reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasze brzuszki i ich brak - wracamy do formy po porodzie

moja koleżanka - rodziła w grudniu - po 10 dniach od urodzenia (byliśmy z M u niej w odwiedzinach) nie miała brzucha ,płaski brzuszek tylko kreska jej jeszcze została , nogi to chudsze niż przed ciążą .W trakcie ciąży przytyła 12 kg. Więc może dlatego mam cichą nadzieje że i mi się poszczęści :-p



Polis brzuszek cudny :-)
 
reklama
Pomyślałam, że czas założyć nowy temat. Coraz więcej przybywa rozpakowanych mam :-) i już niedługo każdej będzie to dotyczyć.

Mam pierwsze rady dla mam dotyczące gojenia się krocza po nacięciu.
Bardzo dobre są nasiadówki w ciepłej wodzie z mydłem szarym biały jeleń. Mi to polecił ginekolog ze szpitala jak okazało się , że rana zaczęła ropieć. Powiem wam, że pomaga:-).Zalecenie: 2 razy dziennie po 10min przez kilka dni.
Druga rada. Jak któraś ma problemy z hemoroidami to polecam posterisan maść i globulki(to również dowiedziałam się w szpitalu).

Dziewczyny a jak tam Wasze samopoczucie po porodzie?Jak sobie radzicie ze zmianą jaka nastąpiła w Waszym życiu.
 
Polis sliczny brzuszek.Jesli chodzi o obkurczanie to wydaje mi sie ze to sprawa organizmu tak samo jak to w jaki sposob rosniemy.Wiem ze niektore dziewczyny uzywaja pasow lub elastycznych wysokich majtek zeby troszke scisnac.Ja po cc nie moglam wiec mi troszke zeszlo.Ile dokladnie nawet nie pamietam tak dawno to bylo..
 
polis, slicznie wyglądasz :)
ja nie mam tyle optymizmu przypominając sobie poprzedni poród , wtedy przytyłam 13 kg, zrzuciłam z 8 , a potm ze 3 mi doszło i zostało... a teraz tyle do zrzucenia, załamka
 
Ja juz na wage nie wchodze... :p wczoraj na kolacje wszamalam platki i dwie kromki z nutella, matko jak mi to w tylek pojdzie :/ bo przeciez to same kalorie, dobra zrzedze od rana! Damy rade dziewczynki! Bedziemy sie mobilizowac, ja juz nie moge sie doczekac, zaraz po pologu biegne na basen!
 
Polis ładny brzuszek. I chyba takie już nam zostaną, nie mają wiele czasu na rośniecie już, teraz niech opadają a potem spadają :0

Co do obkurczania to crazy mama ma racje, kwestia organizmu. Ostatnio w SR była dziewczyna która tydzien po porodzie nie wyglądała jakby tydzien temu rodziła bo miała normalną figurkę a znam dziewczynę której znajomi jeszcze miesiac po porodzie się pytali na kiedy ma termin bo wogóle nie widać było po niej, że urodziła, ale w ciązy przytyła z 30kg.

Ja wczoraj czekoladkę zajadałam. A na wieczór jak juz nie chce się objadać to chrupie też płatki ale zwykłe kukurydziane, na sucho. Ale mi wchodzą :))
 
zanbab fajnie, że założyłaś taki watek. Mam nadzieję, że niedługo będę mogła się udzielić ze strony praktycznej a na razie będę śledzić i zapamiętywać cenne rady :))
 
reklama
Do góry