reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Monia imię dla dziecka to Wasza sprawa u nas jest Jurek i też wszyscy Hania- ładnie a o Jurku cisza albo Jurek ogórek. A jedna pielęgniara w szpitalu mi powiedziała że każdy Jerzy to pijak i jak ja mam to odnieść do niemowlaka :) I powiem Ci że mam to gdzieś. Nam się podoba jest Jeżyk i koniec. A Hani też jest dużo i też się tym nie przejumuje. I na małą czasem mówię Hanutek- glutek i też jest ok :)

Jedynka mi się imię Berenika też podoba znam jedną na która mówią Beretka :) Ale to tylko dla bliskich znajomych :)

Yenefer no jestem pod wieeeelkim wrażeniem :) Super zdolna mamuśka z Ciebie :)Mi to ledwo ledwo szarlotka wychodzi :)

A ja mam na imię Aleksandra i długo nie lubiłam tego imienia a im starsza jestem tym bardziej mi się podoba i gdyby nie ja to miałabym córkę Oleńkę :)
A imię Lidia mmmm super. Ja wogóle mogłąbym mieć 50 córek dla wszystkich miałąbym imię :)

Moim dzieciom się wszystko poprzestawiało wstają w nocy po razie i Jerzy gdyby nie ta suchość w nosie to spałby jeszcze dłużej. Ale coś za coś pobudka o 7 :(

Czy mogę ustawić nawilżacz bezpośrednio nadz dzieckiem?Bo mi się maluch zamęczy przez te suche skwarki w nosie a nawilżacz chodzi całą noc i nic!!!Nawilżam sterimarem i nic nie pomaga
 
reklama
Gemini o nocnik lepiej nie pytaj.Sadzalam wczesnie,ale odkladalam kilka razy bo nocnik byl bee.Max tak sie darl jakby go parzyl.Mnie sie trafil uparty egzemplarz wiec siusiu zaczal robic juz sam dopiero jak mial 2,5roku..A o kupce nawet nie wspomne...Bo robil mi w majtki baaardzo dlugo.Jeszcze niedawno potrafil mi niespodzianke walnac..Ale podobno dziewczynki latwijsze do nauki choc oczywscie regoly nie ma.
Lenna moj tato to Jerzyk i pijakiem nie jest hihi boooosze ale ludzie w Pl maja tupet...
 
hej Dziewczyny,
widze a wy tak ciagle gadu gadu,az mi wstyd ze tak rzadko zagladam..
jedynka moj Franio tez sie usmiecha tylko mimicznie,nie na głos..Kuba za to to smieszek i potrafi rechotac na cały glos.tylko ktos do niego podejdzie i weźmie go za raczke juz sie usmiecha.Franek za to duzo mysli i wydaje sie mniej ufny..to normalne,po prostu sie roznia.
jenefer to urodzinki malutkich tuz tuz..fajnie.juz nie moge sie doczekac az moi beda mieli roczek za soba.juz dzieci wtedy sa takie rozumne,prawda?
lena a zakrapiasz ta sola fizjologiczna,ja w kołko.moj nawilzacz tez chodzi na okraglo.zakamienil sie cały i musze jakos go oczyscic.a jerzyk ma katarek czy tylko taka suchosc??
pozdrawiam wszystkie Was:)
 
A ja mam na imię Aleksandra i długo nie lubiłam tego imienia a im starsza jestem tym bardziej mi się podoba i gdyby nie ja to miałabym córkę Oleńkę :)
A imię Lidia mmmm super. Ja wogóle mogłąbym mieć 50 córek dla wszystkich miałąbym imię :)


Ja tez mam na imie Aleksandra i jak bylam dzieckiem zawsze sie mamy pytalam dlaczego nie dala mi innego imienia
ale teraz tez mi sie bardzo podoba
 
Yenefer ja w szkole podstawowej byłam jedyna Lidka, dlatego dzieci mi dokuczały. To były czasy ekstremalnej popularności Kasiek, Agnieszek i Magdalen, więc ja byłam "inna" :-D Najbardziej wkurzały mnie rymowanki, ale dzisiaj jestem zadowolona, że mam tak na imię.
Ty faktycznie musisz być dumna z młodych, szybko zalapały ten nocniczek. Moje to traktują jak zabawę, wstają, zakładaja sobie nocniczki na głowy, ale żeby cos do nich zrobić, to nie ma mowy. Moja mama mi na pocieszenie powiedziała, że ze mną było to samo i długo nie chciałam się nauczyć.

Lenna ja też się nasłuchalam od położnej w szpitalu, bo rozważalam imię Marianna dla jednej z córek. Ona uważała, że Dżesika będzie ładniej... W końcu odpuścilismy ta mariannę, bo doszliśmy do wniosku, że przy naszym dlugaśnym nazwisku imię damy krótsze, no i zdrobnienie Mania nieszczególnie nam się podobało. Ja znam dwóch Jerzych i żaden nie pije, nie ma to jak głupie stereotypy.
Nie kładłabym nawilżacza nad dzieckiem, bo moze go nawilżyć znów za duzo :-)

Gastone no ja się troche obawiam, że u nas nie bedzie łatwo, mimo że dwie dziewczynki.
 
Ostatnia edycja:
lenna bałabym się stawiać nawilżać bezpośrednio przy dziecku. Ja też nie mogłam sobie poradzić z suchością śluzówek, w aptece polecili mi naturalny olejek sezamowy Nozoil. Super zadziałał, tylko musisz się dowiedzieć czy takiemu maluszkowi można zakraplać. Sprawdzałam ulotkę i nie jest nic napisane więc warto się dopytać w aptece.

gastone znajomi też mieli wielki problem z synkiem, a im bardziej go naklaniali do nocnika tym bardziej robił im na złość i walił kupę w majtki;-) Też słyszałam że dziewczynki szybciej załapują o co chodzi. Będziesz miała porównanie.

Justella odzywaj się częściej! Niby to już roczek ale one dalej wydają mi się takie malutkie. Ale faktycznie, spryciary są niezłe...

Gemini mi też się podobała Marianna, ale Mańka, Mania już mniej i zrezygnowałam. A ja jestem właśnie Kaśka i powiem Ci że uważam że moje imię jest ok, bez polotu ale w sumie ok:tak:
 
Justella no to widze ze u Ciebie tez dwa rozne charakterki :) Maciek moj tez sie chichra i taki smieszek. A Tomus hmm no musi mu sie cos wyjatkowo podobac zeby sie laskawie usmiechnal, ale jak juz sie usmiechnie to jakby sloneczko zaswiecilo :)

Lenna moj tato to Jerzy i nie jest pijakiem hehehe a Macius ma na drugie imie Jerzy wlasnie po dziadku :)
oj ludzie to maja pomysly. Jak lezalam na stole podczas cc to mnie anestezjolog spytal jakie imiona no i mowie ze Tomus a wszyscy z sali stwierdzili ze powinnam jeszcze przemyslec, ze bede miala przechlapane bo to cwaniaki i urwisy straszne.

Gemini Lidka to bardzo ladne imie i jakbym miala 2 corcie to bylaby Lidka i Lena :) ale chyba mi juz starczy dzieci heh. A Dzesika o losie... Marianne znam jedna bardzo zdolna dziewczyna.A moi rodzice chcieli mnie nazwac ewentualnie Noemi (bardzo mi sie podoba)ale sie nie zgodzili w urzedzie bo sie na "i"konczy a wtedy w Polsce tylko imiona zenskie konczace sie na literke "a"mogly byc nadawane :/. A jako chlopak bylabym Samuelem albo Natanem lub Brunem
 
Monia - nigdy nie zrozumiem ludzi,którzy z buciorami wchodzą w czyjeś życie! Mi jak się coś nie podoba ale pasuje rodzicom czy innym osobom to mogę skomentować to we własnych czterech kątach z męzem a nie narzucac zdanie innym. Mają swoje dzieci to niech sie zajmą swoimi dziećmi a nie Twoimi. Po pierwsze Florek to jst super imię. Kiedys jakaś dziewczyna będzie mogła się do niego tak pieszczotliwie zwracać :) Za to wiesz... kolejny Kuba czy Jaś (jak kogoś uraziłam to sorry :) ) to lepiej - niech ich w klasie będzie po pięciu to napewno nikt z nikogo się nie będzie śmiał. Dajmy wszystkim dzieciom -chłopcom Adam a dziewczynkom Ewa! :)
A poza tym co ma wielkośc miasta do nadawania imion? Tego nie rozumiem!

Yenefer - piękne ciacha!
 
Yenefer ależ mnie się bardzo podoba to imię, a zwłaszcza pelna forma - Katarzyna - dla mnie brzmi bardzo dostojnie i nie odmawiaj mu polotu :-) Najważniejsze, żeby się dobrze czuć ze swoim imieniem.

Jedynka dzięki :-) A z tymi dziećmi, to nie mów hop, może za parę lat zachce Ci się jeszcze ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Yenefer ależ mnie się bardzo podoba to imię, a zwłaszcza pelna forma - Katarzyna - dla mnie brzmi bardzo dostojnie i nie odmawiaj mu polotu :-) Najważniejsze, żeby się dobrze czuć ze swoim imieniem.

Masz rację, nie odmawiam, mojej mamie bardzo się podobało i chciała mieć córeczkę Kasię, poza tym jest sporo odmian tego imienia i to mi własnie w nim pasuje. Kasia, Kasiula, Kaśka, Katarzyna, Kasieńka itd
 
Do góry