się dziecko oswoi na przyszłość z widokiem :) przy kolejnym upale koło 30 stopni zamierzam już na próbę podać kilka kropli wody na ochłodę, zobaczymy jaką mine będzie mieć :)

u nas młoda ma 69 cm, a waży coś koło 6300 g

zapmarta no pęka, pęka, regularnie co 3 dni i wciąż na nowo ta ropa się robi i taka wielka bańka :|
 
Larkaa przerąbane z tą rączką. Kiedy idziecie znowu lekarza??? Jak chcesz Kalince podać wodę, przez niekapek??? Ja Frankowi z niekapka wodę zaczęłam podawać jak miał 6 m-cy i szczerze nigdy za bardzo z niego nie pił.
Ja mam wrażenie, że Helka w ogóle nie przybiera, taka chuda mnie się wydaje ;/
 
golimek w czwartek albo w piątek idziemy znowu.
Niekapek kupiłam jakiś taki od 4 miesiąca niby Tommee Tippee no i czytam te badziewne książki i artykuły o wkręcaniu dziecku niekapka. Może dam rade! Wiem, że ciężko będzie, ale nie zapeszam :) Narazie się nim bawimy :D
 
Ja walczyłam z niekapkiem. Franek miał mleko modyfikowane podawane w butli i to przez rok gdzieś (jak skończył 1,5 roku zaczął pic z kubka przez słomkę).
Wodę do picia od początku podawałam w niekapku, nigdy w butli, ale Franek do teraz słabo sobie radzi z tym niekapkiem i woli pić normalnie z kubeczka plastikowego.
Ogólnie też jestem antybutelkowa, ale to dlatego, że mój mąż do 8 roku życia był karmiony mleczkiem z butelki przez mamusię i w ogóle wychowywany na mało samodzielnego mężczyznę i chyba stąd ta niechęć.
 
wlasnie wrocilam z usg głowki i cholera sa odstepstwa od normy - poszerzona przestrzen podoponowo namozgowa :-( norma jest 4-5mm a mały ma 7-8mm. do 1 cm sie nie interweniuje, ale jak przekroczy 1cm to tzreba nadmiar płynu usuwac. kontrola za 6 tygodni i mam obserwowac czy lepek nie rosnie za bardzo, czy sie gorzej nie rozwija...moze to byc dziedziczne, ale nie ma jak sprawdzic, bo kiedys sie usg głowy nie robilo...a szłam na pewniaka,ze wszystko bedzie ok, bo maly rozwija sie super. i to mnie na szczescie powstrzymuje od panikowania. szlag by to trafił...jak juz bakterie sobie poszły to teraz mam kolejne zmartwienie. tyle dobrego ze wykluczyli wodogłowie i krzywice. znacie moze podobne przypadki? najlepiej takie, ze wszystko sie samo unormowało z czasem :)
Labudka a jaki obwod glowki ma twoj synek?Wydaje mi sie ze glowka Gracjanka i jest dosc duza i tez ma troche trapezowaty ksztalt
Ogólnie też jestem antybutelkowa, ale to dlatego, że mój mąż do 8 roku życia był karmiony mleczkiem z butelki przez mamusię i w ogóle wychowywany na mało samodzielnego mężczyznę i chyba stąd ta niechęć.
Wow do 8 roku zycia :szok: Moj znajomy powiedzial mi ostatnio,ze ciagnol cyca do 6 roku:baffled::szok::baffled:
0017795676.gif
 
reklama
kurcze Larkaa no strasznie długo z tą szczepionką Wam sie babra... musisz iść i się raz a dobrze dowiedziec co z tym zrobić bo szkoda Kalinki.

No my byliśmy dziś na bilansie 3 miesięcznym bo Ala jutro będzie miała własnie dokładnie 3 miesiące no i waga u niej też słuszna bo 7070g , więc taka sporsza babeczka jest. Na cycusiu sie tak wypasła hehe... no i babka powiedziała, że taka duża to chyba mam czekoladowe mleko hehe... ciuszki na 6 miesięcy już prawie za małe... a ona ma dopiero 3... i po kim ona taka wielka no bo raczej nie po mamusi...?
 
Do góry