reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

reklama
aga masz racje :tak: dla mnie plus ze Maciek jest lekki bo ja jestem malutka (160cm) i kregoslup mi juz siada wiec nie wiem co bedzie dalej :-p
jednak Maciek bardziej do taty jest podobny - tata ma 190cm wiec synek jest tez bardzo dlugiii i dlatego przy tak niskiej wadze zaczyna wygladac jak anorektyk :sorry: prawie faldek nie ma i pysi na buźce :rofl2:
 
dzięki elwisku..tak też myślałam:) poczytałam trochę w necie i się uspokoiłam..napisałam jeszcze do tych lekarzy co odpowiedź jest w godzinę..zobaczymy co napiszą..a teraz mierzyłam jej i ma 36,9 a więc spada..może to na ząbki??:confused2:

jak będzie miała gorączkę to poczujesz bez termometru!!! ty dotykasz dizecko najczęściej i naprawdę temperaturę da się wyczuć w zwykłym dotyku:tak::tak::tak:
 
nasza kluska :-) tez nosi ubranka na 6 m-cy i wiele osob mowi, ze na tyle wyglada. wazy juz ponad 7kilo i tez jak mierzylam to ok 70cm. my z mezem jestesmy wysocy i szczupli, wiec maly bedzie po nas długi i mysle,ze grubaskiem nie bedzie. zreszta jak patrze na zdjecia moje i meza jak bylismy mali to dopiero byly z nas pulpety, a oboje jestesmy teraz bardzo szczupli. z kolei moja siostra ma wieczna niedowage, a jak byla malutka to wygladala jak sumo! wiec jak dziecko nie ma po kim byc utyte to pewnie zrzuci wszystko jak zacznie sie wiecej ruszac. na razie tylko kregoslup peka, bo nawet jak przenosze tylko na przewijak i z miejsca na miejsce to i tak jest sporo do noszenia :-)

a z ta temperatura to elwis ma racje - wyczujesz ręką cieplutkie czoło, oczy sie beda swiecic i pewnie bedzie bardziej marudne. Borys mial przez 2,5 m-ca temp powyzej 37 i byla to norma. teraz spadla do 36,6, ale np wczoraj tez mial 37,2. jak nie ma dodatkowych objawow to chyba wszystko ok jest. po szczepieniu lekarka mi powiedziala,ze dopiero powyzej 38 mozna sie martwic i zbijac lekami.
 
Mamaflavii odezwij sie... Jak tam Julianek ...mysle o Was codziennie i wierze ze wszystko jest dobrze !!!!!!
 
Gabrys tez 7 kg wazy ale na modyfikowanym mleczku dzieciaczki chyba wiecej przybieraja
ja uwazam ze to indywidualna sprawa kazdego dziecka , kazdy czlowiek ma inna figure wage sklonnosci i to dotyczy tez naszych dzieci
ja bym sie nie martwila waga ile
jezeli przybiera i rosnie we wlanym tempie jest radosne nie ma sie co martwic mamusie bo zwariujemy :-D
 
Tak jest. Temperatura do 38st. to nie temperartura. Dzieciaczki w tym wieku nie mają jeszcze stałej ciepłty ciałka, dlatego może ona się zmieniać w ciągu dnia i to normalne.
No ja nareszcie szczęśliwa bo mojej Wikuni katarek zaczyna zanikać:-) (ale po 10 dniach:szok:). Przez ostanie 3 noce Wicia budziła mi się 3-4 razy na jedzenie. Dzisiejszej nocki dałam jej 120 ml mleczka + 2 łyżeczki kleiku ryżowego i ... spała do 6-tej od 21-ej:-D. I tak postanowiłam, że od wczoraj będę dawała dziecku zagęszone mleczko ale tylko na noc.
Mamunie, a może już któraś z Was prowadza dzieciątko w spacerówce??? Mi wydaje się, że jest jeszcze za wcześnie, ale baaaardzo bym już chciała ją wsadzić, bo ona jest taka ciekawa świata.

2-WIKTORIA-17022009-7452.gif

 
ja uzywam spacerowaki juz od 3 tyg. :) Moj Maks za duzy byl na gondole. Podlozylam pod pupke kocyk, zeby wyrowanac troszke, bo byl taki spad.

Ja sie zbieram. Jedziemy z sasiadka do galerii z dzieciakami na dzien dziecka :D
 
reklama
kasha my jeszcze w gondolce, ale myślę, że za miesiąc max już ją przerzucimy, bo w gondoli zostało ze 2-3 cm luzu tylko :)
 
Do góry