reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

ja też kupiłam te pampersy w carefurze, ale u nas była na nie taka promocja jakieś 2 tyg temu. Obecnie już ich nie ma.
Ja również sprzedaję nasze ciuszki na allegro i muszę się pochwalić że większość tego co wystawiłam juz sprzedałam. Zauważyłam jednak ze najchętniej schodzą te firmowe, znanych marek.

pauli szkoda że nie masz trochę starszych dziewczynek niż moje, wtedy chętnie bym od ciebie coś odkupiła, strasznie mnie zainteresowały te amerykańskie ciuszki :))
 
reklama
Hej!! my po wizycie u lekarza, Pani doktor twierdzi ze dzieci placza byc moze maja kolki i ze lepiej jak placza niz jak sa cicho...super. Macius dostal skierowanie do poradni okoloporodowej ze wzgledu na top zanoszenie sie :/. teraz musze sie zarejestrowac ciekawe na kiedy bo jak na razie dodzwonic sie nie moge. Jak chodzi o wysypke na buzi to kazala natluszczac i obserwowac. To samo u Tomka, bo cos mu tam dzis wyskoczylo.

A noc to byl koszmar. Przyjechala moja mama i dzieciaki tak daly do wiwatu ze szok, chyba czuja ze moga sobie pozwolic na szal, bo babcia zaraz raczki. darli sie do 3 w nocy, Tomkowi nawet czopek nie pomogl... boze kochany umordowalam sie strasznie z nim. Teraz cwaniaki spia po wizycie. Oczywiscie w przychodni wzorowe dzieci cisza i spokoj. dopiero przy wyjsciu. Moje male koszmarki... a ja trace cierpliwosc jak w nocy sie dra i nie moge ich opanowac
 
Hej

A ja nie wiem co moim odbiło, naprawde nie mozna przewidzieć żadnej nocy, kazda inna, darciuszki zjadly po ok130ml o 9 i darly sie jeszcze z godz po czym Milenka spała 7godz!!! a Zuzia 5, chyba służy im sztuczne, mojego coraz mniej albo one wiecej jedza i teraz bede karmic pol na pol bo moze glodne czy co, ale w szoku bylam jak obliczylam ile spalam 5 godz to pod koniec ciazy nawet nie spalam, nie pamietam kiedy tyle spalam !!!
 
z takimi dzieciaczkami każda noc jest inna...pamiętam jak moje dziewczyny zjadły któregoś dnia po 150ml i ja cała zadowolona stwierdziłam że po takiej ilości to prześpią całą noc, a tu zonk...pobudek było więcej niż zazwyczaj! Dziewczyny, życze dużo cierpliwości!!!

Ja mam pytanie do innych mam, jaką pastą myjecie dzieciom zęby. Polećcie coś dobrego :)
 
Yen ja polecam Elmex dla dzieci. Dentystka powiedziała, że właściwie można jej używać jak tylko pojawią się ząbki w niewielkich ilościach oczywiście :tak:
 
YENEFER my na poczatku uzywaliśmy pstę z apteki z tej firmy co Dentinox ale nie pamietam nazwy. A po roczku zaczęłam dawać Aquafesh dla dzieci. W rossmanie jest za 5zł. Teraz mają jakąś rózową (idę do łazienki sprawdzić nazwę) - sprawdziłam :)Signal Kids. No i nie ma znaczenia jaka to pasta - każda zjada sie idealnie:)))
 
Cześć dziewczyny,
wstyd się przyznać ale podczytuję Was już od około roku (odkąd dowiedziałam się, że będę miała bliźniaki) - dziś moi chłopcy Tadzio i Antoś mają już skończone 5 miesięcy, ważą po 6300 i są bardzo wesołymi dziećmi (choć na samym początku się na to nie zanosiło):)
Jeśli pozwolicie to przyłączę się do Was...
...a na dzień dobry mam pytanie: czy Wasze dzieci mają łóżeczka obok siebie? Moi chłopcy dopiero od 3 tygodni śpią w oddzielnych łóżeczkach (do tej pory mieścili się w jednym). Aktualnie łózeczka ustawione są przy przeciwległych ścianach i tak się zastanawiam, czy nie za daleko od siebie, czy przez to ich relacja nie będzie słabsza (dopiero zaczynają się zauważać).
Pokój jest duży i bez problemu mogę ustawić łóżeczka tuż obok siebie, na razie postawiliśmy je tak, jak jest najwygodniej dla nas, ale może dla nich lepiej byłoby inaczej? Jak myślicie?
 
witaj mi5io na forum:)
moim chlopcom leci 4 miesiac ale juz od 2 miesiecy sa w osobnych bo od poczatku strasznie sie wiercili, przekrecali i przesowali po lozeczku tak wiec jak raz zobaczylam jak rano probowali przebic glowkami szczebelki i zapewne uciec z lozeczka to zostali odseparowani:p rowniezsie obkrecali ikopali...moje lozeczka sa obok siebie...sa wzdluz pod sciana ale to dlatego,ze inaczej nie wejda a ja mam blisko z lozka...w ciagu dnia spia w osobnych pokojach bo sie budza...wiez napewno nie ucierpi:) w koncu caly dzien sa ze soba wiekszosc dnia:)
 
reklama
Witaj Mi5io zgadzam się z Lona - nie wydaje mi się żeby chłopcy odczuli jakiś lęk separacyjny. W ciągu dnia spędzają ze soba tyle czasu że od kiedy będą pamiętali zawsze będą razem. Moje dziewczynki mają 8 m-cy i dopiero teraz zaczynają się zauważać. Od 4 m-ca śpią oddzielnie bo zaczynały "wchodzić na siebie". Nie masz się co martwić - chłopcom będzie wygodniej w oddzielnych łóżkach.
Jeżeli chodzi o ustawienie to wydaje mi się że w tym momencie jak są tacy mali to też nie ma znaczenia. Ze względów praktycznych ustawiłabym ich w pewne odległości od siebie, bo jeden może płakać a drugi nie będzie wtedy słyszał ryku tuż nad uchem. Zrób tak jak będzie tobie i mężowi wygodnie. U nas jest tak, że łóżeczka stoją pod jedną ścianą ale pomiędzy nimi mam ustawiony przewijak. Dzięki temu mam taki sam dostęp do obu dziewczynek.
 
Do góry