reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

A ja mam do was drogie mamy pytanie dotyczące pokarmu. Karmiłyście lub macie zamiar karmić piersią czy może mleczkiem? Jak mleczkiem to pytanie jakie? Moja znajoma od poczatku miała Aptamil i była i jest do tej pory zadowolona. A wy co myślicie? Które lepsze?
 
reklama
Co do tego,ze ciaza to nie choroba wlasnie zauwazylam w szpitalu te rozgarniete debilki (sorry) leza w szpitalu,ale pala fajke za fajka i wpierniczaja chipsy zapijajac cola- krzyzna droge- no w koncu ciaza to nie choroba!

moja kolezanka z pracy stwierdzila bedac w ciazy, ze skoro nie pije kawy w ciazy, to zostawi "sobie" fajki chociaz. jak jej powiedzialam, ze lepiej wypic kawe niz zafajczyc to stwierdzila: "ze wszyscy tak robia i dzieci zyja"... slabo mi sie zrobilo.

karolinka - zdrowka zycze!


Karmiłyście lub macie zamiar karmić piersią czy może mleczkiem? Jak mleczkiem to pytanie jakie?

jak tylko bede mogla bede karmic piersia - masc Maltan w drodze z PL - kolezanka poradzila, zeby juz teraz smarowac nia sutki.

A co do mleczka to tez bede kupowac Aptamil - juz od paru osob slyszalam, ze jest dobre.

Pytalam sie was wczesniej o to jaka nianie elektroniczna polecacie - i w koncu stanelo na tym ze zakupilismy Motorola MBP15 Digital Baby Monitor

readfile.php


i musze stwierdzic, ze jestem bardzo, bardzo zadowolona - szczegolnie zasiegiem i przede wszystkim jakoscia dzwieku (nawet wylapuje szept w pokoju). takze polecam.

pozdrawiam i wracam do pracy ;)
 
moja kolezanka z pracy stwierdzila bedac w ciazy, ze skoro nie pije kawy w ciazy, to zostawi "sobie" fajki chociaz. jak jej powiedzialam, ze lepiej wypic kawe niz zafajczyc to stwierdzila: "ze wszyscy tak robia i dzieci zyja"... slabo mi sie zrobilo.

..........jak slysze takie teksty... niech sobie wlezie do dymiacego komina, to zobaczy jak sie dziecko wspaniale czuje w takiej tytoniastej atmosferze (nie mowiac juz o tym jakie malenkie i siniutkie sie urodzi, plakac mi sie chce :-()

karolinko, a ktorym to szpitalu taka super zaloga? :)




jak tylko bede mogla bede karmic piersia - masc Maltan w drodze z PL - kolezanka poradzila, zeby juz teraz smarowac nia sutki. A co do mleczka to tez bede kupowac Aptamil - juz od paru osob slyszalam, ze jest dobre.

Ja tez zamierzam karmic piersia i mam nadzieje, ze z powodzeniem i jak najdluzej. A warto wiedziec ze aptamil jest taki chwalony, bede wiedziec co wybrac "po" :)

Milej pracki Josiu :)
Milego dnia dziewczynki (nie wazne, ze pada) :)
 
Ostatnia edycja:
Ja na poczatku powiedziałam sobie ze nie bede karmic piersia ale na dzien dzisiejszy sie bardzo zastanawiam. Troszke sie boje ale nawet nie wiem czego jak to sie mowi mloda i glupia... :) wiem ze to dla mojego maluszka bedzie dobre ale ja nie wiem czy dam rade... A boje sie ze bede miala zal do siebie jak nie dam rady. A tak to jak butelka od samego poczatku by byla to bym mogla sie tylko zastanawiac jakby to bylo... No nie wiem. Moze wy mi kochane cos doradzicie. A co do tej niani to powiem szczerze ze tez sie zastanawialam nad nia i jesli mowisz ze dobra to chyba sie poslucham i wybiore rowniez ta co Ty
 
Agus to musi byc Twoja i tylko Twoja decyzja, niczym sie nie sugeruj. Ja po prostuje tak czuje, ze chce karmic piersia. Wiem, ze to nielatwe, ale nic co dobre nie przychodzi latwo :) Poczytaj moze na necie o korzysciach z karminia piersia i butelka, porownaj sobie i zrob jak uwazasz.
 
Agus, chyba kazda z nas sie boi, ze nie da sobie rady z karmieniem piersia. Ja ogolnie jestem nerwus i wkurzam sie jak mi cos nie wychodzi, ale uparcie "dzialam az zdzialam" - tylko nie wiem jak to mi wyjdzie z maluszkiem. ale tez wiem po sobie, ze nie darowalabym sobie gdybym nie sprobowala. na butelke bede przestawiac dopiero przed powrotem do pracy - ale jesli bede miec pokarm - bede sciagac i zostawiac "na pozniej" dla malego ;)

co do niani to oprocz pomiaru temperatury, ma jeszcze funkcje "lullaby" - wiec jak bede kupowac karuzelke do lozeczka to juz moge bez tej funkcji (jesli sie uda znalesc). No i oczywiscie jest funkcja TalkBack, i cale sterowanie "matka" odbywac sie moze na odleglosc przez sluchawke.
 
Dobrze że jeszcze mam troche czasu by przemyśleć i podjąc ostateczną decyzje. Moj mnie nie namawia na karmienie piersia w zasadzie to ani moja mama ani jego tez nie namawiaja mnie. zostawiaja to dla mnie.
Marakuya zrobie tak jak mówisz porównam sobie, wyciągne wszystkie zaa i przeciw i może coś zdecyduje.
A jak się czujecie? Ja dziś mimo tej brzydkiej pogody czuje sie super. Maluszek tez spokojny chociaz juz dzisiaj mi przylozył hihi
 
ja bede karmic piersia:-)nie wiem jak dlugo ,zobaczymy w praktyce:) moje wszystkie dzieci staralam sie karmic piersia ,ale roznie to bywalo:) czsem nie bylo pokarmu( bo stresy swoje zrobily) a czesem nie wystarczalo moje mleko i przejscie na butelke bylo trafna decyzja:tak:wszystko nalezy brac tylko i wylacznie wedlug siebie a wtedy bedziemy zadowolone ze swoich decyzji;-)
ja kamilam Mayke( ostatnia z moich corek) mlekiem cow and gate i bylam bardzo zadowolona.....niestety sma nie bardzo jej pasowalo a po aptamilu ulewala duzo,takze jak sie uda od razu dobrac mleczko to super a jak nie niestety czeka przeprawa przez testowanie:)

milego dnia
 
reklama
No dobrze a co z łóżeczkiem? Mój narzeczony na początku chciał takie turystyczne a ja chciałam jednak drewniane i to najlepiej takie które jest nawet dla dziecka które już samo wychodzi z łóżeczka. No a kilka dni temu widziałam w smythsie takie ladne turystyczne. No i sama nie wiem co lepsze...
 
Do góry