reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

U nas na chrzest wszystko kupuja rodzice, a chrzestni tylko prezenty ;] Chrzest 150 zl u mnie w kosciele ;]

pogoda super, Julka z babcia była na dworze 2 godziny ponad, mama mówi ze jak zobaczyla łózko w domu to odarazu sie polozyla ;]

magda no pewnie przenosisz ;]
milena a ta Daria nie chce tych ubran ?
dominisia no to po co szukasz mu pracy? chyba jest odpowiedzialny i skoro sie uczy to przez wakacje moze zarobic na dziecko.
Paulina no ja tez wybieramm sie do fryzjera i jakos mnie dojsc nie moze ;/
 
reklama
faktycznie "co kraj to obyczaj" wyszło ze moj P ma kupić swiece łancuszek medalik no i za chrzest zapłacić, znając mego P to jeszcze bedzie chciał jakiś prezent kupić he
paulina rzeczywiście hojni chrzestni he my z całych chrzcin tylko 1000zł nazbieraliśmy od wszystkich razem he.

u nas za chrzest niby "co łaska" ale mniej niż 50zł nie dawaj bo ksiądz się upomni ze za malo:tak:

asik szkoda mi jej biedulka pewnie sie boi a jeszcze sama bedzie bez mamy to już całkiem ale coż to dla jej dobra. bobrze ze za wczasu wlaśnie próbujesz jej wytlumaczyć na co ma być gotowa.

milena dobrze wiem ze samej robić wszystko ciężko a jeszcze wlaśnie jak dziecko się czegoś domaga mam tak samo.
na szczeście ja mam komu oddawać ubranka więc się nie zmarnują a moja niunka też strasznie szybko wyrasta:)

hmmm fryzjer:) też bym z checia coś z wlosami zrobila ale narazie nie mam takiej moźliwości:-(
dziś Nikolka pomagała robic mi surowke do obiadu hehe. jabłko mi podawała i marchewkę a później majonez ze sloika wybierała i pomagała mieszać heh smiesznie było troszkę balaganu było ale najważniejsze ze chciala pomóc i dobrze sie bawiła:-)
 
Heej;-)
U nas nic ciekawego.. ciagle czekamy..
A o ta siare to wiem ze leci, ale wczoraj bylam w szoku jak nacisnelam cycka a too mi tyle wylecialo hehe;-)
Przenosic nieeeeeeeee:p Tylko nie to:D Hehe;-)
Mam jakies nieregularne skurcze co jakis tam czas, ledwo łaże, tak jak kiedys Milena pisała jak "zaba" hehe:D
Brzuch mi twardnieje ciagle, mała spokojna taka ze wczoraj az sie wystraszylam...

U nas z chrztem tez jest tak ze chrzestna kupuje szatke, chrzestny świece no i prezenty;) A reszta nalezy do rodziców dzieciaczka;-)
 
Paulina Tak jak Mirabelka napisała ... ja też uzbierałam od wszystkich 1000zł :-D:-D:-D

Magda Ja tego nie czułam że tak chodzę :-D:-D:-D Mama mi po porodzie mówiła że jak przyszłam do niej do roboty to jak żaba hahaha ... w sumie pamiętam że mi sie inaczej chodziło i bolało tam mhm a raczej tak mocno uciskało , ale nie sądziłam że idę jak żaba..:-D:-D:-D:-D Jakbym wiedziała to bym P wysłała do tej apteki żeby sam szedł :eek:


A u nas to co zwykle. prawy ząb będzie sie przebijał. a na lewym pojawiła się już kreseczka ;-) No i słychać te wychodzące zęby .
 
no u Nas ksiądz nie bierze pieniędzy, mówi że mamy dziecku coś kupić. Na chrzcie bedzie tylko 10 osób i 50 zl od osoby bo tylko obiad 2 daniowy + napoje zamówiliśmy a ciacho osobno.
 
Dziś odebrałam małą ze żłobka zamiast wózka to zabrałam ja na nóżkach do domku. Mała zadowolona i nie chciała iść do domu. Pogoda u nas taka sobie. Temperatura dodatnia ale bez słońca.
Kochane dziewczynki mam do was pytanko a dokładnie chciałabym dowiedzieć co myslicie o ajencie kiosku ruchu albo żabki. Bardzo chciałabym odworzyć cos własnego ale nie mam pomyslu wiec pomyslalam o czyms takim a rozne fora ktore czytalam odradzaja wiec sie pytam jak wy uwazacie.
A czy sa tu mamuski z Katowic i okolic??
 
Milena- aa no sorka cos takiego hihi;-) ja tak wlasnie chodze masakra.. Sama z siebie sie smieje:p i tez mnie okrutnie boli to i owo i od wczoraj mam wrazenie jak chodze jakby mala rekoma sie zapierala o kosco biodrowe.. Strasznie dziwne uczucie..
Juz bym chciala miec to tak za soba.. Ehhh
Co z tego ze mam skurcze jak sa nieregularne i mi az tak nie dokuczaja.. Boli mnie brzuch jak na okres ale to juz przywyklam bo od jakiegos czasu boli i krzyz to samo.. Spaceruje codziennie i nic to nie daje..
 
Angelika takie kioski ruchu to zależy w jakim miejscu itd . Bo tam gdzie jest ich pełno to raczej się nie opłaca :eek: ale tam gdzie ich nie ma .. i jest do najbliższego daleko , to być może ;-) nie wiem , bo ja z takich kiosków w sumie nie korzystam ;P A żabka np u mnie na osiedlu zarabia dość sporo mi się wydaję ( bo monopolowe zamknięte to tam idzie piwko dostać i się zlatują ;p )
ja mieszkam dość niedaleko od Katowic - Olkusz , jest też 23may z okolic Olkusza ;P
Magda Zatrzymali na dobre najwidoczniej ... Trochę dłuuuugie te ich ''dwa tygodnie'' ;-);-);-) Ale jeszcze troszkę i mała będzie z tobą ... Trzeba cierpliwie czekać .. Lada moment będą regularne skurcze , szybki poród i mała będzie z Wami . :tak:

a ja nawet nie wiem co napisać ... ;)) Teraz to jestem mamuśka na pełny etat - czuć na wieczór :)
Ja przy jednym niechodzącym dziecku jestem zmęczona muszę przykład z naszej Lizy brać ;)) Ale co jak co , posprzątane ugotowane , ciężko ale wyrabiam ze wszystkim :) Dziś troszkę Natce drzemki przesunęłam hahaha , i męczy teraz P .
Idą jej górne zęby , i jest dużo gorzej niż przy dolnych ;//

A chrzest to u nas ta babka w kancelarii kazała iść do księdza i dać ''co łaska'' ...spoko miałam naszykowane 50zł dla niego idę , a tam kolejka taaaaaaaaaaaaka a Natalia była z moją mamą w domu ( a ma zakaz noszenia max 2kg hihi ) i stwierdziłam że nie będę tam stać jak głupia żeby mu dać kasę , i mu nie dałam ,wolałam wrócić do dziecka .. Ale z tego co wiem ''co łaska'' to dla księdza ok 150zł ;PP bo 50 to za mało.
 
Ostatnia edycja:
Patigdynia to malutko :) my placilismy 110zl od osoby
Milena no tak u nas tez bylo co łaska i ze on cennikow nie ma :) no ale ze zrobil nam dodatkowa msze to dalismy 200zl, jesli to by bylo na normalnej to 100zl bysmy dali.
Angelika u mnie na osiedlu kiosk jest od lat. Ale za to zabka bardzo szybko splajtowala. Bardziej bym pomyslala o calodobowych alkoholowych, w promieniu 100m od mojego bloku sa trzy i wszystkie bardzo dobrze prosperuja :) w PL na alkohol zawsze jest popyt. CO do dzieczyn z Katowic - poprostu wejdz na watek "Katowice" :)
Madzia uparciuch z Majeczki :D
 
reklama
Uff, w końcu mogę odpocząć... Damian miał temp. 37,8 i był bardzo marudny. Myślę, że to przez ząbkowanie bo wychodzi mu górna jedynka i strasznie spuchło mu dziąsełko

Mirabelka ja będę cały czas z Oliwią w szpitalu, tylko nie będę mogła wejść z nią na sale operacyjną i dlatego się biedulka popłakała. Nie wyobrażam sobie bym mogła ją tam zostawić i nie być przy niej wtedy kiedy najbardziej będzie mnie potrzebować.

Oj, moje włosy też dopominają się nożyczek ale jakoś tak nie mam kiedy się wybrać

U nas od osoby za chrzciny biorą tak 50-80zł w zależności od menu.

Co do tego ile się płaci księdzu to nam powiedział, że co łaska ale przeważnie dają 200zł... dobry nie?
 
Do góry