reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

moja kruszynka kopie i kopie... a kiedy przykładam dłoń by sprawdzić czy czuć już "na rękę" to przestaje... kiedy tatuś przykłada rączkę albo głowę zawsze go kopie! i zdarzyły się 2 na tyle mocne kopniaki, że tatuś bez moich podpowiedzi uznał "to było to" raz dostał w twarz :-D
 
reklama
dziewczynki nie wiem jak to jest ale u mnie juz 19 tydzień a tu cisza nic zupełnie nie czuje choc tak bardzo czekam i sie doczekać nie mogę:angry::eek: myśle że moze nie czuje jeszcze ruchów bo nic mi sie nie przytyło brzuszek mały i ogólnie szczupaczek to ja nie jestem ale tez nie grubasek wygladam identyko jak przed ciązą mam taki brzuch jak bym sie duzo najadła albo siusiu mi sie bardzo chciało.... ale ja zaszwe miałam okragły brzusio i tłumacze sobie tak ze narazie to ni ejest jeszcze wyczuwalne dopoki nie przyjdzie mi choc ze 2 kg
 
Paula to jest naprawde róznie, ja w obu ciązach juz w 7 tyg czułam a moja kolezanka dopiero w 22 tyg poczuła. spokojnie poczujesz i jeszcze bedziesz miala dosyc kopniaków po żołądku albo w żebra hihih.
 
Paula, nie martw się, też jeszcze nic nie czuję, a jestem w połowie 18tc. I już bym strasznie chciała poczuć te kopniaki w żołądek, a najbardziej, żeby M je poczuł, bo na razie jakoś jeszcze nie dociera do niego, że będzie ojcem. Tzn cały czas zapomina, że nie mogę robić pewnych rzeczy, np myć okien itp :-) I ciągle to wszystko dla niego jest takie nierzeczywiste. Więc może jak poczuje kopniaki, to poczuje się jak ojciec :-)
 
dziewczyny dzieki za miłe słowa :-) no mam nadzieje że jeszcze sobie ponarzekam ile kopniaków dostaję
a-niutek u mnie jest to samo chce aby mój M poczuł to bo jakos do Niego chyba też nie bardzo dociera że będzie niebawem ojcem hhihihihih:laugh2: ale upomniał sie ostatnio że na usg teraz idzie ze mną więc może cos zaczyna docierać do Niego...;-) u mnie jest o tyle minus że tak powiem ze On nie bardzo odczuwa moja ciąże bo nawet ja sama nie mam dolegliwości więc nic za mnie nie robi i mnie nie wyrecza oprócz dzwigania i umycia okien a tak to cały czas ja sprzątam piorę prasuje gotuje i takie tam ale naserio nic sie nie męcze nie narzekam bo nic mi nie jest nie mam mdłości ani zachcianek nie wysyłam Go w nocy po lody np :-D takiemu to dobrze hehehehheh juz sie nie rozpisuje bo zbaczam z tematu troszkę
 
Pierwszy dzień kiedy dzidzia miała taką wzmożoną aktywność i wtedy nie miałam już wątpliwości, że to TO wyglądał tak, że kiedy się położyłam po jedzonku i dzidzia szalała to aż dech w piersi zapierało... dosłownie... bezwarunkowo wstrzymywałam oddech i na chwilke zatrzymywało mi się serduszko... takie miałam wrażenie... euforia normalnie :)
 
reklama
Mój daje znaki też że istnieje i fajnie tak jak mąż do niego mówi jak ja czuję że w środku się porusza:) a wczoraj stało sie coś dziwnego leżałam sobie i tak patrzymy na brzuszek aż nagle takie zatrzepotanie pod skórą:) ale to było fajne:) ja już nie wiem co ten mój mały wyprawia:)pewnie jak będzie większy to da popalić:)
 
Do góry