reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Kasia witaj w klubie. Moje tez dzisiaj o 6 zaczely dzien co sie raczej nie zdarza! Majka sie darla od 6 do 7, julke obudzila, nie wiem o co jej chodzilo do teraz..Rece opadaja!
Ja po znajomosci probuje narazie zalatwic przedszkole publiczne, a co z tego wyjdzie..zobaczymy..
Co do dola to ja tez mam jakiegos zyciowego ostatnio..Moj M jutro do szpitala idzie wiec tez go 2 dni nie bedzie. Idzie sie przebadac bo cos go tam bolalo i nie chca go przebadac calego tylko do szpitala kaza polozyc, mam nadzieje ze nic nie wynajda..

Marta
ja tez wlasnie stwierdzilam ze zloze podanie i co bedzie to bedzie ale kazdy mi mowi, ze dwulatkow raczej nie przyjma wiec uruchamiamy znajomosci..ja musze je dac! dluzej nie wyrobie:-D
 
reklama
cześć dziewczyny. Wróciliśmy z przedłużonego weekendu w Karpaczu. Było super, Szymek wyzdrowiał, hotel boski, zrelaksowałam się jak nigdy. Mój m zrobił mi mega niespodziankę i zarezerwował dla mnie zabieg w spa. Pilling czekoladowy, masaż całego ciała. Mówię wam czułam się jak nowo narodzona. Do tego byłam masowana przez fajnego pana ale tego chyba mój m nie przewidział :-D Dobra pochwaliłam się. Wracam do codzienności...

Co do przedszkoli to mam pytanie czy wasze państwowe przedszkola są zupełnie bezpłatne? Bo u nas jeśli chce się wykupić dzieciom jakieś dodatkowe zajęcia typu tańce, język czy jakies zajęcia sportowe to wychodzi ok 350 zł na dziecko w państwowym. Poza tym dziecko musi robić na nocnik nie mieć 3 latka przynajmniej. Ja moich w przyszłym roku planuje posłać bo jeszcze nie muszę ale zastanawiam się nad prywatnym bo u nas to koszt 400 zł w tym komplet zajęć dla dzieci, mniejsze grupy i z odbieraniem dzieci nie ma takiego problemu jak w państwowym. Różnica nie duża a lepsze opinie słyszałam o tym prywatnym. Moja bratowa posyła od września córkę 4 m-ce młodszą o moich to zobaczymy jak to będzie w praktyce. Miłego dnia dziewczyny
Anulka zdrówka dla dziewczynek
 
Madzia kurcze, normalnie zazdrość mnie zjada :-D;-) Miałaś super weekend!!

Co do przedszkola to u nas też się coś dopłaca. Bezpłatne są godziny od 9-13 a potem płaci się za każdą dodatkową godzinę. Podobno w praktyce cena za takie przedszkole państwowe może sięgnąć nawet 400-500zł!:szok: Zawsze to trochę taniej niż prywatne ale słyszałam od koleżanki że grupy są dużo większe niż w prywatnym i że generalnie większe zamieszanie.
Faktycznie u ciebie nie jest duża rożnica pomiędzy prywatnym a państwowym więc chyba bym posłała do prywatnego, a to dlatego że w prywatnym są bardziej elastyczni, przede wszystkim godzinowo. Ponadto jest spora konkurencja na tym rynku więc zabiegają o klienta, oferują fajne zajęcia, stały nadzór lekarski lub pielęgniarski itd
 
Madzia kurcze, normalnie zazdrość mnie zjada :-D;-) Miałaś super weekend!!

Co do przedszkola to u nas też się coś dopłaca. Bezpłatne są godziny od 9-13 a potem płaci się za każdą dodatkową godzinę. Podobno w praktyce cena za takie przedszkole państwowe może sięgnąć nawet 400-500zł!:szok: Zawsze to trochę taniej niż prywatne ale słyszałam od koleżanki że grupy są dużo większe niż w prywatnym i że generalnie większe zamieszanie.
Faktycznie u ciebie nie jest duża rożnica pomiędzy prywatnym a państwowym więc chyba bym posłała do prywatnego, a to dlatego że w prywatnym są bardziej elastyczni, przede wszystkim godzinowo. Ponadto jest spora konkurencja na tym rynku więc zabiegają o klienta, oferują fajne zajęcia, stały nadzór lekarski lub pielęgniarski itd

dlatego też skłaniam się ku prywatnemu ale decyzję podejmę po rozmowie z bratową jak juz swoją córkę pośle. Mamy jeszcze trochę czasu.
 
Magda, 400zł to całkiem spoko jak na prywatne przedszkole. Ja bym się zdecydowała, ale w moim mieście czesne wraz z posiłkami, które liczy się osobno) wynosi ponad 800zł i nie przewiduje się żadnych zniżek dla rodzeństw. Do 400zł to ja bym się decydowała na prywatne. I pewnie wszelkie zajęcia, typu rytmika, angielski są w pakiecie. W państwowych przedszkolach 5 godzin jest bezpłatnie, a za każdą następną dopłaca się (co miasto/powiat to inna kwota). U nas za dodatkową godzinę miesięcznie płaci się 42zł. Oczywiście zajęcia ponadprogramowe płatne dodatkowo.
 
Madzia ale zazdroszcze tego wyjazdu! To ci maz niespodzianke zgotowal:)

400zł za prywatne to super cena, u nas takich cen nie ma niestety..U nas taka norma to 700-800, nawet 850zł wiec troche duzo jak za dwojke. W tamtym roku podobno bylo tak, ze od 9-14 bylo za darmo tylko sie doplacalo za dodatkowe godziny, chyba 2,90zł/h. Ale wiadomo ze raczej pracuje sie dluzej wiec zawsze doplacic trzeba i z tych godzin nieraz sie uzbiera, do tego jakies dodatkowe zajecia..ale zawsze wyjdzie mniej niz w prywatnym napewno, no i jeszcze to ze sa znizki na dwojke. Kiedys bylo polowa za drugie, teraz nie wiem..bo zmiany jakies powchodzily.
 
reklama
NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA DLA ASIEŃSKI I WOJTUSIA!!!!!!!
:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

A dla Was dziewczyny uściski z okazji dnia kobiet :-))) Ja dostałam dzisiaj w przychodni "mily" prezent od pana, który wepchnął się przede mną w kolejce nie zważając na to, że stoję z dwójką małych dzieci. Ehh, żenada. No ale nie popsuło mi to bardzo humoru, miłego dnia mamuśki :-)))
 
Do góry