reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

dziękuję, są zdrowiutkie i pulchniutkie:-D Nawet się nie obejrzysz a będziesz miała swoje bąble przy sobie... a cesarka trwa jakieś pół godzinki. U mnie dziewczynki wyjęte były bardzo szybko (mają wpisane 2 min różnicy ale tyle nie było). Potem to tylko czyszczenie i szycie. No i masz rację, pieniążki lepiej dać położnej - choć ja nikomu nic nie płaciłam i miałam dobrą opiekę.
 
reklama
Ja też nikomu nie płaciłam... jak przysżło co do czego to było mi wszystko jedno kto będzie robił cesarkę byle już było po wszystkim. Moje Dziewczyny mają minutęodstępu między sobą. A całość rzeczywiście z pół godziny trwa - dłużej dochodzenie do siebie i ta okropna delirka i przejmujące zimno po wszystkim. Nie wiem czy tez tak miałyście jak Wam schodziło znieczulenie?
 
Dziewczyny poradźcie, moje chłopaki nie chcą siedzieć-nie potrafią, co mnie dziwi bo w tym wieku powinni już samodzielnie siedzieć, maluchy raczkują i trzymając się czegoś stoją, dlaczego nie potrafią siedzieć, jak im w tym pomóc? czy może przejść się z tym do naszego pediatry? a może nie potrzebnie się martwię? poradźcie coś:-(
 
Milenka, nie przejmuj się. Niektóre starsze dzieci też nie potrafią siedzieć (siedzą ale posadzone), raczkować itp. Po prostu tak mają i już. Ale jeśli naprawdę Cię to niepokoi, to idź do pediatry i weź skierowanie do neurologa. Może mają lekko obniżone napięcie mięśniowe.
 
jak byłam ostatnio na rehabilitacji to facet powiedział że wg książek dzieci siadają od 6-9 mca życia - zaznaczył jednak że jak nie usiądą w tym czasie to nie oznacza to nieprawidłowości, każde dziecko rozwija się w swoim tempie.
 
Milenka, nie przejmuj się. Niektóre starsze dzieci też nie potrafią siedzieć (siedzą ale posadzone), raczkować itp. Po prostu tak mają i już. Ale jeśli naprawdę Cię to niepokoi, to idź do pediatry i weź skierowanie do neurologa. Może mają lekko obniżone napięcie mięśniowe.

Maluchy były badane i z napięciem jest wszystko OK
 
milenka mojej kuzynki blizniaki sa z listopada i tez nie siedzą, za to przytrzymane stoją. Moja siostra miala rok i nie siedziala bo nie bylo czasu jej bawic, nawet mama dostala opieprz od lekarza, a teraz jest najprostsza z całej naszej rodziny.
 
Moje dziewczynki dzisiaj kończą miesiąc.Jak ten czas szybko leci.Niedawno chodzilam z wielkim brzuchem,a teraz moje skarby tulę.W ciąży też ten czas leciał,ale teraz zdecydowanie szybciej.
 
reklama
witam wszystkie rozpakowane mamusie!!!!!!!!
mam nadzieje ze niedlugo do was dolacze:-)
mam do was pytanko: jak sie miala u was waga dzieci z ostatniego usg do wagi dzieci po urodzeniu? pozdrawiam was serdecznie:-)

 
Do góry