reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Na pogodę i niepogodę czyli pomysły na zabawy z maluchami

reklama
U nas ostatnio bawimy się np w turlanie piłeczką ( siadamy na przeciwko siebie i turlam raz ja a raz Łukasz w moją stronę). Bierzemy też dwa takie kubeczki i wkładam mu do tego np piłeczkę pingpongową i Łuki "przelewa" ją tak jak wodę z jednego do drugiego. Robię mu różnego rodzaju teatrzyki z maskotek a nawet ostatnio rękawiczka się do tego przydała. Siadamy na łóżku i oglądamy zdjęcia w albumie, opowiadam mu kto tam jest itp - niby nic ciekawego a on tak lubi:-).
Zabawy typu łapanego, chowanego, układanie klocków- ja układam Łukasz buli je. Tańczymy przy muzyce. Robimy patataj patataj. Łukasz też jest na etapie wrzucania wszystkiego do pudełek, pojemników itp byleby się zmieściło.
 
E to widze, ze to samo robicie :)....ja to musze sobie piosenki z pokaxywaniem nauczyc, bo krasnoludki i woda z kranu juz opanowana ;)
 
A Ram Sam Sam - YouTube

Ta dzidzia robi to identycznie jak moja Amelka:-D- powinno sie robić rekoma taki "młynek" przy "guli-guli",no,ale to oczywiście trochę trudne dla dzieci jeszcze,więc radzą sobie jak mogą;).Moja na dodatek "śpiewa":eek::-D- tzn. przy "araaabi" jest takie przeciągłe "aaabi" :-D- kupa smiechu,mówie Wam.
A kółko graniaste?
Ninka i Staś tańczą "Kółko graniaste" - YouTube
 
reklama
Moriam
woda z kranu kap kap kap ( i tu palcami pokazujesz, ze niby kapie)
piorę chustkę(składasz dłonie jakbyś prała chusteczkę ;-)) chlap chalp chlap
woda z kranu ciur ciur ciur(to samo z palcami pokazujesz)
piorę chustkę szur szur szur (i dłonie też tak składasz jak wcześniej)

Zuzka to bardzo lubi :-)
 
Do góry