reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

Hej dziewczyny trochę mnie nie było- czasu brak....

Widze temat urlopowy :-) aż miło. My koniec maja jedziemy do niemcowni na komunię chrześnicy i połączymy to z urlopem bo do morza niedaleko choć i tak woda będzie jeszcze za zimna, ale inne atrakcje też będą :-) a potem jesienią może jakiś dłuższy wekendzik tym razem chyba zakopane.Wekend majowy tez nam szybko minął, pogoda niedopisała więc grill był tylko jeden z sąsiadami a tak ratowaliśmy się basenem:-) dzieciaki w 7 niebie :-)
 
reklama
Dziewczyny gdzie wy się podziewacie??
Ja mam teraz luksus,moje teściowa zabiera mi codziennie dzieciaki na spacer n 3,4 godz
 
Mati ale masz fajnie :) Moja to przyjedzie do dzieci jak zadzwonię że ma przyjechać. Gdyby nie moi rodzice to byłaby masakra.

Dziewczyny czy macie może jakiś sprawdzony środek na zapalenie spojówek?? Przemywam im oczy solą fizjologiczną, byłam również u lekarza wczoraj, ale krople które mamy przepisane to nie ma ich nigdzie w hurtowni. Pierwszy raz zetknęłam się z zapaleniem i to oby dwoje naraz, nawet nie wiem od czego to może być.

Nie wiem czy się chwaliłam, ale bliźniaki zostały przyjęte do żłobka od września:-D Dyrektorka mi mówiła że co nie którzy rodzice to stali w kolejce od 5 czy 6 rano :szok: no ale to urok jednego żłobka państwowego w mieście. Są niby dwa prywatne ale ja bym zbankrutowała jak bym miała tam posłać dzieci. A po za tym u mnie w mieście jest program dla rodzin 3+ i za żłobek oraz przedszkole płacę tylko 20% plus wyżywienie w normalnej cenie.

Wczoraj w przychodni pielęgniarka mnie zaatakowała dlaczego dzieci jeszcze nie są zaczepione przecież już minęły 3 miesiące odkąd skończyły roczek (dziwne ona zna inną matematykę bo dla mnie to dopiero 2) jeszcze chwila jak bym tam była to pewnie by mnie straszyła że mnie gdzieś tam zgłosi, a gadałam z naszą lekarką i mówię dlaczego nie szczepię, że niby nie są poważnie chorzy, ale to albo katar lub kaszel, a to zęby wychodzą. Najważniejsze że od lekarki mam zielone światło i mam zaszczepić dopiero wtedy jak będę pewna że nic im nie dolega, a tamtej nie słuchać. I takie podejście mi się podoba.
 
Witam kochane :)
U nas leci,dzieciaki szaleja ( jak zawsze) i ciagle doba mi za krotka. Mloda coraz wiecej pracy w szkole ma,co chwila jakies " edukacyjne dni" wiec trzeba robic rozne rzeczy. Teraz musimy przygotowac drzewo genealogiczne,opisac historie rodziny i przedstawic kulture naszego kraju na tydzien historii i kultury. Do tego zaczely sie testy sprawdzajace wiedze ( matematyka i angielski). Ehhh to dopiero 2 klasa i ciekawe co bedzie pozniej,a mowia,ze poziom w angielskich szkolach jest marny. Oprocz tego,w tym semestrze jest nauczanie o islamie wiec tysiac pytan sie pojawia.
Chlopcy rosna,matko to juz prawie 2 latka ( za miesiac), jak ten czas leci.a niedawno byli tacy malusi.ogolnie chlopaki ok,zdrowi ( choc mielismy jelitowke razy 3 przez 2 tygodnie),coraz wiecej gadaja juz po pl i angielsku i oczywiscie trajkocza po swojemu. Juz tworza spiski,jeden broi drugi stai na czatach,lub kabluja na siebie :) zaczelismy nocnikowanie,poki co na spokojnie ale idzie coraz lepiej. Ze stachu przed nocnikiem doszlismy juz do siedzenia i zalatwiania sie na nocniku ale w pampersie :) noce ok,spia pieknie. Rozpoczelam juz nauke chodzenia bez wozka. Jest spoko,ida ladnie za reke cala wyznaczona droge,choc dla bezpieczenstwa maja jeszcze zakladane plecaki z szelka ( szczegolnie jak ide z nimi sama bez wozka). A ja? Ja dalej tworze swoje rzeczy,rozluznia mnie to i daje chwile dla siebie. Teraz szykuje sie na tydzien samotnosci z dziecmi ( maz leci na tydzien do pl) i byle do wakacji :) to tyle u mnie,pozdrawiam kochane :-*
A tu moje brzdace

ImageUploadedByForum BabyBoom1399617061.963171.jpgImageUploadedByForum BabyBoom1399617101.925458.jpgImageUploadedByForum BabyBoom1399617109.832633.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399617061.963171.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399617061.963171.jpg
    34,2 KB · Wyświetleń: 49
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399617101.925458.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399617101.925458.jpg
    27,7 KB · Wyświetleń: 53
  • ImageUploadedByForum BabyBoom1399617109.832633.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1399617109.832633.jpg
    29,3 KB · Wyświetleń: 46
Ostatnia edycja:
Bojka moja teściowa była obrażona na mnie ,postanowiłam wkońcu z nią porozmawiać i doszłysmy do porozumienia,już mi wsumie ciężko było a teraz naprawdę mam wiele czasu dla siebie,pozatym od nowego roku mam zamiar wrócić do swojej działalności i wolę zapłacić teściowej niech mi pilnuję dzieci niż dac do przedszkola
CO do kropli do oka to większość jest na receptę,moje maluchy miały przepisane od okulisty bo akurat byłam na badaniach jak miały infekcje ale nazwy nie pamiętam
Żabolek milo ze jesteś i ze u was wszystko ok
 
zabolek - ale fajne urwisy no :tak:

mati - czyli sie dogadałyście, to fajnie, myslałam, że sie juz uprzedziłas na dobre... A do jakiej działalności chcesz wrócić? bo sie nie chwaliłas że pracowałas wczesniej.
 
No witam!
Zabolek dopiero po twoich chlopcach widze jak nam dzieci rosna, toz to juz kawalerzy a nie dzidzie! Ja to moich jako dzicie ciagle widze choc tez chlopy na schwal.

Bojka my tez zapalenie spojowek przechodzimy, jeden krople dostal w poniedzialek a drugiemu zaczelam tymi samymi kropic wczoraj bo nie stac mnie by 50,euro na wizyte po nowe krople wydac. W Polsce mi polecali jakas masc co wystarczy powieke posmarowac i dziala ale za chiny nie pamietam nazwy. I tez na recepte.
A u nas.. Kryzys. Nic nowego. Forum publiczne to nic wiecej pisac nie bede.
 
Niuleczka chyba kiedyś pisałam jeszcze jak w ciąży byłyśmy,ją prowadziłam sprzedaż internetową artykułów z ikei głównie obrusy,poduszki,bieżniki,zasłony te akurat sama tworzyłam ) no inne ale takie drobne rzeczy np świeczki,itd,,niestety jak trafiłam do szpitala mąż zawiesił działalności ,a w zeszłym roku musiałam całkiem zamknąć bo na milenke te 1000zł dostaje troche szkoda mi było bo teraz od nowa wszystkie pspierzyska trzeba załatwiać
Cailina u mnie kryzys co rusz, trzeba wierzyć ze jakoś się ułoży
 
Cailina fakt,to juz nie dzidzie a chlopy. Tez to widze. Zdecydowanie za szybko mi " dorastaja" ale to pewnie za sprawa starszej siostry :) zamiast bawic sie w piskownicy jak na maluchy przystali to jezdza na hulajnodze i skacza na trampolinie czy skakance. Zamiast jesc malym widelcem operuja duzym i nozem ehhhduzo by tak wymieniac. I chyba dlatego,ze tak szybko mi rosna to marzy mi sie juz maluszek :)
 
reklama
No to dawaj Zabolek, moze beda dwa!;-)
Ja dziekuje za wiecej poki co.
To prawda, ze dzieci przy starszym rodzenstwie szybciej dorastaja, inne zabawy i zabawki, inna stymulacja.
 
Do góry