reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Mam do Was dziewczyny pytanie : jutro chcę zaszczepić Maciusia tą szczepionką 5w1 , czy dziecko jest ukłute raz czy oprócz tej szczepionki dają jeszcze coś innego i gdzie jest szczepione ? W rękę czy w nóżkę ?
 
reklama
u nas tez, jedno to 5w1, drugie chyba żółtaczka

słuchajcie, nie chcę zapeszać, ale odkąd przyszły rurki (parę dni temu) to moja córa nie ma problemów z brzuszkiem i gazami :-D:-D:-D:-D, może wreszcie spokój będzie :-), ona ma teraz 2,5 m-ca. dodam, że nic z dietą nie zmieniałam, wręcz odwrotnie, nawet karmi ostatnio piłam, a to przecież gazowane. aaaa, i to nie jest chwalenie! to jest informowanie :rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::rofl2::happy::happy::happy::happy::-D:-D:-D:-D:-D
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny a ja mam inny problem, raz, że mam za mało pokarmu i muszę raz wieczorem dokarmiać modyfikowanym a dwa, że karmię Zosię swoim mlekiem ale z butli. Zaczęło się od pokrawionych brodawek, Mała zwymiotowała nam ze 3 razy taki spory skrzep krwi i pani pediatra doradziła, żeby karmić zdrowszą piersią a z drugiej zciągać i tak odkryłam że tego pokarmu u mni jak na lekarstwo - co 3h z 2 piersi ok 120ml:-:)-:)-( i że moje dziecko nie ma kolek tylko nie śpi i płacze z głodu:-( Ona też dużo spała przy piersi, byliśmy w poradni laktacyjnej, ale efekty były średnie, pokazała mi pani jak Zosię przystawiać, żeby głębiej ssała, jak ją pobudzać do ssania, ale efekty były średnie..Ile ja się nad Małą upłakałam...
:tak:

Gdy mialam malo pokarmu to zaczelo sie od 40 ml z obu piersi :eek: wtedy dokarmial modyfikowany i odciagalam co godzine melczko - po trzech dniach udawalo mi sie odciagac 80ml z piersi ale nadal dokarmialam bo myslalam ze to za malo dla dziecka (mowi ze ze powinno zjadac 100ml do konca 2 miesciac):tak:
No ale lekarka powiedziala ze ona az za duzo przybral na wadze i zeby robic wszystko aby nie dokarmiac - Nie dokarmiam juz kilka dni i nadal mam w piersiach ok 80-100ml no o dziwo maly sie najda :tak: i to w 10 min potrafi wszystko przelknac :szok: wczesniej trwalo to 30 min.
Moze mala faktycznie za plytko ssa - stad tez te pogryzione brodawki - w szpitalu takie mialam :zawstydzona/y: wspolczuje... Mozesz smarowac je Bepanthenem :tak: no i cwicz dostawianie do piersi - inaczej nic sie nie poradzi

wiewioreczka kazdy ma nieraz kryzysy - zwlaszcza jak nie wie jak dziecku pomoc gdy ono placze :baffled: moze postaraj sie poprosic kogos o pomoc i odpocznij sobie chwile - wyjdz gdzies sama - chocby na spacer - potem powinnas wrococ do dziecka z pelnia sil :-p a jesli nie masz takiej mozliwosci to zrob w domu cos co lubisz - sluchaj muzyki , ogladaj filmy, zrob kapiel ;-)
 
a jak Wam dzieci nie spia to co robia? BO moj duzo placze :(

Maciek wtedy je, albo oglada mieszkanie gdy jest noszony na rekach - ale to najczesciej przez meza i moja mame :-p ja go nie mam sily nosic juz - ma 4,5kg :szok: wiec jak nie spi to go klade na kocyk i masuje brzuszek, robie rowerek nozkami, pokazuje mu grzechotki, rozmawiam z nim, albo po prostu lezy sobie a ja ogladam TV :-) Placzej jak go cos boli, ale nie tylko w takich sytuacjach nie spi. Jest bardzo ciekawy swojego otoczenia.

hooba to twoj maluszek ma kolki? czy z innego powodu tak placze? na pewno nie jest nieszczesliwy :tak: po prostu go cos meczy -im szybciej znajdziecie problem tym latwiej wam bedzie

U nas problemy z kupkami :szok:
Maciek nie zrobil jej juz trzeci dzien z kolei! tylko siku i siku :baffled: Troszke sie rano prezyl i stekal - jakby chcial ja zrobic ale nadal nic. zastanawiam sie ile dni moze tak byc?
 
Był u nas jeszcze inny pediatra, jego zdaniem trzeba dziecku wyrobić rutyne...
Powiedział, że dwu miesięczne dziecko powinno jesć co 2-3 godziny, a nie na żądanie(cały dzień przy cycu). Jego zdaniem Daniel się poprostu przyzwyczaił, że może wisieć na mnie cały dzień i płacze nie z głodu tylko dlatego, że chce być przy piers:szok:
Doradził podawanie wody lub wody z glukozą żeby go oszukac troche.
A na kupki ze śluzem przepisał nam trilac. Natomiast o krostkach na buzi i główce powiedział, że to przejściowe i nie trzeba stosować żadnej diety.
Natomiast pediatra z przychodni uważa, że należy karmic na żądanie, żadnego dopajania, a wysypka to skaza białkowa i mam nie jeśc nabiału i produktów jajecznych:errr:
 
To ja chyba pojde do tej Czestochowy razem z Nathali, bo moja Zoska tez potrafi prawie cały dzien przespac. :-) Czasem w nocy nie ma ochoty na sen jak sie za duzo w dzien wyspi, ale wtedy biore ja do łózka. Ona sobie gada i smieje sie nie wiem do czego, ale chyba do sufitu;-)a my sobie spimy.
 
reklama
Do góry