reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Ja tez juz sie nie moge doczekać większych kołderek, ostatnio wymagaja przykrywania na zasypianie, aga tez sama sobie radzi, i cieszą sie jak ich opatulam, a spia na jaskach, to lubią, maja swoje poszewki, jest coraz lepiej
Jutro idziemy na pobranie krwi z żyly :szok:
 
reklama
Luckaa u nas ostatnie pobranie było takie że Maja lekko pokwękoliła ze zniecierpliwienia że rękę jej trzymają a Lena nawet nie zapłakała tylko rozdawała uśmiechy pielęgniarkom - życzę Ci żeby i u was było podobnie:tak:
 
yen ja moim też kupiłam duże kołderki ale jeszcze im nie założyłam.Jeśli chodzi o pościel to podpowiem ci coś jeśli nie chcesz się spłukać. Kołderki np z waszymi ulubionymi Hello Kity to pewnie koło 100 zł kosztują za komplet? Jesli znajdziesz dwustronny komplet to wystarczy je rozpruć i do każdej strony przyszyć pod spód jednokolorowe prześcieradło (podobnie poduszka) tym sposobem każda będzie miała na wierzchu ulubionych bohaterów z bajki a pod spód i tak nikt nie zagląda. :-) Przykładowa Pościel Hello Kitty 160x200 licencja 100% bawełna (1941000904) - Aukcje internetowe Allegro Ja tak moim zrobiłam z pościelą Z serii Thomas and Frainds ich ulubionego pociągu. Może się komuś przyda taka oszczędność
 
Witajcie Dziewczyny,moje brzdące ostatnio dokazują,zęby im będą szły(po 2 dolne jedynki),już widac na dziąsełkach ale jeszcze się nie przebiły.Chłopaki piłują wszystkim czym sie da.Gryzaki,palce,zabawki itp-wszystko ląduje w buzi.Nie chcą już leżec na plecach tylko non stop na brzuszku by chcieli a główki to 2 satelitki-we wszystkie strony się kręcą,strasznie ruchliwi sie zrobili. Samych na łózku juz ich nie moge zostawic bo strach ze spadna,takie wędrowniki z nich.

Najlepsza zabawa Kuby-przykrywanie sie kocykiem i udawanie ze nie moze złapac oddechu. W weekend musze gdzies wyjsc bo oszaleje.Odkąd się chłopcy urodzili siedze w domu z nimi 24h..trzeba odreagowac bo na dłuższą mete zwariuje
 
Hej dziewczyny..no nareszcie moge pisac- 3 dni nie dzialala mi klawiatura w laptopie. Wczoraj mezus rozebral sprzet, wyjal klawiature, podmuchal, poglaskal, wyczyscil i dziala ;-):-). Uff oszczedzilo nam to nieplanowany wydatek tuz przed swietami.

onna- ja zawsze pieke z termoobiegiem. Jedynym ciastem ktore nie mozna piec tym sposobem jest sernik. U mnie muffiny nigdy nie wychodza suche. Te korzenne z jablakmi sa takie super, mieciutkie i wilgotne...:-) A caly trik w tym aby ich nie przepiec- potrzebuja nie dluzej niz 15-20 minut :)

Yen...u nas mam posciel z allegro- kupilam sobie jeden zestaw do Polski a jeden wyslalam sobie tutaj bo cena super a i produkt swietny.
Kołderka MEDICAL 100/135 +40/60 poduszka Atest AMW (1893870364) - Aukcje internetowe Allegro

mamy dokladnie te, polecilam tez ja mojej bratowej i tez mega zadowolona :)

A poszewki mamy z kubusiem puchatkiem
Posciel disney 90x130 kubus puchatek do przedszkol (1946389099) - Aukcje internetowe Allegro
kubus truskawki i kubus jesienne liscie- swietna posciel- kolory nie zchodza-pierze sie super. Nie trzeba prasowac ;). Na pewno maja ja taniej na allegro.
 
Yen my kolderki mamy 100/135. Wydaje mi sie, że najlepszy rozmiar teraz dla malych i podobno nawet do 5 lat moga posluzyc. Jeszcze niedawno wydawaly mi sie wielkie a teraz sa juz ok:) troche duzo tej koldry w lozeczku ale sie przyzwyczailam:)

Jola
no to moze rzeczywiscie na to usg piersi pojde bo sie wystraszylam w tym szpitalu jak nie wiem. A mammografia mama mowila tez ze boli:/

Mowilam Wam ze zamowilam ta ksiazke JĘZYK DWULATKA, jestem w trakcie czytania i musze zacytować Wam fragment, bo często popełniany jest ten właśnie błąd! Cytuje: "Rozwój jest zjawiskiem naturalnym, a próby jego przyśpieszenia na siłę to nietakt i przejaw braku szacunku dla własnego dziecka. Co gorsza utrudniają i opóźniają jego rozwój, przynosząc rodzicom wyłącznie rozczarowania."
Każde dziecko ma swój czas na chodzenie, mówienia i swoje tempo:) u nas np Maja gada więcej bo lubi:D a Julka później zawsze trochę ale wszystko powtórzy, chociaż ona nie jest gadułą po mamusi i Majusi:-D ogolnie dziewczynki juz mowia zdaniami czesto wiec jestem z nich bardzo dumna:)
 
Ostatnia edycja:
widzę,że nowy temat na topie, a ja nawet nie myślalam o zmianie pościeli, mam wrażenie,ze im wogóle nie jest pościel potrzebn;) Aia śpi na poduszce cała, kolderka wedruje pod nich najczęsciej i musze kocykiem przykrywać. A może większa dałoby się jakoś podlożyć, żeby się nie wykopywały??? Muszę to chyba przemyślec...
Sluchajcie, ktora to opisywala wpadke z bawieniem się kupą? Ja koło 1szej polożyłam dzieciaki jak zwykle, Asia troche marudzila, ale myślalam,że WOjtek zasypia to tam nie szlam, poczekalam, ale ona znowu i coś gada "mam kupka" więc poszłam zobaczyć. I cóż ja widze. Asia stoi i patrzy na WOjtka, a Wojtuś po cichutku siedzi sobie i międli pampersa z kupa. Ale jaką! matko... Pierwszy raz od dawna cieszylam się że dzieci jeszcze śpią ze smokami, bo widoku twarzy w kupie moglabym nie zniesść. orrrrany, a jak śmierdzialo. Udao mu się zdjąc pampersa nie rozpinając body, rajstopki zdjął i jeden rekaw.. Cudo, szkoda że zdjęcia nie zrobilam ale trzeba bylo szybko działac... ech
Dodam,że przed położeniem zmienialam mu pampersa i miał kupę:/ chyba dokończyl z przytupem.
A potem musialam przebrać ASię tez. Dlaczego oni nie moga robić kupy raz rano jak normalne dzieci, no dlaczego???

A jeszcze sie chciałam Wam pochwalić. NA bliźniaczym forum gdzie się udzielam wrzzzucam moje zdjęcia na bliźnięta miesiąca. W listopadzie wybrano nasze zdjęcie i tym sposobem bedziemy w kalendarzu stowarzyszenia;) Co prawda to listopadowe zdjęcie to akurat chyba jedno z bardziej kiepskich zamieszczonych przeze mnie, mialam takie z komórki i wrzuciłam dla tradycji, i akurat. A tu można sobie popatrzeć. Po kliknięciu na zdjęcie miesiaca wyświetlą sie wszystkie wygrane zdjęcia z poszczególnych miesięcy:) i znajome buzie tez są:)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ania to ważne co napisałaś bo czasem my jako matki zapominamy o tym, tzn niby w teorii wszystko wiem ale jak patrze na dzieci to czasami teoria bierze w łeb :( Poza tym bycie matką to chyba najbardziej stresujący zawód świata!

Marta historię z kupą to chyba każda z nas już miała:-D A nie wiem czy widziałaś ale miałaś rację co do magicworld:tak:
 
Do góry