reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze ciążowe dolegliwości

reklama
Paulettta co dokładnie i w jakich ilościach jesz na śniadanie ?
U mojego męża w lutym tego roku wykryto cukrzycę więc siłą rzeczy musiałam się rozeznać w temacie
 
Ostatnia edycja:
a moze jakbys po sniadaniu poszla na 15minut spaceru to cukier bylby mniejszy? moja babcia ma cukrzyce od 20lat..i czasem zamiast wstrzykiwac sobie insuline w wiekszej dawce woli isc na spacer..i to pomaga. naprawde;)
 
Domi- wczoraj 2 kromy razowego z twarożkiem i szczypiorkiem i do tego czarna kawa- wyszło mi 147, więc uznałam, że nie mogę jeść nabiału z rana. Dzisiaj zjadłam 2 kanapki z szynką, masłem i pomidorem i wyszło 142. Masakra...

Aneczka- właśnie to mi dzisiaj przyszło do głowy, chyba jutro spróbuję...
Bardzo chcę uniknąć insuliny, bo cały dzień mam cukier w normie, tylko rano mi skacze:(
 
Paulettta być może chleb Ci nie służy, ja na początku robiłam dla męża taki chlebek, bardzo fajnie miał po nim wyniki cukru, wychodziło ich bardzo dużo
Przepis WZORCOWY wypieku CHLEBA typu KR-IRL (mini chlebki). Przykład 1.

Kaszę jaglaną 400g. oraz ryż biały lub brązowy, również 400g., gotujemy w jednym garnku (pojemność 4l.) przez ok. 15 minut.
Przyprawy to: sól kamienna nie oczyszczona, również pieprz, kminek, ew. ziała wg uznania.
Po zakończeniu gotowania całość pozostawiamy pod przykryciem na ok. 5-10 minut.

Ugotowane kasza i ryż (masa razem 800g.) wchłaniają wtedy całą użytą (2,5l.) do gotowania resztę wody, co następnie ułatwia formowanie i lepsze klejenie się tzw. "mini chlebków".
Dużą łyżką stołową nabieramy zmieszaną masę tj. kaszę z ryżem, i z takiej objętości FORMUJEMY chleb tzw. cienkie "mini chlebki" ew. ugniatamy palcami.

Kładziemy na papierze do pieczenia, którym uprzednio pokryliśmy powierzchnię blachy.

Pieczemy w piekarniku (temp. 250oC przez ok. 50-60 minut) tj. do momentu uzyskania tzw. "przyrumienienia".

Co do nabiału na śniadanie to faktycznie może on podnosić poziom cukru i przy cukrzycy nie jest polecane jeść go na śniadanie

I zwróć uwagę czy ciemny chleb , który kupujesz faktycznie jest razowy, a nie barwiony karmelem
 
Ostatnia edycja:
Domi- dzięki!!!!!!! :tak: Jutro spróbuję zjeść więcej zieleniny, a tylko jedną kromę chleba. Pieczywo kupuję razowe prawdziwe także chyba nie powinno mieć cukru, no ale któż to może wiedzieć...takie czasy:)
A z chlebkami poczekam do weekendu i spróbuję- na prawdę super!
 
Paulettta cukier, cukrem, a węglowodany też go podnoszą. Z cukrzycą jest tak, że np gruszka i grejpfrut mają taki sam indeks glikemiczny równy 30, w teorii wiec jednakowo powinny podnosić poziom cukru, w praktyce np u danej konkretnej osoby np. gruszka może podnosić cukier bardziej niż wspomniany grejpfrut.
Jak chcesz to podaj mi maila to Ci wyślę tabelę z indeksami glikemicznymi
 
ja mam cukrzycę c. i na śniadanie zjadam dwie kromki wasy z serkiem np.almett...... szynką do tego frankfurterki na ciepło x2, kawałek sera białego, dwie rzodkiewki, pół pomidora, troche keczupu i kawa słaba z mlekiem i cukier po godzinie od 101 do 119 a i kawałek grejfruta zjadam do tego
 
ja mam cukrzycę c. i na śniadanie zjadam dwie kromki wasy z serkiem np.almett...... szynką do tego frankfurterki na ciepło x2, kawałek sera białego, dwie rzodkiewki, pół pomidora, troche keczupu i kawa słaba z mlekiem i cukier po godzinie od 101 do 119 a i kawałek grejfruta zjadam do tego

A jak u Ciebie z innymi posiłkami? Jakie masz wyniki?
 
reklama
na czczo do 90, po obiedzie do 130 ale ja jem smazone na masle i sosy ze smietaną bo inaczej mi nie smakuje i sie nie zmuszam do jałowych mięs z folii...zauwazyłam, że im wiecej zjem warzyw do posiłku tym nizszy cukier, i jak się spodziewam, że po czymś moge mieć wysoki cuk.to staram się troche spalić w ciągu tej godziny do mierzenia, dziś np prasowałam przez godzinę :D
 
Do góry