reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Młode mamy-przyszłe i obecne-WĄTEK GŁÓWNY!

Z OM 3listopada, z usg 24listopada, to pewnie wyjdzie gdzieś pośrodku ok. 14ego ;) Jakby cię coś niepokoiło, leć zaraz na IP, niech cię zbadają i pod KTG podłączą. A jak czujesz, że wszystko jest ok, to odpoczywaj jeszcze w domku albo zajmij się czymś, żeby nie myśleć tylko o porodzie- wychodź na spacery, sprzątaj- mycie podłóg w pozycji kolankowo-łokciowej jest podobno wskazane :)
 
reklama
paula jesty po terminie z OM. ja bym poszla dio szpitala,no i ja rzeczywiscie poszlam 3 dni po terminie i nestepnego dnia rano mialam juz kroplowke:) i w nocy zaczelam rodzic. Moja sasisdka nie poszla i urodzila martwe dziecko a bykla tylko kilka dni po terminie a tez jej lekarze mowili ze ma czekac na akcje.
oooooo, to straszne... dlatego lepiej dmuchac na zimne

Paulqa24 mnie przyjęli do szpitala 10 dnia po terminie - a miałam skierowanie i to od lekarza, który jak się okazało pracował w tym szpitalu. A miałam mieć CC, więc teoretycznie mogli mnie zapisać na konkretny termin a nie czekać na akcję. ;-)
eve gratulację :-) Jaką na fajną fryzurkę ;-)
Mojej właśnie się wytarły włoski z przodu ;-) A z tyłu dalej czarne długie kłaczki ;-)


Dziewczyny co mam zrobić, żeby moja mała spała w dzień?? Majka jak wstanie o 6-7 to zdrzemnie się 30 minut przed południem i może z 10 po południu a później marudzi i płacze do 19 kiedy już pada zmęczona. Zasłanianie zasłon, wyciszanie, przyciemnione światła, noszenie na rękach itd nie pomaga. Jak uśnie na cycu to i tak przy przekładaniu np do łóżeczka od razu się budzi.....
a jestes pewna ze jest najedzona?? ja z olkiem mialam to samo odkladalam go i po 5 min sie budzil a ja i tak chodzilam na paluszkach, jak zaczelam dawac mu mieszanke i mialam pewnosc ze jest najedzony to spal 3 godziny a ja tylko sprawdzalam czy oddycha!
kombinuj kombinuj moze w koncu znajdziesz na nia "sposob":D


Dzięki dziewczyny za odpowiedzi.:*

choć nadal to nie rozwiązuje mojego problemu :( bo nadal nie wiem już co mam robić :(

to jest tak popieprzone wszystko że ja już zwariowałam :/ każdy lekarz mówi co innego. A ja nie wiem przez to co mam robić i jak się zachować...:/ termin OM 3.11, termin USG(połówkowego)15.11. z ostatniego USG wychodziło 12.11... i co niby może jeszcze mam czekać aż minie mi termin z USG i czekać drugie dwa tygodnie jak się nic nie dzieje...:/ a tak wydawało mi się że urodzę 11.11 czyli w czwartek ale chyba mogę pomarzyć...:confused2:

Lolkak a próbował zrobić to ktoś inny oprócz Ciebie? kurde ja to się nie znam :/ pewnie sama będę prosić was często o pomoc jeśli w końcu urodzę:confused2:
ja cie zapytam wprost: naprawde chcesz ryzykowac zdrowiem swojego dziecka?ja bym wolala miec pewnosc ze z dzieciem wsio OK. ale jednak jestes po terminie z OM...a z usg bedzie sie co chwile zmieniac bo zmieniaja sie wymiary dziecka ktore sa porownywane do zalozonych statystycznych wymiarow...

Mi z pierwszego USG termin na 15ego wyliczyli i choć później wychodził np.10ty, to i tak za termin porodu uznawano ten z pierwszego usg. Jeżeli się nie ma regularnych 28dniowych cykli, to termin z pierwszego usg bywa bardziej miarodajny niż OM.
Urodziłam 19ego, wcześniej ani śladu skurczu nie miałam, na KTG cisza. Ale ruchy dziecka były wciąż tak samo wyczuwalne, na KTG tętno w porządku, więc się nie niepokoiłam i spokojnie czekałam, aż mała zechce obejrzeć mamusię z innej strony :p
ja z USG mialam termin na 21.12, wg OM na 24.12 a urodzilam 31.12
Z OM 3listopada, z usg 24listopada, to pewnie wyjdzie gdzieś pośrodku ok. 14ego ;) Jakby cię coś niepokoiło, leć zaraz na IP, niech cię zbadają i pod KTG podłączą. A jak czujesz, że wszystko jest ok, to odpoczywaj jeszcze w domku albo zajmij się czymś, żeby nie myśleć tylko o porodzie- wychodź na spacery, sprzątaj- mycie podłóg w pozycji kolankowo-łokciowej jest podobno wskazane :)
albo trzyj ziemniaki! albo wypij herbatke z lisci malin,
 
Ja się czuję dobrze, mała też rozpycha się już jak szalona, czasem na pęcherz jak przyciśnie to tak jakby mi ktoś nóż wsadzał ale nic poza tym:/

na razie przede mną jeszcze cała noc, pewnie będę o tym rozmyślać... i jakąś decyzje przyjdzie mi podjąć, no ale jak nie pójdę rano do tego szpitala u siebie to będę czekać ...:confused2:

kasiuch nie jest mi obojętne moje dziecko, ale malutka rusza się i skacze, nawet bałam się że w poniedziałek mnie wypędzą z KTG 'skoro nic mi nie dolega'...

ale mi się w głowie miesza już od tego pytanie 'iść czy nie iść':confused2:
 
Ostatnia edycja:
ja termin z om mialam na 30 listopwad a z usg na 24 grudnia i co? tak mowili ze male dziecko itp a jak urodzilam to 3640 mial:) wiem tylko tyle ze jak bym czekala na termin z usg to bym Alana nie miala.
 
Jednak sobie odpuszcze te danonki poczekam do 10 msc .
Zapomnialam Wam powiedziec nowinki, Kuba powiedzial dzisiaj mama. Bylam, taka happy tak mi sie fajnie zrobilo.
 
reklama
Do góry