reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

Ja chyba bede zmieniała kropelki. DO tej pory stosowałam Esputicon, ale widocznie coś juz nie pomaga. Zobaczymy co jutro powie pediatra.
 
reklama
U nas ten infacol dziala:tak:;-)
Dziewczyny,czy wasze dzieci tez maja czesto czkawke?Moja Luizka ma czesto,co karmienie to czkawka i to juz po odbiciu,czesto ulewa jej sie przy tym:-(
 
Kamylko u nas też czkawica spędza sen z powiek:tak:, z tym , że może nie po każdym papu. Najgorzej jest jak w nocy złapie...:baffled:. Ulewania też nam się zdarzają.:tak:
 
moja malutka tez czkawki mecza i bardzo ich nie lubimy. Oliwia sie denerwuje a i ja sie wkurzam bo mi jej szkoda. Pionowa pozycja pomaga chyba bo tak robiłam z moja malutka i jakby dzialalo po chwili i ogrzanie,okrycie kocykiem tez daje rezultaty.

Znalazłam takie cuś na temat czkawkowy:

Czkawka występująca u niemowląt najczęściej spowodowana jest niedojrzałością układu nerwowego.

Przyczyny czkawki:
* głośny śmiech dziecka
* połknięcie powietrza
* ochłodzenie dziecka
* wypełniony brzuszek po jedzeniu

Z upływem czasu występowanie czkawki jest coraz rzadsze. Jeśli maluch zmarzł, wówczas niezbędne jest podanie piersi w celu zlikwidowania czkawki. Jeśli natomiast brzuszek dziecka jest przepełniony od pokarmu i to było powodem powstania czkawki, wtedy należy przeczekać aż część pokarmu przejdzie drogę z żołądka do jelit i czkawka sama ustąpi. W takiej sytuacji najlepiej jest ponosić malucha w pozycji pionowej z brzuszkiem przytulonym do piersi i główką opartą na ramieniu.
 
Nawet nie wiedziałam, że w karmi jest alkohol, pewnie jakies sladowe ilości. Ja piłam przy Indze, bo mi połozna poradziła, ale miała przez nie straszne kolki - od gazu - więc przestałam.
 
Kamylko u nas też czkawica spędza sen z powiek:tak:, z tym , że może nie po każdym papu. Najgorzej jest jak w nocy złapie...:baffled:. Ulewania też nam się zdarzają.:tak:
Juz myslalam,ze tylko ja mam takiego pecha:-)Z Marcelem chyba z 3 miesiace czkalismy i teraz powtorka z rozrywki:rofl2:
 
u nas Espumisan pomaga tak połowicznie, chyba mleko zmienimy na te dla dzieci z problemem kolek i zaprć - jak bedę u lekarza to zapytam o te kolki, kropelki itd.
 
My na rota nie szczepimy pediatra nie pochwalała tego szczepienie a ufam tej mojej pani doktor, za to szczepimy 5w1 i na pneumokoki bo Kacperek chodzi do przedszkola więc wypadałoby dwóch zaszczepić.

szczęśliwa ja też mam odstawić nabiał. Cyprianek dostał właśnie takich "pryszczyków" na twarzy i miał problemy z robieniem kupki i od wczoraj nie jem nabiału i jest lepiej, a tak przez dwa dni i dwie noce prawi mi nie spał. a powiedz po jakim czasie od odstawienie nabiału zaczną znikac z buzi te kropeczki??

My też dajemy wit.D w kapsułkach ale już nam się kończy i jutro kupuję Vigantol i będe go podawać. no i witaminę K do końca 3 miesiąca..
jeżyku u nas krostki nie chciały zejsc bo mimo ze ja nie jadłam mleka i przetworow mala byla jeszcze na mleku modyfikowanym i dopiero po zmianie tego mleka na nutramigen zaczeło jej to schodzic i juz na drugi dzien nieco zbledły a potem zaczeły schodzic :-)
 
pisze 1 reka. wiecie, ze tutaj te kropki na buzi (nazywaja to milk spots) uwazaja za cos normalnego i z niczego nie kaza rezygnowac? mowia, zeby sie nie przejmowac i ze same znikna.

my koleczki mamy male, pomaga infacol. jem wsztstko prawie, przedwczoraj nawet smazona cebulke sobie zaserwowalam :-p
 
reklama
Do góry