reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Mum2Be czyli mamusie w ciazy.

Hej dziewczyny. Dawno mnie tutaj nie było. mam takie pytanko ale nie wiem czy o tym tutaj można?? ale najwyżej. właśnie wypisywałam plan porodu i mam mały dylemat :confused2: jest w nim takie pytanie czy chce dzieciątko od razu do siebie i drugi podpunkt jest czy chce żeby najpierw umyć maluszka?? no i mam problem , dylemat , bo chce i to i to :eek: chciała bym dzieciątko od razu dostać do siebie ale chciała bym żeby je wcześniej tylko wytarli czy coś. i teraz nie wiem czy w Irlandii tak robią?? Jejku tak trudno to wytłumaczyć że nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie.
 
reklama
Hej dziewczyny. Dawno mnie tutaj nie było. mam takie pytanko ale nie wiem czy o tym tutaj można?? ale najwyżej. właśnie wypisywałam plan porodu i mam mały dylemat :confused2: jest w nim takie pytanie czy chce dzieciątko od razu do siebie i drugi podpunkt jest czy chce żeby najpierw umyć maluszka?? no i mam problem , dylemat , bo chce i to i to :eek: chciała bym dzieciątko od razu dostać do siebie ale chciała bym żeby je wcześniej tylko wytarli czy coś. i teraz nie wiem czy w Irlandii tak robią?? Jejku tak trudno to wytłumaczyć że nie wiem czy ktokolwiek mnie zrozumie.
Ja Ci tylko powiem tak...Planu porodu nie miałam a jak się Mateuszek urodził,położna mnie spytała czy chcę małego pod koszulę a ja bez zastanowienia odpowiedziałam,że of course:-)I trzymałam go przez około pół godziny,golutkiego,nie powycieranego i całowałam,całowałam:tak:Mogę Cię zapewnić,że dzidziusia nie czuć jakimiś dziwnymi zapachami czy coś.Jest pokryty mazią,ale gdybym miała jeszcze raz podejmować taką decyzję,za nic w świecie nie zmieniłabym zdania :-)Czuć takiego maluszka,który dopiero co był pod moim sercem,przytulać,całować,tulić,karmić od razu po urodzeniu to najwspanialsza sprawa pod słońcem:tak:
 
Betti ja zanaczylam jedno i drugie:)
Mayke po porodzie tez mialam od razu [pod koszula ale [powiem szczerze ze pojecia nie mam czy mi ja wytarli przed podaniem chyba nie....ale czysta jakas taka byla:)
 
A przydałoby się by te ruchy czuc mocno i zapamiętac na całe życie,w końcu to ostatnia ciąża

anineczko, ja uwielbiam jak maly sie rusza, ale czasem mam ochote mu oddac jak mi po zebrach przypierdzieli :-D
ostatnio sie poryczalam. Maz do mnie - "to juz?!" ja mowie, ze nie i dalej placze bo malemu sie wyraznie zabawa spodobala, a maz dumnie: "Moj maly pilkarz" ;-)

właśnie wypisywałam plan porodu

jak jest z tym planem?! pytalam sie poloznej czy mam cos wypelnic itd, a ona, ze nie ma takiej potrzeby. wiec teraz nie wiem czy mam to sobie spisac i wziasc do szpitala, czy wsadzic przy najblizszej wizycie do swojej teczki, czy czekac az sami cos dadza?

Czuć takiego maluszka,który dopiero co był pod moim sercem,przytulać,całować,tulić,karmić od razu po urodzeniu to najwspanialsza sprawa pod słońcem

i sie rozmarzylam. Pieknie powiedziane Tichonku
 
Czesc laski! Troche mnie nie bylo bo lezalam w szpitalu z wysokim cisnieniem po raz kolejny bbuuuu .... i chcialam oglosic,ze juz w pt bede miec Marcelka przy sobie poniewaz rano mam cesarke (lezy dupcia do dolu) takze prosze o 3manie kciukow. Nie przeczytlam wszystkiego bo zakrecona jestem,ale w razie jakis rozpakowanych Mamus- gratuluje! 3 majcie sie! Pzdr
 
Karolinka-już teraz zaciskamy kciuki-będzie dobrze:)
Aga-dasz radę:))))
Tichonek-dokładnie tak jak piszesz-ja sama do nich,żeby mi dali Małą i do cyca od razu-cuuuudowne uczucie(zresztą J przecinał pępowinę jak Dominisia u mnie na piersi leżała)
 
reklama
Betti ja zanaczylam jedno i drugie:)
Mayke po porodzie tez mialam od razu [pod koszula ale [powiem szczerze ze pojecia nie mam czy mi ja wytarli przed podaniem chyba nie....ale czysta jakas taka byla:)
ja myslę że tak czy tak ocierają dziecko ręcznikiem tym w które je owijają , bo przecież takie po porodzie w śluzie to jest sliskie...

np mój mąż mówił że Emma miała "coś " na całej twarzy... myślę że w czepku urodzona;-) ale ja nie wiem
to raczej takiej by mi jej nie dali całej w śluzie i krwi ,...

napewno nie czyścili mi dzieci dokładnie ale wytarli z wszystkiego
a później pani myła ją (Vi)na przewijaku i z sali wyjechała czysta :-)
a z emmą nie pamiętam jak to było bo tak wszytsko szybko trwało że nie zdążyłam nad wszystkim się zastanowić i zobaczyć co i jak :-)
 
Do góry