reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Aguś zakochana- tak dawno cię tu nie było. Jak chowa się Milenka?? Kurcze to już rok-a pamiętam jak rodziłaś.
Co do fasolki- to trzymam kciuki by było tak jak chcecie z mężem. No i zazdroszczę,ze macie w planach przeprowadzkę. U nas to trochę potrwa zanim się wybudujemy. Narazie nie planujemy drugiej dzidzi właśnie z tego powodu-finanse.
Pisz częściej.

Anetka- a my mamy problem z kupką. Tzn. wiem ,ze pojawia sie po śniadaniu-ale Adaś robi ją tak nie zauważalnie,ze musiał by z 15 minut posiedzieć na nocniku a to niewykonalne. Nie wiem jak to robi- bo ostatnio bobki jak od królika. Ja to bym cierpiała jakbym miała takie coś zrobić. A on robi niezauważalnie. Nie chce mi za bardzo ostatnio owoców jeść. Musze go jakoś zachęcić.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Kamcia ja robie tak samo, ale rano po przebudzeniu i wieczorem przed snem.No dzis chciałam w ciagu dnia ale nam nie wyszło:-)


no to trzeba zmywac kałuże... hehe

najbardziej to mi się nie podoba jak matki sadzają na nocnik dziecko które jeszcze samo dobrze nie siedzi , bądź ledwo zaczęło siedziec i one twierdzą że to najlepszy czas na nocnik:no:
i np dają podczas takiej nasiadówy deserki po których dziecko od razu robi kupke czy coś..
ale przecież taki mały szkrab nawet nie rozumie co ono robi i co z nim robią...:eek:
więc po co to wszytsko takie na siłe.. i matkli się ciesza że dziecko pół roczne załatwia się na nocnik..
dziecko które umie powiedzieć bądź pokazać że chce siku czy kupę to jest dziecko które się załatwia a nie takie które nie kuma nawet co to jest sikanie i się nie czuje...
 
Też uważam, że na nocnik jest czas wtedy, gdy dziecko już rozumie, po co się je sadza.
Chociaż z drugiej strony, jak kilkumiesięczne dziecko robi kupę w stałych porach i się je wtedy posadzi na nocnik, można zaoszczędzić na pieluchach ;-)
 
Ostatnia edycja:
ViKamcia-Ja też wrzuciałam na luz. Przecież do 18-stki w pampersie biegać nie będzie. A tak przynajmniej wiem,ze to dobry czas,bo on nawet w pampersie krzyczy siku i się łapie często. Myśle,ze jak się zrobi cieplej to się uda.
 
Kamcia ja sadzam małego odkad skonczył rok efekt jest taki ze ja nie czekam nigdy dłuzej niz 2 min, młody siada mówie mu ze moze juz zrobic siku i robi schodzi i idze dalej, no wyjątkiem jest sytuacja w której nie ma nic w pecherzu, wtedy próbuje zrobić a ze nic mu nie leci mówi nie ma i mu pozwalam isć. Co do dzieci ponizej roku wszystko zalezy od malucha i tego jak sie rozwija, zapewne niektóre dzieci jeszcze przed rokiem załapią o co chodzi ale meczenie dziecka które samo nie siada uwazam za conajmniej dziwne
lenka a twarde są? mój tez czasem takie bobki robi ale najwyraźniej mu to nie przeszkadza
 
Umi- twarde i ciemne. Od jakiś 3 tygodni już. Ale wypróżnia się regularnie. Jak był mały kupiłam mu Lactulo coś tam. Wlaśnie jak nie mógł się wypróżnić. Wtedy przeszło po jabłuszku i syrop nie otwarty, nie wiem czy mu podać-bo w sumie brzuch go nie boli ani nic tylko konsystencja zwarta.. Narazie parzę mu rumianek.
 
oj jest dziwne sadzanie nie siedzacego dziecka..

koniczynka niby oszczędność pieluch ale jakie nerwy i jakie umęczenie dla dziecka..
nie wierze żeby ziecko robiło co do minuty kupe o te samej porze...:no:
moja robiła regularnie co rano ak wstała ale raz robiła zaraz po obudzeniu raz po 10 min raz po 30 .. ale zawsze wiedziałam że rano będzie kupa to co mam ją trzymac 30 min na nocniku bo wiem ze rano zrobi kupe?? troche to takie nie na miejscu;-)
albo sku?? jak można wiedzieć kiedy takie dziecko robi siku jak ono przysikaniu nei zmienia minki , nie napina sie bo po co przecież , nie woła .. i nie jest mokro więc nie płacze..
ja nie wiem do dziś ile moja razy dziennie sika.. więc jak ja sadzać kiedy nie powie lub nie pokae że sama to robi lub chce zrobić?? nie da się absolutnie..
 
Ostatnia edycja:
reklama
lenka mnie młody co jakis czas robi wodnista kupke np dzis 2 normalne i jedna sama woda prawie. Nie wiem od czego to, ale podobno nie jest to groźne jesli nie przeradza sie w biegunke. Moze Adaś coś je takiego np duzo marchewki? mój takie twarde robi jak sie marchewki nawcina
 
Do góry