reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciążowe dolegliwości

tiluchna Właśnie doczytałam co się u Was działo, aż włos się jeży na głowie. Najważniejsze że dalej masz dzieciątko pod sercem, każdy tydzień do przodu daje Wam większe szanse. Teraz pewnie jakby coś się działo to musisz uderzać do tego szpitala co cię na sygnale wieźli.
 
reklama
tiluchna mam nadzieje ze maz da rade do niedzieli, dla niego to tez pewnie spory szok, cala sytuacja :tak: Dbaj o siebie i nie wstawaj jezeli na prawde nie musisz!
Jesli chodzi o skurcze to ja pierwszy w poprzedniej ciazy poczulam w dniu porodu..do samego konca nie moglam sobie ich wyobrazic :baffled:

mb kurcze niefajne to dretwienie..to tez moze miec podloze neurologiczne, jakis ucisk na odcinku szyjnym/piersiowym..moze przejdz sie do lekarza w piatek?
 
mb89 mi też drętwiały dłonie - mój lekarz powiedział, że to się często zdarza w ciąży i mam się tym w ogóle nie denerwować.
tiluchna jejku, przeżyłaś koszmar....
Ja jestem w pierwszej ciąży i nie wiem jak odczuć skurcz, to stawianie się brzucha itd....
 
Michalina - ja twardnienie brzucha odczuwam dziwnie tzn stawia się macica zaczynając od dołu , nie ból tylko takie dziwne uczucie i jak dotkniesz to u dołu mięśnie są twarde a po kilku sekundach mięknie i takie napięcie znika. A skórcz to nie pamiętam ale chyba oprócz twardnięcia ból w dole jak na miesiączkę i mogą też plecy pobolewać i napewno są regularne i cykliczne. Jak poszłam na porodówkę to miałam skurcze ponad 100 % a wcale ich nie czułam
 
Prośba o radę. Miałyście kiedyś już w ciąży jakieś infekcje pochwy ? Ja mam z tym problem. Tzn. ze względu na nadżerkę przed ciążą czasami mi się zdarzały. Teraz w ciąży też mam. Naczytałam się o tym infekcjach, że są niebezpieczne, itp. Jakieś 2 tyg. temu skończyłam brać Nystatyne -dopochwowo - 10 dni. Przeszło. Jednak czuję, że znowu coś jest nie tak. Zaczął się świąd, itp. Staram się dbać o higienę, seks z mężem bardzo bardzo bardzo sporadycznie niestety, wcale nie mam ochoty :( . Wyczytałam, że można smarować Clotrimazol-maść, podmywać się wywarem z brzozy. Kurcze nie wiem co robić, bo przecież ile można brać antybiotyk Nystatyne.
 
znowu bylam 24h w szpitalu, wlasnie wrocilam ale coz, taki moj teraz los bedzie
torba przygotowana i chodze na tykajacej bombie ..

AsiaKris - moja rada, koniecznie kup probiotyk z bilionami bakrerii - musisz odbudowac flore bakteryjna inaczej sam antybiotyk nie pomoze i infekcja bedzie wracac - masz pewnie wyjalowione srodowisko teraz
tu czasem nie chodzi o higiene czy sex, bakterie mozesz zgarnac wszedzie, jezeli jestes podatna :*
 
AsiaKris - jedz żurawinę!!! jest naprawdę dobra na takie infekcje.
Ogólnie na cały układ moczowy i narządy rozrodcze. Może byc suszona. Wyleczyła mojego męża kilka lat temu gdy lekarz już stwierdził, że o dzieciach może zapomniec.
 
Asiakris, podczas kuracji antybiotykowej powinnas brać probiotyk. Teraz wspomoż sie jogurtami, kefirem..


U mnie refluks. Kuzwa, w poprzedniej Ciąży dopadła mnie dopiero pod koniec, teraz piecZe całymi dniami. Unikam srodkow farmakologicznych i Picie mleka, Jedyne co pomaga.
Wczoraj jeszcze mój Bro mnie rozwalil tekstem ze wyglądam jak księżyc w pełni. boje sie stanac na wagę....
 
reklama
Do góry