reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze forumowe maluszki - radości i troski związane z wychowaniem bliźniąt.

cześć dziewczyny
przeprasZam ale nie nadrobie was . Jestem bardzo zabiegana , codziennie chodze spać o 2 w nocy bo szukam wszystkiego do domkow , kupuje , wydzwaniam i ogolnie jedna wielka masakra! Juz za 2 tyg lecę do polski na pół roku ale po sezonie wracam jeszcze do uk . Potem znowu polecę ma sezon i albo juz na stałe albo znowu tylko na 6 mies.
Do tego wszystkiego mamy z Matim anginę i ja ledwo żyje a mati juz lepiej . Lenka to twardzielka i jak zwykle tylko na Katarku sie skończyło. Ja to jestem w szoku normalnie , ze ona jest taka silna i wogole nie choruje podczas gdy mati zdechlak od razu 2-3 tyg chory .
Co do wymiarów to Mati wazy juz 13,5 kg , ma 85 cm
i stopę rozmiar 23! Wlasnie mu kupiłam adidasy w tym rozmiarze .
Lenka nadal malo wazy bo 6,5kg ale az 75cm .

super wasze maluszki wyglądają .
Gienius twój Gabrys to taki Aniołek a laurka tez cudna i ma
fryz do Lenki podobny :-)
Zabolek twoje chłopaki to na łobuzów wyglądają tak jak to niuleczka napisała:-) A pewnie z charakteru aniołki
Anula , mati - wasze dzieciaczki tez pięknie wystrojone ;-)

ja tez ostatnio wymieniłam dzieciom cała garderobę i jakoś tak na wiosnę lato az sie chce kupić fajne ciuszki .

Jesli chodzi o charakterek to mój mati to istny diabeł :-) niby kochany , przyjdzie , przytuli sie ale ogolnie by cały czas broil , kocha szafki , drzwi , wszystko co zakazane . Jak mu cos zabronisz to bedzie to robić tymbardziej az w chisterie wpadnie.
Ostatnio ma etap bicia nas po twarzy i nic nie pomaga . Czasami brak mi siły na niego. Ale spacery w parku sa super ostatnio, potrafi nawet godzinę iść wolno za mną i wózkiem . Ale to tylko w parku naszym dużym bo na mieście czy gdzieś gdzie sa ludzie to jest masakra wogole sie nie słucha .
A to moje dzieciaczki
 

Załączniki

  • image.jpg
    image.jpg
    51,3 KB · Wyświetleń: 57
  • image.jpg
    image.jpg
    23,7 KB · Wyświetleń: 61
  • image.jpg
    image.jpg
    41,9 KB · Wyświetleń: 55
Ostatnia edycja:
reklama
Lola mam słabośc do twojej lenki, jej zdjecia robią na mnie ogromne wrazenie, a jaki będzie jej dalszy rozwój ruchowy.? Czy bedzie chodzić itd
No słodka jest , taka delikatna
 
Lola - ale super dzieciaczki:tak: Mati to wida , że energiczny chlopak i taki pogodny, a Lenka słodka jak zawsze:-) i długasna jak na swoja wagę. Właśnie Lola jakie rokowania z Lenką bo chyba jest lepiej niż Wam mówili lekarze? Myślisz o jakieś intensywnej rehabilitacji jak juz będziecie w Pl?

Mati - pojechałam dziś do galerii wymienic te trampki na 23, pojechałam z chłopakami....bez wózka:szok: Po 10 min żałowałam ale w sumie jakoś dało radę, choc Kuba mi uciekał i do każdego sklepu wchodził, dobrze, że mało ludzi o tej godzinie to mi sie nie zgubił, potem musielismy zaliczyc autobus na moety przy wyjściu, a potem to juz ich prawie po ziemi ciągnęłam żeby chcieli łaskawie wyjść na dwór. Wszystko na wdechu i maksymalnej koncentracji ale udało się, dowiozłam ich do domu całych i zdrowych:-) Mój mąż to nie wierzył, że sie z nimi sama bez wózka wybrałam i kazał sie odmeldowac jak juz w domu bedziemy;-)
 
niuleczka, Mati- to fakt Lenka to taki delikatny aniołek :-) choc wydrzec to sie tez potrafi jak np ktos ja zostawi sama w pokoju chociaż na chwile to pisk na cały dom:-) jesli chodzi o zdrowie to tak jak pisałam naprawde super, mało choruje i delikatnie . Często dzieci z jej choroba sa non stop w szpitalu wiec jestem szczęśliwa ze nas to bynajmniej poki co omija .
jesli chodzi o rozwój ruchowy to tu juz gorzej . Ma bardzo wiotkie mięśnie rak i nóg i wogole cała jest wiotka. Na razie to coraz ładniej trzyma główkę i ładnie leży na brzuchu z głowa podniesiona i odwraca sie na boki lub z brzucha na plecy . Ona ma tez zmiany w mózgu i tez widać ze jest daleko w tyle bo nie mowi, nie gaworzy choc ostatnio jakieś odgłosy daje, nie wyciąga rączki zeby cos chwycić . Ale jak ja jej podsune cos do ręki to chwyta i macha tym. Oprocz tego duzo obserwuje , wodzi wzrokirm za każdym , śmieje sie co chwila , jest bardzo ruchliwa w sensie ze kopie , próbuje robić cos w stylu brzuszków tak jakby chciała usiąść. Sama jednak nie siedzi . Moim zdaniem gdyby miała tu porządne rehabilitacje to mogłoby byc z nią lepiej no ale w tym kraju tylko prywatnie sa rehabilitacje np metoda vojty czy inne a za darmo tylko w firmie zabawy i to grupowe 1 godz w tyg!
teraz jak bede w Polsce to nie bede muec czasu zeby chodzic nie wiadomo ile ale chce tak 1-2 razy w tygodniu . Bede w Polsce bez męża , sama z dziećmi plus interes do ogarnięcia . Jestem troche przerażona tym wszystkim ...

Niuleczkaa- wow podziwiam cię, ze wybrałaś sie bez wózka z dwójka dzieci na zakupy. Ja bym sie raczej nie odważyła :-)
A jakie dokładnie kupiłaś te trampki?

Dziewczyny jakie wogole buty będziecie muec na wiosnę lato dla dzieci?
Jedna pare cxy wiecej ? Sandały kupujecie skórzane czy takie sportowe bardziej i czy z zabudowanymi piętami czy odkrytymi ?
 
Lola - wybrałam się na zakupy to trochę dużo powiedziane;-) Pojechałam wymienic rozmiar butów, odwrót i z powrotem:-D
Kupiłam takie trampki:
TRAMPKI - Sklep internetowy Coccodrillo na zywo wyglądaja ładniej, maja żywsze koloryi takie:
TRAMPKI - Sklep internetowy Coccodrillo
to są takie domowe trampki albo na dwór jak będzie super sucho no i ciepło.
Teraz moi chodza w takich adidaskach ze smyka ale nie ma ich na stronie to nie wkleję. W Smyku sa tez teraz fajne sandały po 59zł ale ja kupie chyba dopiero jak juz bedzie ciepło bo cięzko mi przewidziec jaką syrkę będziemy wtedy mieć. Ja na pewno kupię z zakryta piętą, nasłuchałam sie ostatio o koslawieniu pięt i jesli moge jakos profilaktycznie działac to bede tak robić bo w takim buciku z odkryta pięta to Maluch stawia jak chce i jak ma tendencje do uciekania pietki to na pewno pogłębi wade.
Trzymam kciuki za postępy Lenki, fajnie byloby żeby chociaz sama mogła sobie usiąść ale i tak najważniejsze, ze choroby Was omijaja.:tak:
 
Ja kupilam takie trampki, dla milenki to wsumie bardziej balerinki
Ns lato kupie jedne sandalki ze skóry a jedne msm juz upatrzone pumy albo nike alle takie z pianki, trampki kupilam specjalnie do dresow 20140328_120015.jpg
 

Załączniki

  • 20140328_120015.jpg
    20140328_120015.jpg
    40,1 KB · Wyświetleń: 53
Hej dziweczyny nie nadrobię Was :sorry2::sorry2: :sorry2:czas pędzi jak szalony....

Śliczne są dzieciaczki wszystkie bez wyjątku!!!!!:tak::tak:

Mati, Anula- Wasze smyki noszą okularki. Powiedzcie mi tylko przez zezowanie? ( Mati- po fotce widziałam,że Miłosz zezuje dokłądnie tak samo jak Ami mi ostagtnio zaczęła!!!!) Zezowali od początku czy po jakimś czasie?!Ami mi tak zezuje od 2 tygodni i czasem jak patrzy na lewo, to źrenica z parego oka aż jej się chowa :no: i tak widzę z dnia na dzień coraz gorzej. Pod koniec kwietnia mamy kontrolę i nie wiem czy nie pójść z nią szybciej...

Lola- Kacprowi teraz też musiałam kupić 23, bo miesiąc temu 22 i już małe...obecnie biegają w adidaskach a jak się ociepli to dla młodego już mam upolowane z lasockiego z dziurami u góry, bo jemu to wiecznie gorąco w nóżki :-)
 
Witajcie, sylha moja Majcia zaczęła zezować więc poszłam do okulisty i co się okazało że tego zeza ma przez nadwzroczność i wadę wzroku na jednym oczku + 4 a na drugim +3 byłam przerażona że okulary to będą fruwać po pokoju a tu zaskoczenie nosi je od początku chętnie i sama się o nie upomina teraz idziemy do kontroli czy działają bo w okularkach przestała zezować a jak je ściągnie to jeszcze się jej zdarza. Mam nadzieję że będzie wszystko ok i wyleczymy oczka przynajmniej tak mówiła okulistka że taka wada jest do wyleczenia a jeżeli nie to tak ładnie jej w okularkach że jeżeli będzie je musiała nosić to świat się nie zawali, pozdrawiam:)
 
Dziewczyny nie polecam tych trampek z cocodrillo. Maja tak szerokie czubki, że stópka lata, nawet u mojego Kuby, który ma dość szerokie i wysokie syrki, do tego nie są wcale wyprofilowane, maja bardzo mała ta gąbeczkę na przyśrodkowej części stopy i nie kształtują nóżki, poza tym Kuba chodził w nich 30 min i skarpetki byly wilgotne jak zdjął więc nóżka sie poci. Poszlam dzis je oddać, fakt, są bardzo ładne ale niepraktyczne i niezdrowe niestety,
 
reklama
Sylha moj miloszek ma tylko lekkiego zeza bez zadnej wady wzroku , wydaje mi sie ze im szybciej pojdziesz do okulisty tym lepiej, takiemu malemu dziecku bardzo szybko mozna skorygowac oczka, ja juz kupilam nowe szkła bo poprzednie buly zmasakrowane, aa
Kurcze dziewczyny moja milenka nie doleczona po ostatnim zapaleniu oskrzeli zalapala zapal.pluc bez zadnych objawow lekki kaszelek, lekarka powiedziala ze antybiotyk byl za slaby a ze ona przestala kaszlec to do kontroli nie poszlam , teraz dostaje summamed i mam nadzieje ze będzie ok w czwartek do kontroli, niestety mamy zalecenie siedzenia w domu
 
Do góry