reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze maleństwa - pediatra, problemy, radości, jak rosną nasze pociechy

moja pyza często nabywa czkawkę właśnie w trakcie odbijania. beknie, za czwilę jej się jeszcze odbija i nagle czkawka...
 
reklama
U nas z czkawką identycznie jak u elwis i golimka

szczęśliwa
dzięki za odpowiedź

U nas krostki pomalutku schodzą ale najważniejsze że nie ma kłopotów z brzuszkiem. Cyprianek spokojnie sobie śpi, nic go nie wybudza na noc zasypia już między 19-20 i w nocy wstaję z dwa trzy razy koło 5-6 pobudka je cyca i potem sobie leży i coś tam do siebie mówi a koło 7:30 dostje cyca i idziemy dalej spać (w tym czasie kacperka wyszykuję do przedszkola.)pospi do 9 (też różnie) potem się przebieramy bawimy cycolimy i teraz znowu usnął. Także dziewczyny których dzieci męczą brzuszki i kupki przyjrzyjcie się swojej diecie nabiałowej bo może tu tkwi problem.

elunia jak już werandowanie macie za sobą to możesz wychodzić na początku na krótkie spacerki no chyba że pada to lepiej zostać w domu.

My na szczepienie idziemy 26 marca i też szczepimy tą 5w1 i na pneumokoki ale nie wiem czy teraz od razu czy poczekamy aż będzie starszy tak jeszcze z miesiąc
 
Nas też czkawka nie omija do tego drugi dzień jest u mojego dziecka na "nie" już nie mam pomysłów na ten bolący brzuszek. Idziemy jutro na ważenie to się spytam pediatry jak mu pomóc.
 
ja zawsze na czkawke w nocy daje małej cyca i przechodzi :)
a w dzień czekam aż mała się rozpłacze, wtedy zawsze przechodzi :D
 
jezyk, jeśli chodzi o szczepienia p/pneumokokom to znalazłam dawkowanie:
Jeśli szczepienie zaczyna się:
w 2-6 m.życia podaje się 4 dawki
w 7-11 m. życia - 3 dawki
w 12-23 m. życia - 2 dawki,
powyżej 2 roku życia - jedną dawkę.
 
czy stanie się coś złego jeśli zdecydujemy się na szczepienia NFZ-owskie? Z mężem mamy całkowicie odmienne zdania, ja uważam, że nie stac nas na takie koszty, że także bezpłatne szczepienia są skuteczne choć trzeba malucha więcej pokłuć. Mąż za to obstaje przy tym, że trzeba kupić szczepinki skojarzone...
 
Ostatnia edycja:
U nas ten infacol dziala:tak:;-)
Dziewczyny,czy wasze dzieci tez maja czesto czkawke?Moja Luizka ma czesto,co karmienie to czkawka i to juz po odbiciu,czesto ulewa jej sie przy tym:-(

U nas dosc czesto czkawki sa po jedzeniu - jak odloze malego do lozeczka za wczesnie, niz mu sie dobrze jedzenie przyjmie, to czkawka gotowa... nosze go chwile a jak to nie pomaga to jeszcze na chwile przystawiam do piersi.... jak zacznie mu sie czkawka to wtedy karmienie nicne trwa az 1,5h :wściekła/y:
 
reklama
samaola wydawalo mi sie ze sklad tych szczepionek jest taki sam - a roznica taka ze trzeba dziecko wiecej razy kluc :baffled: ale juz sama nie wiem... tak czy inaczej wole kupic skojarzone - nie moge patrzec jak sie maciek meczy gdy mu igle wbijaja :zawstydzona/y: pamietam jeszcze jak mu pobierali krew w szpitalu - tak strasznie plakal ze dlugo nie mogl dojsc do siebie po tym

Co do krostek... takie biale tez malemu wychodza ale szybko znikaja... mam je tylko przemywac przegotowan woda i to dziala :tak:

Wczoraj bylismy u pediatry... Maly wazy juz 3900g - w ciagu 3 tyg przybral na wadze 900g :-p poza tym wszystko ladnie i za 2 tyg kolejna wizyta a w miedzyczasie mamy isc do poradni patologi na badanie USG glowki , no i z tym sa problemy :dry: skierowanie dostalam do szpitala a okazalo sie ze ten szpital robi tylko odplatnie bo przychodnia nie ma znimi umowy podpisanej :no: no to dzwonie tam od rana na rejestracje zeby sie cokolwiek dowiedziec :wściekła/y: ciagle zajete albo odkladaja sluchawke :wściekła/y:
Zwariowac mozna z tymi rejestratorkami :crazy:
 
Do góry