reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Właśnie sobie poczytałam trochę na necie na temat zapalenia płuc u niemowląt i faktycznie okazuje się, że wcale nie jest to łatwe do wykrycia przy zwykłym badaniu...
 
reklama
Witajcie u nas śnieg sypie strasznie więc nici ze spacerku. Mój Mateusz chyba ma przepuklinę
smilie2.gif
wyczułam gulkę u niego w mosznie (oczywiście oprucz jajek) ma jeszcze jedną normalnie się załamałam bo jeżeli to przepuklina to bez operacji się nie obejdzie
smilie2.gif
smilie2.gif
 
Witajcie u nas śnieg sypie strasznie więc nici ze spacerku. Mój Mateusz chyba ma przepuklinę
smilie2.gif
wyczułam gulkę u niego w mosznie (oczywiście oprucz jajek) ma jeszcze jedną normalnie się załamałam bo jeżeli to przepuklina to bez operacji się nie obejdzie
smilie2.gif
smilie2.gif

witam mamuski!!
ale tu dzisiaj pustki?odrazu widac że weekend!
zapewne duzo obowiazków pranie,sprzatanie,gotowanie,prasowanie itp.

a ja wogule dzis mało spałam alanek dal popalić!!
idą mu 4 ząbki na raz,placze wkłada paluszki do buzi-nic mu jusz nie pomaga(1-2 godz.)i dalej krzyk.
poprostu masakra.

milenka28-bądz dobrej mysli,moze to nie jest przepuklina?
 
Witajcie Mamuski Doświadczone!
Poczytałam was troche i sie zastanawiam nad kupnem monitoru oddechu. Co powiecie -czy warto kupic? na ile to jest uzyteczne? czy dla kazdego dziecka osobny? jakiej firmy Wy uzywacie i czy jesteście zadowolone?
Ivi 80 napisz jakieo urzadzenia uzywasz? przeczytałam to co pisałas jestem przerazona troche i zycze wam dużo zdrówka. Powiem że jestem mamą po stracie wiec teraz wolę chuchac i dmuchac, zapewnić maluszkom maksimum bezpieczeństwa. Dzięki za każdą odpowiedź w tym temacie.
 
Nataliab my mamy 2x monitor Angelcare, wykrywał krótkie bezdechy u jednej z moich córek, więc chyba jest dobry.
 
Ja tak tylko na sekundkę wpadłam bo jakoś mi czas za szybko ucieka....W tygodniu mam go zdecydowanie wiecej. Trochę was poczytałam ale przepraszam, że nie odpisze kazdej... Wybaczucie??

IVI współczuje Ci takich przejść z maluszkami! Dobrze, że juz się mają dobrze. W takim przypadku jak u was tez bym miała mnitor oddechu... Obowiązkowo! Jak sie mają teraz brzdące??
Ja też czasem miałam i mam chęć uciec z domu i nie wracac ale jak zobacze te moje 2x po dwa ząbki w uśmiechnietej paszczy, o juz chce sie życ:))):tak:
Ja nie szczepiłam smerfetek na żadne -koki :crazy: Zaszczepię jak beda szły do żłoba lub przedszkola. Rota mamy juz za sobą:tak: Aha i do żadnych sklepów ich nie zabieram bo tam jest zbyt wiele bakcyli... a nie chce chorób w domu. Do rodzinki śmigamy, choć odkąd dzieci zaczęły stawiać kroczki, wole przyjmować gości u nas w domu...
A @ dostałam po 7 miesiącach od porodu (karmiłam do konca 3go mż);-)

Ciezki dzien dzisiaj był u nas... dziewczyny nie chciały spac, a o 20 z minutami spały jak Kamienie. A moje odchudzanie skonczyło sie szarlotką z lodami:wściekła/y: Alez jestem zła na siebie.
Lece sie myc i lulu! papa
 
witajciedołączam do gronaDnia 24 lutego na świat przyszł Dominika 2100, 10pokt., Mateusz 2390, 10pkt.przez c.cw piątek wróciliśmy do domu po 10 dniach mały miał wrodzone zapalenie płuc, ale już ok.Mam gorszy problem u ubojga wyszly kontrole na przesiewowym badaniu sluchu musimy porobić badania, strasznię się boję, czy ktoraś też tak miała.Dodatkowo mamy do poradni retinopatii co to jest, bo oczywiście nikt mi nie powiedział zobaczyłam dopiero wpisa w książeczceczy wasze dzieciaki miały tez wpisane wcześniactwo i co się z tym wiąże?, częstsza ilość wizyt u lekarza
Karmienie, mnie kazano karmić maluchy co 2 godziny, w nocy co 3 czy któraś też miała taki nakazBoże jestem przerażona na granicy depresji, liczę na wasze porady i wsparcie
 
Badanie w kierunku retinopatii jest standardowym badaniem u wcześniaków. Moi nie mają wpisanego wcześniactwa, ale ze względu na "bliźniactwo" mieli od razu skierowanie do neonatologa, neurologa i ortopedy. Swoją drogą jeśli masz wcześniaki, to na wizytacvh u neonatologa pytaj o wszystko, co tylko przyjdzie Ci do głowy.
U nas na badaniu przesiewowym słuchu nic nie wyszło poza dobrym słuchem ;)
U wcześniaków i bliźniaków na samym początku od razu dostajesz mnóstwo skierowań do lekarzy. I tym się nie przejmuj. Po prostu chodź do nich i tyle.
 
witajciedołączam do gronaDnia 24 lutego na świat przyszł Dominika 2100, 10pokt., Mateusz 2390, 10pkt.przez c.cw piątek wróciliśmy do domu po 10 dniach mały miał wrodzone zapalenie płuc, ale już ok.Mam gorszy problem u ubojga wyszly kontrole na przesiewowym badaniu sluchu musimy porobić badania, strasznię się boję, czy ktoraś też tak miała.Dodatkowo mamy do poradni retinopatii co to jest, bo oczywiście nikt mi nie powiedział zobaczyłam dopiero wpisa w książeczceczy wasze dzieciaki miały tez wpisane wcześniactwo i co się z tym wiąże?, częstsza ilość wizyt u lekarza
Karmienie, mnie kazano karmić maluchy co 2 godziny, w nocy co 3 czy któraś też miała taki nakazBoże jestem przerażona na granicy depresji, liczę na wasze porady i wsparcie


witamy gosia bonus i gratis!!
moi chłopcy urodzili sie w 34 tygodniu tak samo maja wpisane wczesniactwo.
ja jak poszłam po 2 tygodniach do pediatry na konrtole i dr.wipisała mi tyle skierowan to poprostu sie przeraziłam:szok:(np.okulista,neurolog,poradnia wczesnej interwencji itd.)ale dr.mnie uspokoiła powiedziala ze przy blizniakach a na dodatek wczesniakach takie kątrole są wskazaniem!!
głowa do góry ,bedzie dobrze!!!:tak:
a co do karmienia to jak ze szpitala wychodzilam to miałam powiedziane ze mam ich karmic co 2-3 godz.i w nocy miałam ich budzic na jedzenie co 3 godz.i tak robiłam do 3 miesiaca.:tak:
pozdrawiam i buziaczki dla maluszków!!;-)
 
reklama
Witaj GOSIA BONUS I GRATIS!
Na początku gratulujemy szczęśliwego rozwiązania:-)
Nie przejmuj sie tym wcześniactwem... My tez tak mamy wpisane. Idż na wszystkie kontrole jakie ci zalecili lekarze przy wypisie. Retinopatia to badania oczu, sa nieprzyjemne bo okulista najpierw zakrapia oczka atropiną, a po 15 min bada dzidzie. Będzie oki!!!:-D
U nas był neurolog, okulista, kardiolog, ortopeda, ośr wczesnego badania uszkodzeń mózgu i patologii noworodka, badanie usg przeciemiączkowe... To wszystko starsznie brzmi ale nie jest takie starszne, jak ten diabeł co go malują:tak:
Karmienie to też norma:) Zobaczysz jak szybko lekarze powiedzą, że już nie musicie do nich przychodzic! Ja 3mam kciuki za Was i nie dołuj sie kochana...
Buziaki dla Maluszków:happy2::happy2:
 
Do góry