reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

reklama
ja tez jeszcze nic nie czuję, ale nawet jak mnie lekko musnie to i tak nie bedę wiedziała czy to własnie to, chyba musze jeszcze dac mu trochę czasu, żeby urósł. Pozdrawiam wszystkie wrzesniówki
 
Wczoraj spotkałam znajomą i powiedziała mi że jak dziecko po raz pierwszy poczuje się po prawej stronie brzucha to bedzie dziewczynka a po lewej chłopiec :baffled: hehe ... zobaczymy czy się sprawdzi ;-)
 
Hehhhh a ja swoją kruszynkę czuję przeważnie z lewej strony :-D Właśnie dała o sobie znać i teraz tatuś siedzi przeszczęśliwy :-):-):-) Codziennie daje Nam o sobie znać, a M jest wniebowzięty, że może już wyczuwać ruchy... :laugh2:
 
Wczoraj spotkałam znajomą i powiedziała mi że jak dziecko po raz pierwszy poczuje się po prawej stronie brzucha to bedzie dziewczynka a po lewej chłopiec :baffled: hehe ... zobaczymy czy się sprawdzi ;-)


hehe może coś w tym jest:-D;-) Ja moją kruszynkę czułam cały czas głownie po prawej stronie przez pierwsze 2- 3 tygodnie:-D aż się zastanawiałam , czy to normalne:eek: Teraz dopiero szaleje w całym brzuszku
 
kurcze czekam na te ruchy i czekam, choc to może i tak za wczesnie, ale chciałam sie poradzic, bo od wczoraj czuje takie delikatne ukłucia, dosłownie, bo nie jest to ani "motylek w brzuchu" ani "kopniaczek" a takie ukłucie po kilka razy w dole brzucha i przestaje. To moga byc pierwsze delikatne sygnały dzidzi?
 
a co jak się pierwsze ruchy poczuje na srodku? :D
u mnie pierwsze były na środku.. potem maleństwo upodobało sobie prawy bok.. a teraz już hasa po całym brzusiu :)

jot79 ja ruchy i w pierwszej w tej ciąży odczuwam jako takie delikatne trącania.. jakby ktoś psztyczki palcem robił :) to tak na początku.. teraz to już czuję jak się wypręża, i dosyć mocno kopie.. ale już się nie mogę doczekać tych wystających piętek :D
 
Ja obudziłam sie około 4 rano i nie wiem czy to dzidzia ,czy mi sie śniło ,ale poczułam dwa jakby kopniecia bardziej po lewej stronie :-) Teraz co jakiś czas czuje jakby bąbelki pękające w brzuszku. Już sama nie wiem czy to nie moja wyobraźnia ,poczekam na mocniejsze kopniaki i nie moge sie doczekać. Wogóle mam lewą strone brzucha jakby wiekszą niż prawą nie wiem czy to normalne :eek: To moja pierwsza ciaża i za bardzo nie wiem na co mam zwracać uwage i czy to już ruch dzidzi czy nie.
 
reklama
to więcej tu dziewczyn z niejasnymi odczuciami, to dobrze myslałam, ze to tylko ja wyrodna matka nie potrafię odróżnić ruchów mojego dziecka od czego innego. No nic pozostaje nam chyba czekac a wątpliwości się pewnie rozwieją w niedługim czasie. pozdrawiam.
 
Do góry