reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

gosia bonus i gratis GRATULACJE a także Dominko i Mateuszku - witajcie po tej stronie brzuszka!
Ja urodziłam w 36tc i nie mam wpisanego wcześniactwa. Standardowo zalecili mi wizytę u pediatry w 4 tyg życia i u ortopedy w 6. Badanie przesiewowe słuchu wyszło dobrze wiec nie pomogę w tej kwestii. Dziewczyny dobrze piszą, nie ma się co bać badań - lepiej 10 razy wszystko sprawdzić nić potem żałować że się coś przeoczyło. Jutro przyjeżdża do nas pediatra i będę ją męczyła o skierowanie do neurologa bo moje obie córeczki dziwnie wyginają główki.

Ja swoje maleństwa karmię "na żądanie" co 2-3 godz, w szpitalu też tak je karmiono.

Gosia - głowa do góry! jest ciężko ale da się przeżyć. Pozdrowienia!
 
reklama
Gosia Bonus i Gratis gratuluję serdecznie! Ale mnie dziewczyny zaskoczyłyście, że aż tyle badań zalecano Wam porobić. Nas nigdzie nie wysyłano :baffled: Czy to dlatego, że Wasze maleństwa były wcześniakami czy dlatego, że bliźniaki?
 
Gosia Bonus i Gratis gratuluję serdecznie! Ale mnie dziewczyny zaskoczyłyście, że aż tyle badań zalecano Wam porobić. Nas nigdzie nie wysyłano :baffled: Czy to dlatego, że Wasze maleństwa były wcześniakami czy dlatego, że bliźniaki?

gemini81-nas kierowali raz że wczesniaki a dwa że blizniaki!
 
U nas też z obu powodów, chociaż wcześniactwa nie mamy wbitego w książeczkę. Już w szpitalu z automatu nam wizytę w poradni neonatologicznej wyznaczyli, a nasza pediatra z automatu daje bliźniakom neurologa i ortopedę. Tego ostatniego nie tylko na jedną wizytę.
 
Dałyście mi do myślenia, bo nam nigdzie nie zalecano chodzić poza obowiązkowymi badaniami, jak usg bioderek. Ale może niepotrzebnie się doszukuję...
 
ja równiez nie mam żadnych skierowań a wiedząc wcześniej że dziewczyny z bilźniakami latają do wielu specjalistów spytałam o to pani doktor przy wypisie ze szpitala i powiedzała że z dziewczynkami wszystko ok. nie są wcześniakami i tylko do ortopedy idziemi w 6 tyg, życia

ja dziś jak tydzień się odchudzam i mam 4 kilo mniej sama jestem w szoku jeszcze tylko 26 kilo .Teraz jem otręby z jabłkiem na śniadanie smakuje jak bym jadła korę z drzewa
 
Majka, no to mnie uspokoiłaś. Mnie też lekarka mówiła, że dziewczyny zdrowe i wszystko ok., ale ja się jak zwykle doszukuję problemu ;-) Powodzenia w odchudzaniu, ja też próbuję coś zrobić z tym flakiem, by wreszcie zaczął wyglądać normalnie :-)
 
gemini81, majka 1978 ja także nie dostałam żadnych skierowań na specjalistyczne badania, u mnie dziewczynki mają zalecone tylko standardowe badania, pomimo tego że była to ciąża jednoowodniowa jednokosmówkowa. Może dlatego nic nie dostałam bo dziewczynki urodziły się w 36tc i taką ciąże uważa się za donoszoną.

Ja z odchudzaniem jeszcze poczekam, podobno trzeba odczekać te 6 tyg po porodzie. Zresztą z 20kg na plusie zostało mi teraz tylko 5 i codziennie mnie ubywa - pewnie dlatego że mam ręce pełne roboty :))
 
reklama
Ivi 80 napisz jakieo urzadzenia uzywasz? przeczytałam to co pisałas jestem przerazona troche i zycze wam dużo zdrówka. Powiem że jestem mamą po stracie wiec teraz wolę chuchac i dmuchac, zapewnić maluszkom maksimum bezpieczeństwa. Dzięki za każdą odpowiedź w tym temacie.

Uzywam (a raczej maluchy uzywaja) monitory bezdechu na brzuszek, mozna je przypiac do pampersa, spodni itp. firmy DITTO. Jestem z nich zadowolona, sa male i poreczne. Jesli dzieckoprzestaje oddychach to po 15 sek wlacza sie stymulator (wibracja) ktora pobudza malucha do ponownego oddychania, jesli to nie skutkuje to po 5 sek wlacza sie alarm. Zdecydowalam sie na dwa monitorki na pampersa, a nie na mate lozeczkowa, bo wiem ze teraz moge spokojnie wyjsc z maluchami poza dom (lozeczko) nie zastanawiajac sie czy u nich wszystko w porzadku, zwlaszcza w samochodzie jak beda w nosidelkach, gdzie nie ma mozliwosci obserwowania maluchow.
Powiem Ci szczerze, ze przy pierwszym dziecku nawet o tym nie myslalam, przy maluchach tez nie, ale jak juz wiesz... do czasu. Teraz sobie zycia bez tego nie wyobrazam. Lekarze mowili , ze napewno ten bezdech ujawnil sie poprzez zapalenie pluc, oslabienie ale tez dlatego, ze takie maluchy poprostu zapominaja o oddychaniu. Mysle, ze lekarze po porodzie powinni przestrzegac przez bezdechem mamy wszystkich wczesniakow. Oczywiscie decyzja nalezy do rodzicow, ale kazdy wychodzac ze szpitala, po porodzie powinien byc swiadomy zaistnienia takiej sytuacji.
Mysle, ze gdyby ktos mnie wyczulil na tym punkcie to nasze pozniejsze przezycia bylby nieco inne.
Najgorsza jest nieswiadomosc. Nie wyobrarzam sobie co by bylo gdybysmy nie pojechali do szpitala i przeoczyli to ze maly jakos dziwnie zszarzal. W szpitalu te bezdechy zdazaly sie raz po raz. Nawet nie chce myslec bo by bylo...

Gosia BiG - Gratuluje maluszkow :) Troche nas łączy. Moje maluchy urodzily sie rowno m-c wczesniej bo 24.01.2010. i wazyly bardzo podobnie : Wiktoria 2100, Oskar 2300. Nieżle. Życze duzo zdrowka, a rodosc napewno malenstwa Ci przyniosa :)

Majka 1978 - Życze wytrwalosci w odchudzaniu. Dzisiaj dołączam do Ciebie. Tez biore sie za odchudzanie :) ciekawe z jakim efektem, ale narazie jestem pelna zapalu. Trzyma kciuki !!!
 
Ostatnia edycja:
Do góry