reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Nasza waga w ciąży

MatkaEwa,też tak sobie mówię - będzie czas na chudnięcie. Staram się nie przejmować, bo powiększam się dość równo (ok 2-2,5 kg miesięcznie). Ale jak mówicie, że teraz jest "sezon" na zwiększanie objętości... :eek: ech, trudno. Nie będę się w ciąży odchudzać...
 
reklama
22tc i +5kg (72kg). Lekarka mi dzisiaj powiedziała, że mam przystopować ze słodyczami i ogóle bo powinnam mieć teraz może +2... i że prawdziwe tycie (wody itp) zaczyna się po 30tc:/ załamała mnie, bo byłam pewna, że idzie mi świetnie!
Smile4u, w ogóle się nie przejmuj! Pewnie, ze swietnie Ci idzie!!! Ja mam +9 ale dobrze się czuje i uważam , ze niezle wyglądam :) to grunt! Jak byliśmy w Norwegii, to teściowa rzuciła, ty Ania ciagle jesz, a mąż natychmiast stanął w mojej obronie , w ciąży jest, co się mama czepiasz :) to ona of course of course i już nie było gadki :) ja jem często w małych ilościach bo po dużych posilkach cierpię :)
 
Ja tam uważam, że lekarka ma rację. Nie można tyć tyle w ciąży, bo to zwyczajnie niezdrowe. Nie chcę nikogo obrażać, ale też usprawiedliwiać. Nie można tyć od niejedzenia. Ja bym na waszym miejscu przyhamowała i piła naprawdę dużo wody (z 2 litry na dobę minimum). Mój lekarz to by już mnie dawno zjechał z góry na dół, jakbym przybrała tyle na wadze.

Już nie wspomnę o tym, że 5kg nie jest zawsze równe. Jak ktoś ma BMI w normie, to jest to prawidłowa waga, ale jak ktoś ma nadwagę, to wtedy się wylicza prawidłową wagę. Moja kuzynka ważyła ponad 80kg i lekarz jej kazał przytyć max 3 kg podczas całej ciąży i jej się udało. Dla dziecka wszystko, nie chciałabym aby moje miało niezdrową matkę. Nie można się wykręcać "obżeraniem" dla zdrowia dzidziusia... To tylko moje uwagi, mam nadzieję, że nie zostanę za to zjechana :)
 
Wisnia- wiesz wiadomo że za dużo nie jest dobrze, bo z tym jest sporo problemów, bóle kręgosłupa, rana po cesarce moze sie gorzej goić, zmniejsza to też "mobilność" i trochę racji w tym jest ze od niejedzenia sie nie tyje (bo wiele osób nie zdaje sobie ile kalori jest w takim różnym nic- np. cały karton soku to przesada)
Ja przytyłam ostatnio 15 kg., jadłam więcej ale bez przesady, jak mój organizm zaczoł gromadzić to mimo tego ze sie zaczełam oszczędzać tyłam ciągle tak samo (0,5 kg/tydzień)

Ale ja to to bardziej wkurzam się na kobiety które stosują "lekką" dietę w ciąży bo nie chcą przytyć- moja szwagierka miała taką obsesje, nawet nie chciała pić zęby żołądka nie rozciągać:szok:, urodziła w 40 tc. dziecko 2450- wiec dość małe- a nie miała żadnych problemów w ciąży- oboje z męzem są wysocy (ona 174 on 190)

Można jedynie zazdrościć kobietą które jedzą dużo a tyją po 8-9 kg i rodza dorodne bobaski- choć gdybym miała wybierać to wole lekki poród
 
Wiśnia ale Smile przytyła 5kg a w 5 miesiącu przytyć tylko 2kg jak twierdzi lekarka to dla większości jest nie lada wyzwanie albo jak pisze Dzika ostra dieta a to pewnie dla dziecka też nie dobrze prawda?

Bardzo lubię kalkulatory z tej strony
 
Wisnia, ok, za dużo nie jest dobrze ale Smile przytyła 5 kilo w 5 miesięcy, to nie jest dużo.. Ja przy Zuzia tyłam równo około 1k/mies, w 6 i 7 miesiącu po dwa, łącznie przytłam 11 kg, bez problemów zrzuciłam po urodzinach. Nie stresuj niepotrzebnie dziewczyn. Jasne, że obżerać się nie można, ale ja wiem, że jak ktoś ma słabą przemianę materii to w ciąży jest naprawdę trudno nie przytyć więcej. Ja normalnie mam super świetną przemianę, a teraz widzę spowolnienie mimo wszystko, a co dopiero dziewczyny, które mają z tym normalnie problem.. Come on!
 
reklama
sara rzeczywiście fajny ten kalkulator! ....może tak mi się podoba dlatego że moja minimalna waga na ten tydz powinna wynosić 66,8kg a mam 64,5kg :-D

Ja w pierwszej ciąży przytyłam 14kg (z czego synek ważył 4350g). Miesiac po narodzinach robilismy chrzciny i wszyscy pytali czy my czasem nie adoptowaliśmy tego dziecka bo wogóle nie widać zebym nie tak dawno urodziła :-D

I też moja przemiana materii w ciąży jest duzo bardziej spowolniona niż normalnie...
 
Do góry