reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

kurcze mnie boli zawsze a polozna mowila ze lapie dobrze mala wiec nie rozumiem juz nic, ale cos musze z tym zrobic bo nie wiem czy tak dlugo wytrzymam
 
reklama
postarzalka moja mała kocha tego smoczka od pierwszego wejrzenia! zostało mi jeszcze tego smoczka na 8 tygodni (2 tygodnie ten i 6 tygodni następny), nie wiem co potem :O
co do karmienia młoda zawsze je tylko z jednego cycka
a jesli chodzi o ból to miałam tak jak piszesz, ale tylko przez pierwsze kilka dni
przyczyną tego było złe przystawianie do piersi i co za tym idzie poranione brodawki (raz mi się młodą nawet krwią z sutków zrzygała ;/)
pomogło mi smarowanie sutków bephantenem, wietrzenie ich no i zmiana pozycji karmienia, teraz nauczyłam sie nadziewac dziecko odpowiednio na pierś, jak źle chwyci i boli to wkładam małego palca u ręki w kącik ust, żeby mała pósciła sutka i jeszcze raz nadziewam.
 
larka też miałam na poczatku poranione sutki i skura mi z nich schodzila, ale sie zagoilo wlasnie po bepantenie, a teraz boli dalej tyle ze tak cala brodawka nie rani sutka i nie wiem dlatego o co chodzi, moze sprobuje zmienic pozycje moze to pomoze chociaz juz probowalam wszystkiego chyba. Złapac wiecej juz chyba nie moze bo sporo lapie tej otoczki, taka rozdziawiona jest, ale nie wiem moze jeszcze zle lapie. chyba faktycznie sie skontaktuje z kims moze coś podpowiedza tyle ze polozna co przychodzila to patrzyla jak ja przystawiam i mowila ze dobrze wszystko no ale cos jednak chyba jest nie tak skoro bolec nie powinno a boli tyle czasu.
 
Ja czuje ból w piersiach gdy jest duży wypływ mleka, puchną mi kanaliki itd, ale po 15 sekundach mija. Mam też taki bolesny wypływ gdy mała śpi na tyle długo że przegapia karmieięnie, a piersi same mi mówią że to już, tak się z Zosią zgrałyśmy:)Postrzałka bephanten jest dobry na wszystko, ja też mam czasem takie suche nadwrażliwe brodawki, szcz cgólnie po kolce gdy z bólu Zosia ciągnie i gryzie.
 
I zawsze gdy karmie jedną piersią z drugiej leci mleko. Mojej starcze jeden cycuś na raz, ale jada co godzinę w dzień po jednym cycu. Na dobranoc daję jej dwa ale niedojada i poprawiam za nią laktatorem bo podobno tak trzeba. Teraz odciągam tylko po karmieniu z tego cycka którego jadła.
 
Dziewczyny mam takie pytanko czy któraś z Was nosi swojego dzieciaczka w chuście?? Zastanawiam się nad kupnem, ale nie wiem jaka chusta jest najlepsza na początek i czy jest to bezpieczne dla maleństwa:confused:
 
reklama
Do góry