reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

motyle w brzuchu czyli pierwsze wyczuwalne ruchy

reklama
Moj maluch już od tygodnia daje ostro czadu-szczególnie po posiłkach-a wczoraj jak wypiłam słabą kawkę(czasami sobie pozwalam)to kopniak za kopniakiem mi zafundował.Zwykle kopie po lewej stronie ale czasami w środku i rzadziej z prawej.Reaguje też na dzwięki z zewnątrz -jak siostrzyczki szaleją i krzyczą to zaczyna się wiercić.Już nie mogę sie doczekać kopniaczków w żebra -w środku nocy;-)
Oliwia taka była -mała boxerka:-)
 
Ja już na ogólnym wspominałam, że zaczęłam odczuwać jakieś ruchy...zdecydowanie mocniejsze niż muśnięcia,chociaż takie prawdziwe kopniaczki to jeszcze nie są. ;-)Czasami mam jakiś nieuzasadniony lęk,że coś jest nie tak jak nic nie czuję np przez cały dzień,ale wydaje mi się,że po prostu panikuję.:-)
 
Ja już na ogólnym wspominałam, że zaczęłam odczuwać jakieś ruchy...zdecydowanie mocniejsze niż muśnięcia,chociaż takie prawdziwe kopniaczki to jeszcze nie są. ;-)Czasami mam jakiś nieuzasadniony lęk,że coś jest nie tak jak nic nie czuję np przez cały dzień,ale wydaje mi się,że po prostu panikuję.:-)


nie martw się ja tez tak miałam jeden dzień był kopniaczek a potem kilka godzin a nawet dzień lub dwa nic, na początku tak jest a teraz cały czas czuję małego jak nie kopie to się wierci, nawet zauważyłam ostanio,że jak popukam w brzuch to mały mi odpowiada kopniaczkiem
 
Ja już na ogólnym wspominałam, że zaczęłam odczuwać jakieś ruchy...zdecydowanie mocniejsze niż muśnięcia,chociaż takie prawdziwe kopniaczki to jeszcze nie są. ;-)Czasami mam jakiś nieuzasadniony lęk,że coś jest nie tak jak nic nie czuję np przez cały dzień,ale wydaje mi się,że po prostu panikuję.:-)

Ja mam dokładnie takie same lęki ... wtedy najchętniej od razu leciałabym na USG.
 
ja jak nic nie czuję to siadam na kanapie i podkurczam nogi :) wtedy odrazu maleństwo domaga się swojego prawa do swobodnego poruszania się :D

mnie też się wydawało że maleństwo reaguje jak np płacze albo krzyczy jego starszy braciszek, ale myslalam ze sobie to uroiłam.. ale z tego co widze to jest jednak możliwe :D

a u Was też tak jest że maluszek kopie kopie a jak położycie, Wy albo wasi mężowie rękę na brzuchu to nagle zamiera w bezruchu? a jak wieźmiecie rekę to znowu zapodaje? bo m,oje tak robi :D
 
a u Was też tak jest że maluszek kopie kopie a jak położycie, Wy albo wasi mężowie rękę na brzuchu to nagle zamiera w bezruchu? a jak wieźmiecie rekę to znowu zapodaje? bo m,oje tak robi :D
u nas dokładnie to samo :)
Dorcia od ponad tygodnia czuje ruchy Bąbla, ale w ostatnią niedziele jak wpatrywalem sie w brzuch udało sie zobaczyc jak lekko sie podnosi skóra brzucha od kopniaka :-) rewelacja
nie moge sie doczekac az bedzie czuć na dłoni i bedzie bardziej smiały/a

a zwiększona ilosc ruchow pojawia sie u nas po jedzeniu zwłaszcza czegoś słodkiego
 
reklama
Witam.
U nas kopniaczki są już na tyle mocne że wychodzą "guzy" na brzuchu:-) Wcześniej mój M nie czuł kiedy przykładał rękę do brzucha, a teraz ma okazje widziec;-)
Nasz mały chyba tez jest nieśmiały bo jak ktoś przykłada rękę to ucieka z kopniakami w inne miejsce. Najbardziej kopie mame podczas jazdy samochodem w miejscu gdzie znajduje się pas na brzuchu:crazy:
 
Do góry