reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Moje bebe bedzie mieć na imie.....??

Kiedyś słyszalam, zę na zmianę imienia ma się nawet 6 m-cy.
Co do kościoła to wystarczy jedno imię. Kiedyś był zwyczaj, że powinno byc świete, a jeśli nie było to właśnie wtedy dawało się drugie święte. Nie wiem jak teraz jest. Ja jednak pozostanę przy Soni, a nie ma ani świętej, ani błogosławionej więc będę musiała się w kościele zorientować jak na chrzcie będzie to wygladało.
 
reklama
U nas po kilku rozmowach w celu osiągnięcia kompromisu....kierujemy się do Aleksandra. Starszy brat już mówi do brzucha Oli lub Olinek :-D:-D...a mój mąż dziś napisał że bulinek a ja na to chyba bidulinek z takim bratem sadystą :-D:-D
 
Ja przy pierwszym dziecku, tez nie moglam sie zdecydowac i dopiero jak wyszlam ze szpitala to zdecydowalam sie, ze bedzie Emilek. Jka jeszcze bylam na oddziale to przyszedl fotograf i mozna bylo zdjecia zamowic, no i przy sesji zdjeciowej pytal jak ma na imie synek a ja, ze nie wiem jeszcze to na kartce, ktora byla przyczepiona do misia, ktory rowniez znajdowal sie na zdjeciu napisal synek Panstwa P..... ;) Teraz chcialam wybrac wczesniej imie, no i tez nie moglismy sie zdecydowac, zwlaszcza,ze chcialam takie zeby po polsku bylo ladnie, ale zeby tez mialo swoj fajny odpowiednik po francusku. Puki co bedziemy tutaj mieszkac i duzo latwiej jest z francuskim imieniem, przynajmniej nikt nie bedzie przekrecal u lekarza czy w urzedach :p No i po wielu dyskusjach doszlismy do porozumienia i nasza coreczka bedzie miala na imie Lilie. Byla to najlepsza opcja, bo tak samo jest po fr jak po polsku ;P Lilianne -> Lilie a po polsku Lilianna -> Lilia.

Staram sie nie myslec, co by bylo gdyby sie okazalo, ze to jednak mezczyzna, bo znowu bylby problem ;]
 
Ostatnia edycja:
nasz synek bedzie mieć na imie Oliver Jozef (to drugie tradycyjnie po tatusiu, dziadku, pradziadku itd.) Już teraz mówimy do brzuszka Oli, Olinek a tatuś mówi Guliwer :-DMusieliśmy wybrać imię uniwersalne w wymowie i pisowni dla 3 krajów, ja jestem Polką, tatuś Słowakiem a mieszkamy w UK.
 
trojanka - my tez tak wybieralismy imie, jesli chodzi o jezyki i niezle sie nameczylismy - tylko z dwoma. takze gratuluje ze sie udalo z trzema.

Moi znajomi szukali podobnie - imienia dla dziewczynki w pl, ang i hiszpanskim i jest mala gabriella :)
 
reklama
ja się zastanawiam nad Tosią, ale mojemu Antonina nie pasuje i w sumie ma racje bo Antonina już nie jest takie urokliwe jak Tosia. No i się zastanawiamy jak lidzie zwracają się do dorosłej Tośki np. w pracy Pani Tosiu czy pani Antonino? hmmm?
 
Do góry